PDA

Zobacz pełną wersję : czy to dobry wybor ?



macgaw
28-12-2009, 15:57
witam
chcialbym uzuskac podpowiedz jesli chodzi o ta dziedzine fotografii.
generalnie chodzi o oswietlenie.
mam pokoj 4 x 5 m.
chcialbym robiac zdjecia "domowe" oswietlic osobe, rzecz.
na dzis mam do dyzpozycji tylko lapmke nocna - daje zolte swiatlo
i lampe 430 ex. odbijajaca blysk od sufitu...

czy cos takiego na warunki domowe bedzie dobre? Lampa studyjna CY100MR
wiem ze musze o tym poczytac i nie pytam sie jak to dziala.... do tego sobie jakos dojde, ale jak wyzwalac bede blysk?? czy to jest na zasadzie ze jak nacisne spust to ona tez blysnie? czy to bedzie na zasadzie takiego swiatla ciagłego, ze caly czas sie pali...
czy taka lampa wystarczy mi jedna?? moze lepiej kupic dwie??

chcialbym kupic wszystko po prostu od razu, stad moje pytanie

zaitsev
28-12-2009, 20:35
witam
chcialbym uzuskac podpowiedz jesli chodzi o ta dziedzine fotografii.
generalnie chodzi o oswietlenie.
mam pokoj 4 x 5 m.
chcialbym robiac zdjecia "domowe" oswietlic osobe, rzecz.
na dzis mam do dyzpozycji tylko lapmke nocna - daje zolte swiatlo
i lampe 430 ex. odbijajaca blysk od sufitu...

czy cos takiego na warunki domowe bedzie dobre? Lampa studyjna CY100MR
wiem ze musze o tym poczytac i nie pytam sie jak to dziala.... do tego sobie jakos dojde, ale jak wyzwalac bede blysk?? czy to jest na zasadzie ze jak nacisne spust to ona tez blysnie? czy to bedzie na zasadzie takiego swiatla ciagłego, ze caly czas sie pali...
czy taka lampa wystarczy mi jedna?? moze lepiej kupic dwie??

chcialbym kupic wszystko po prostu od razu, stad moje pytanie
Było już na ten temat dużo napisane.
http://maciejko.net/cbsearch/

Lampa CY100MR do domowego studia jest w 100% wystarczająca (mam dwie sztuki). Musisz pamiętać, że będziesz potrzebował akcesoria (softbox, parasolka, wrota, strumienica - oczywiście wszystko zależne od efektu jaki chcesz uzyskać).
Wyzwalanie? O ile dobrze pamiętam do CY100MR dają kabel synchronizacyjny (czyli będziesz musiał dokupić kostkę synchronizacyjną na sanki aparatu). Innymi słowy połączysz lampę z aparatem kablem. Możesz oczywiście zainwestować w wyzwalanie radiowe.

Jedna lampa czy dwie, a może trzy lub cztery? Dobre pytanie. Pamiętaj, że jedna lampa, nie oznacza jednego źródła światła (możesz samodzielnie zrobić różne powierzchnie odbijające własnej konstrukcji). Oczywiście dwie (i więcej) lampy dają dużo możliwości, ale z jedną też jest frajda (długo miałem tylko jedną).
Kiedy masz dwie lampy jedną odpalasz kablem, a drugą przez wbudowaną w CY100MR tak zwaną fotocelę. Czyli takie coś, co odpali tą niepodłączoną lampę błyskiem tej pierwszej (podłączonej do aparatu).

Oczywiście dają światło błyskowe, a nie ciągłe. ;)

I gwarantuje, że wszystko jest w wyszukiwarkach...