PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kompakt cena bez limitu, ważna jakość zdjęć nie filmu.



PanIks
29-12-2009, 16:02
Jak w tytule - bardzo proszę o pomoc.
Na wstępie napiszę że lustro odpada ze względu na "paczkę obiektywów'.
-Przeglądam, przeglądam i widzę że mega zumy idą w parze z mega pikselami bez fizycznego zwiększania matrycy co daje coraz gorszą jakość zdjęć.
-powoli skłaniam się do G-5
-chiałbym by w trybie auto w mieszkaniu wychodziły ładne zdjęcia /by żona mogła je zrobić/,
-by był możliwie spory zum
-aby był gwint na filtry /jak w sx1 ;) /.
Pradwe mówiąc to już ogłupiałem doszczętnie przeglądając fora.
Proszę o pomoc - pozdrawiam.

gietrzy
29-12-2009, 16:08
Jak w tytule - bardzo proszę o pomoc. - pozdrawiam.

Jest kilka starych, fajnych kompaktów, np. Canon Pro1 czy Sony R1.

Jednak imho najlepiej zrobisz kupując Panasonika GF-1 z wybranym obiektywem, pewnie z zoomem, skoro nie lubisz worka szkieł.

qb4hkm
29-12-2009, 16:28
Albo kup Canona 1000d z jakimś ultrazoomem i tyle...
Wbrew pozorom większość użytkowników lustrzanek posiada wyłącznie kitowy obiektyw... czyli lustrzanka to nie koniecznie worek szkieł...

easyrider
29-12-2009, 16:28
powoli skłaniam się do G-5akurat wybrałeś najgorszy model z całej serii "G" - powszechnie zwany szumofonem...

airhead
29-12-2009, 17:08
jakość i mały rozmiar? moze jednak pomyśl o filmie

PanIks
29-12-2009, 17:45
Domyślam się że w takim rozmiarze nigdy nie osiągne jakości lustrzanek.
W temacie chodzi mi o to że z tego co sie orientuję to nowe modele wcale nie muszą być lepsze od starszych. A nie mam zamiaru pozować do zdjęć, tylko robić nim zdjęcia /poza krupówkami/.
Z wypowiedzi urzytkowników luster widzę że szukają oni czasem czegoś "do kieszeni" jednak gdy widzą jakość /16 mgp, 24 zumm efekt koniec zdjęć przy iso 200 (jak nie wcześniej) oraz kupka innych drobiazgów/ rezygnują. PIsząc: a miałem nadzieje że nowy .... będzie lepszy.
Wniosek jest taki że im większy zuum - gorsze iso, ale może jest aparat którego nie znam z większą matrycą fizycznie a nie w pikselach co pozwoli choć trochę podciągnąć go w górę. I na to pytanie chciałbym uzyskać odpowiedź.
ps. dzięki za podpowiedzi i proszę o więcej

zonk
29-12-2009, 17:51
No to jak ma być duża matryca i mały aparat a w dodatku cena nie gra roli to może Leica z serii M (np. M9 )?

A tak poważnie to seria G canona jest warta zainteresowania.

Sober
29-12-2009, 18:20
Jeśli cena bez limitu, to czemu nie G11? Będzie lepszy pod każdym względem od G5...

pro_fill
29-12-2009, 20:00
-aby był gwint na filtry /jak w sx1 ;)
sx1 nie posiada gwintu na filtry - tak jak sx10 i sx20. musisz dokupić pierścień który mocujesz w miejsce osłony przeciwsłonecznej.

jaś
29-12-2009, 20:44
jak cena bez limitu to tylko Leica :)

2marekm
29-12-2009, 22:00
Canon S90... w moim przekonaniu bardzo dobry wybór. Test był na www.fotopolis.pl
Sam się "czaję" na niego, aby mieć aparat do kieszeni.

