PDA

Zobacz pełną wersję : Strona z tłumaczeniem zdjęć



przemo_21
29-09-2005, 14:45
witam
Czy ktoś gdzieś zauważył by autor zdjeć opisywal swoje fotografie. Opisywał dlaczego tak skadrował co chciał osiągnąć, dlaczego użył tego obiektywu. Często dopiero po takim komentarzu widzi się wiecej, a człowiek chce sie czegoś nauczyć. Więc pytam się o taką stronkę. Ewentualnie może być tłumaczenie sławnch zdjęć przez kogoś znającego się na krytyce np: inny fotograf.
stronki typu: plfoto fototok są ciekawe ale ciężko doszukać się omawiania zdjeć pod tym kątem.
Pozdrawiam

Czacha
29-09-2005, 15:17
co autor mial na mysli? raczej zapomnij.. ;)

Vitez
29-09-2005, 17:16
witam
Czy ktoś gdzieś zauważył by autor zdjeć opisywal swoje fotografie. Opisywał dlaczego tak skadrował co chciał osiągnąć, dlaczego użył tego obiektywu. Często dopiero po takim komentarzu widzi się wiecej, a człowiek chce sie czegoś nauczyć. Więc pytam się o taką stronkę.

Od tego sa ksiazki foto, kursy, warsztaty, wyklady a nie strony WWW.
W ksiazkach masz na przyklad :uzycie takiej ogniskowej powoduje taki efekt" - i obok zdjecie; "uzycie takiej przyslony daje to i to" - i obok zdjecie.
Poprobuj w tym kierunku by sie pouczyc.
Hints odnosnie ksiazek:
- National Geographic "Szkoła fotografowania"
- John Hedgecoe "Nowy podręcznik fotografii"

thorin
29-09-2005, 18:37
witam
Czy ktoś gdzieś zauważył by autor zdjeć opisywal swoje fotografie. Opisywał dlaczego tak skadrował co chciał osiągnąć, dlaczego użył tego obiektywu. Często dopiero po takim komentarzu widzi się wiecej, a człowiek chce sie czegoś nauczyć. Więc pytam się o taką stronkę. Ewentualnie może być tłumaczenie sławnch zdjęć przez kogoś znającego się na krytyce np: inny fotograf.
stronki typu: plfoto fototok są ciekawe ale ciężko doszukać się omawiania zdjeć pod tym kątem.
Pozdrawiam


watpie, fotografia nie jest ilustracja, jesli zdjecie jest dobre to sie nie mowi ze tam dalej poza kadrem plywaly kaczki po stawie a dokladnie za mna spiewal zebrowski i anna maria jopek, zdjecie ma samo opowiadac pewno histrie, samo powinno przemawiac krzyczec itd

Venio
29-09-2005, 22:43
no do niektórych zdjęcie mówi za duzo :D szczególnie jedno b&w które wystawiłem na plfoto... jakiś koleś probował mnie przekonac do tego by nie robić widoczków w czerni i bieli i np. napisał: "...wgm w tym zdjeciu najciekawsze były przejscia tonalne na wodzie obok łodzi..." :D:D

thorin
29-09-2005, 22:57
musisz byc asekurantem i zawsze miec w zapasie tajna bron, RAW z widoczku :) oczywiscie ja moge wiedziec ze robiles to na rolce b&w i Cie rozumiec ale zacznij sie z takim madrala klocic to zaraz sie dowiesz jak mierne mozna od takiego msciciela dostac oceny za calkiem fajne foty :)

Ramirez
29-09-2005, 23:00
Sądzę, że mógłbyś przejrzeć np. ostatni "Foto Pozytyw" ( pozytyw.wims.pl (http://pozytyw.wims.pl) ). Przedstawiana jest tam twórczość kilku znanych fotografików. Wiele zdjęć opatrzonych jest komentarzem. Nie spotkałem się natomiast, żeby na stronach www autor sam pisał, co miał na myśli.

przemo_21
30-09-2005, 09:39
Dzięki za odp. i rady. Szkoda że nie ma takiej www.
O książki foto mi nie chodzi znam się na zagadnieniach optycznych,wychowałem się na analogach, bardziej właśnie o autrską opinie o zdjęciu. Trochę można się dowiedzieć w opisach wystaw artystów, lub przedstawieniu artystów ich sposobach pracy.