PDA

Zobacz pełną wersję : Eos Utility/ Zoom browser ex na Mac OS X



dreadolka
26-12-2009, 18:50
Witam,
poszukuje softu [eos utility] dla mojego canona 400D na macintosha.
Niestety nie moge znalesc plyty z oprogramowaniem.
Przeszukalam w internecie chyba wszystko, co bylo mozliwe, jedyne, co znalazlam to updaty do oryginalnego oprogramowania.
Czy ktos z Was ma moze taka plyty instalacyja? Czy moze wiecie skad mozna ja bezpiecznie sciagnac?
pozdrawiam

ps. nie wiem, czy w dobrym dziale umiescilam post, jezeli nie, to wybaczcie :)

tombas
26-12-2009, 20:14
Pewie ktoś ma, ale daj sobie szanse i nam (użytkownikom CB) i podaj skad przychodzisz wędrowcze;-)
a może tutaj coś będzie...
http://software.canon-europe.com/products/0010371.asp

dreadolka
26-12-2009, 20:45
Tombas: dzieki za szybka odpowiedz. Pierwsze, co sprawdzalam to na stronie canona [eu i us] ale tam wlasnie maja do pobranie same updatey. Nawet sciagnelam, myslalam, ze jakos przechytrze system, ale nie udalo mi sie. Co do innych stron, znalazlam kilka, gdzie wirus byl na wirusie, wiec dlatego pytam o bezpieczne sciagniecie. Zreszta dziwie sie, ze na oficjalnej stronie canona, tego nie mozna zrobic.
Ale nic mi innego nie pozostaje, jak czekac spokojnie :)
pozdrowki

krisv740
26-12-2009, 21:01
najszybciej i najlepiej jest poznać kogoś kto ma w twojej miejscowości lustrzankę canona serii xxxd lub xxd lub 7d - i od niego pożyczyć na chwilę płytę do skopiowania.
na stronie canona nie ma możliwości pobrania softu!

poszukaj na c_b w dziale software - tam były opisywane możliwości zainstalowania "update" jako normalnego softa, ale trzeba "grzebać" w rejestrze - mi się nie chciało - ew.adres i ktoś życzliwy prześle ci soft po nagraniu na płytę cd. - np. ja - adres na pw ewentualnie proszę..... :cool:

_igi
26-12-2009, 22:37
Ostatnio szukałem do 40D. Jest ciężko, ale jest. Mogę ci podesłać plik dmg z EOS Ulility 2,6 bodajże.

dreadolka
28-12-2009, 20:15
Dzieki Chlopaki :)
juz odzywam sie na priv
pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
@krisv740: dziekuje za rady :) z tego co czytalam na forach zagramanicznych ;) jest mozliwosc zainstalowania update jako normalnego softa, ale podobno robia sie jakies luki etc. a po drugie i najwazniejsze - trzeba miec do tego glowe :) a ja sie na tym kompletnie nie znam, a wiem, ze jestem zdolna zniszczyc wszystko co sie rusza, wiec nie tykam sie takich rzeczy ;)
pozdrawiam

kiler129
29-12-2009, 00:20
Postaram się odszukać płytkę od mojego 50D i podrzucę DMG na serwer. Myślę, że jutro ok. popołudnia.

dreadolka
29-12-2009, 23:29
@kiler129: merci :)

fearcyk
31-12-2009, 01:03
jestem z Gdyni, jak coś*to mogę*pożyczyć*płytkę*chociaż u mnie na leopardzie sie wiesza non-stop ;/

Vitez
02-01-2010, 14:34
jestem z Gdyni, jak coś*to mogę*pożyczyć*płytkę*chociaż u mnie na leopardzie sie wiesza non-stop ;/

Poćwicz używanie alta i spacji... najpierw puszczasz alt, potem naciskasz spację. By tych głupich gwiazdek uniknąć :roll: .

fearcyk
02-01-2010, 14:44
admin czuwa! życzę więcej dystansu w nowym roku

Vitez
02-01-2010, 19:07
A ja życzę rozróżniania admina od moderatora :twisted: .

_igi
03-01-2010, 19:46
Poćwicz używanie alta i spacji... najpierw puszczasz alt, potem naciskasz spację. By tych głupich gwiazdek uniknąć :roll: .