PanIks
30-12-2009, 00:07
G11 - został kompaktem roku. Z tymi przysłonkami do sx1 to było z..... przymrużeniem oka :) . sx1 .... czytałem wiele opini o słabych zdjęciach robionych "na szybko" w niedoświetlonych mieszkaniach. Choć zumm chmmm bardzo by się przydał latem bywam przy rezerwatach /ptaszki/ a zimą narty więc... .

pro_fill
30-12-2009, 10:41
sx1 .... czytałem wiele opini o słabych zdjęciach robionych "na szybko" w niedoświetlonych mieszkaniach.[...]
jak mawiają........ - możesz mieć super sprzęt, a i tak s_pierre_dolisz zdjęcie.
umiejętności nadrabiają wady sprzętu.



[..]Choć zumm chmmm bardzo by się przydał latem bywam przy rezerwatach /ptaszki/ a zimą narty więc... .
też to czytałem, dlatego zdecydowałem się na 20-stkę.

nie zamierzam cię namawiać na żaden aparat, bo jedna połowa i tak ma większą wiedzę, a druga połowa będzie cię namawiać na taki sprzęt, jaki by sobie kupiła ;)

przed tobą trudny wybór [każdy to przerabiał] i moje rady są następujące:
- jeśli nie bawisz się RAW'ami, to nie przepłacaj [np. G11]:roll:
- możliwość zastosowania dodatkowych akcesoriów [lampa, soczewki tele lub makro, filtry]
- dedykowany akumulator czy akumulatorki AA

kolejnym kryterium optyka:
- światłosiła
- szeroki kąt
- zoom

idziemy dalej:
- sam wyświetlacz czy ma mieć również wew. wizjer
- jakie karty pamięci preferujesz [SD, MS, inne]
- jeśli nosisz szkła korekcyjne [okulary] zainteresuj się, czy aparat ma możliwość korekcji diotrażu w wizjerze

opinie na temat szumów jakie robi aparat będą podzielone. weź karty pamięci, cztery akumulatorki AA i udaj się do FJ, MM lub innego punktu, który sprzedaje aparaty.
ten, który przypadnie ci do gustu, weź do ręki, załaduj baterie, jeśli ma dedykowany akumulator, poproś sprzedawcę o ... zasilacz, ładowarkę, załaduj własną kartę pamięci, zrób kilka fotek makro, kilka z zoomem, z lampą i bez - potem w domu obejrzyj a nawet daj do wywołania. to będzie najlepszy test. sam ocenisz czy efekty cię zadowolą tym bardziej, że każdym aparatem będziesz fotografować te same elementy/scenerie.

.... a aparat kupisz tam gdzie ci pasuje :mrgreen:

lux
30-12-2009, 11:07
Sigma dp

PanIks
30-12-2009, 15:58
Po przeglądzie oferty postarałam się uściślić:
PowerShot S5 IS
PowerShot SX1 IS
G-11 /10-tka raczej nie (piksele)/
OLYMPUS C-8080
Olympus SP-590 UZ
Fuji s100fs
FujiFilm FinePix S1500
FUJI S9500 / S9600
Nikon Coolpix P90
SONY DSC-HX1
Wiem że rozrzut jest tu spory ale może drogą eliminacji się uda coś wybrać.
-mieszkam w takiej norce że sklepiku FJ nie znajdę nigdzie, muszę się zdać na net.

paw_brz
30-12-2009, 16:48
Canon PowerShot S90

Sempoo
30-12-2009, 18:04
Bierz G11.

vicodin
04-01-2010, 22:42
-S5
-SX120
-S90
-jeżeli G to chyba 9

RedWine
08-01-2010, 21:27
G11 , bo "nadrobi braki " i focic może żonka.. :mrgreen:

tantal
08-01-2010, 23:32
Domyślam się że w takim rozmiarze nigdy nie osiągne jakości lustrzanek.

W dobrych warunkach aż takiego dramatu nie będzie... jak koniecznie zależy Ci na lufie, to przyjrzyj się jednak Panasom G ( GH-1 z kitową lufą np.;)) Bez wielkiej lufy LX3 czy G11 raczej Cię nie rozczarują.
Może kup na jakiś czas Canona a610 bo zbyt wielki masz chyba rozrzut...

rycerz
09-01-2010, 00:14
http://images.google.pl/images?sourceid=navclient&rlz=1T4SUNA_enPL263PL264&q=leica+d-lux+4&um=1&ie=UTF-8&ei=pLBHS6mhIpOEmgOAq-CFCw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCgQsAQwAw

:)