Tylko widzisz, żeby to takie łatwe było. Pisząc szybko nie sposób uniknąć czegoś takiego. Pozostaje tylko edycja posta i usunięcie tego (na szczęście teraz wydłużyliście czas edycji posta, po wcześniejsze parę minut, to była kapota) :mrgreen:

Vitez
03-01-2010, 21:13
Tylko widzisz, żeby to takie łatwe było. Pisząc szybko nie sposób uniknąć czegoś takiego. Pozostaje tylko edycja posta i usunięcie tego

Po pierwsze - nie należy pisać szybko.
Po drugie - należy patrzeć na ekran w czasie pisania posta by widzieć/wiedzieć co się pisze i korygować na bieżąco.
Po trzecie - należy najpierw użyć przycisku "Podgląd wiadomości" a dopiero potem "Zatwierdź odpowiedź" .
Różnica w czasie tak pisanego posta to ledwie kilka sekund dłużej, a efekt końcowy - o wiele bardziej estetyczny.
Pośpiech to żadne wytłumaczenie dla niechlujstwa.

Regulamin - http://canon-board.info/announcement.php?f=19&a=3 - Punkt 6:
"(...)Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter. "

Makówkarzy również prosimy o szanowanie forumowiczów, a nie zasłanianie się pośpiechem. EOT, a gdyby ktoś marudził że robię OT to niech przeczyta Punkt 4. z mojego podpisu z linku 'Moderator' :twisted: .

_igi
04-01-2010, 00:44
Po pierwsze - nie należy pisać szybko.
Po drugie - należy patrzeć na ekran w czasie pisania posta by widzieć/wiedzieć co się pisze i korygować na bieżąco.

Sęk w tym, że gwiazdek nie widać w trakcie pisania. Jak dla mnie, sprawy nie ma, tak czy siak, ale fajnie by było, jakby administracja zrobiła coś w tym kierunku ;)

Vitez
04-01-2010, 13:05
tak czy siak, ale fajnie by było, jakby administracja zrobiła coś w tym kierunku ;)

Hmmm? Wybacz ale nie ma żadnego technicznego, automagicznego sposobu wykrycia gwiazdek specyficznych dla Maca - nie ma szans zgadnąć która gwiazdka w poście jest 'dobra' a która 'zła' :roll: .
Niechlujstwo pisania musi być wykryte i wykorzenione po stronie użytkownika, nie silnika forum.
Sprawdź czy gwiazdki widać po naciśnięciu "Podgląd wiadomości" skoro ich nie widzisz w trakcie pisania :roll: . Powodzenia.

kiler129
06-01-2010, 01:19
Marudzicie, gwiazdki sie zdarzają każdemu ;)
EOT.

Miałem małą awarię internetu ale wróciłem i przynoszę EOS Utility dla Mac. Jako, że było tam sporo plików i bibliotek wrzucam całą płytkę:
http://www.megaupload.com/?d=A6QWVD3Q

Mac montuje po dwukliku, w Windowsie potrzeba DaemonTools lub Alcohol 52% lub 120% (niestety ten w butelce się nie nada ;))

_igi
06-01-2010, 04:36
Sprawdź czy gwiazdki widać po naciśnięciu "Podgląd wiadomości" skoro ich nie widzisz w trakcie pisania :roll: . Powodzenia.

Nie musisz mnie traktować jak idiotę, umiem poruszać się w obrębie for internetowych. Po prostu dziwi mnie to, bo, paradoksalnie, po MyApple.pl, jesteście drugim portalem, w którym trzeba te gwiazdki usuwać ciągle. Na innych portalach tego nie ma, i uprzedzając - swojego czasu M.A. też za to jechałem.

fearcyk
07-01-2010, 15:06
i przypominam koledze "vitez", że bycie moderatorem nie daje mu prawa do obrażania innych użytkowników epitetami w stylu: "niechlujny" a tym bardziej sugerowania niedostatecznej znajomości działania "for" interentowych... ponawiam życzenia: WIĘCEJ DYSTANSU i dorzucam... POKORY

Vitez
08-01-2010, 15:34
Na innych portalach tego nie ma

To wcale nie oznacza że akurat te inne portale są pod tym względem lepsze. Nie ma co porównywać. "Jeśli wszedłeś między wrony... " .


i przypominam koledze "vitez", że bycie moderatorem nie daje mu prawa do obrażania innych użytkowników epitetami w stylu: "niechlujny" a tym bardziej sugerowania niedostatecznej znajomości działania "for" interentowych... ponawiam życzenia: WIĘCEJ DYSTANSU i dorzucam... POKORY

Punkt piąty z mojego podpisu "Moderator" :twisted: .
Jeśli słowo "niechlujny" (znajdujące się również w Regulaminie - Punkt 6. ... przeczytałeś? ) uważasz za epitet to nie rozumiem argumentu o dystansie :roll: .
Więcej pokory to ja zawsze życzę wszelkim świeżakom na forum, bo ledwo wchodzą, kilka postów napiszą i już pouczają innych :roll: . Niezbyt to rozsądne...