PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa studyjna Quantuum Fomex HD 600Ws - proszę o opinie



Arthx
26-12-2009, 09:03
Witam, jestem właśnie po analizie kilku opcji zakupu lampy studyjnej. Wiem, że lampy Quantuum cieszą się dobrą opinią (w większości). Nie mogę znaleść żadnych opinii n/t Quantuum Fomex HD - serii profesjonalnych lamp tego producenta. Proszę Was o opinie, i uwagi n/t tej serii. Pozdrawiam

smigaczka
11-01-2010, 11:33
Oj, niestety nie miałam do czynienia dokłądnie z tą serią lamp, ale wiem, że generalnie Quantuumy to dobry sprzęt, w który warto inwestowąc.
Kilkukrotnie cykałam przy ich użyciu portrety i nie było żadnych problemów.

A gdzie chcesz kupić tę lampę?
Bo jeśli ze stronki quantuum.pl to może napisz im maila, żeby jakiś test tych lamp ci podesłali czy coś...

ann.
06-01-2011, 15:32
Ponawiam temat (minął rok:) , czy jest ktoś kto korzysta z tej lampy i może się podzielić opnią na jej temat?

gypsy
12-01-2011, 20:47
Hm... chyba nic się nie zmieniło, zadnych opinii dodatkowych nie znalazłam w necie. Ale wnioskując po ogólnej jakości światła jakie dają lampy quantuum to smiało można 'ryzykować' ich kupno..
Skoro zwyczajna wersja jest dobra to, co dopiero pro;)

iREM
25-03-2011, 15:20
Ma jedną małą wadę. Cena. Reszta jest super. Zwłaszcza moc pilota :-)
Czaiłem się*na te lampy, ale budżet nie wytrzymał ;-)

Adso
25-03-2011, 21:04
a ja się czaję dalej:) cena zaiste nie mała, ale mamy dwie lampy w jednej...światło ciągłe i błyskowe... oprócz ceny samej lampy trzeba wziąc pod uwagę cenę modyfikatorów, które musza wytrzymać wysoką temperature pilota. Ale o tym juz pisałem. Kolejny problem to zasilacze plenerowe, gdyby ktoś chciał to targać w plener. Nie ma takich... za rozsądne pieniadze....bo może są jakies po 10k, ale ja nie znalazłem.
Tak czy inaczej, jeśli tylko do studia, albo tam gdzie można znależć U i jeśli jest kasa, to brać:)....i dzielić się wrażeniami z Kolegami:)

Kelpie
30-03-2011, 14:35
W studio mojego znajomego od niedawna stoją takie [url=http://www.quantuum.pl/detal.php?id=1589&lang=pl&curr=PLNdwie[/url] - w sumie nie wiem po co mu aż dwie o takiej mocy, bo ma jeszcze poprzednie Quantuumy PT 300 (zresztą bardzo fajne) i całą masę softów do modelowania, a jedna daje naprawdę bardzo dużo światła, a przy odpowiedniej modyfikacji scenerii daje bardzo fajne światło stałe (z softboxem rzecz jasna).

canonistka
30-03-2011, 21:53
Ja znam Quantuumy jako lampy do studia dla początkujących, podobnie jak kolega poprzednika miałam do czynienia z modelem Pt-300 i Pt-200 i są naprawdę w porządku. niestety z lampą o której piszesz nic nie miałam wspólnego, jeszcze za wysokie "loty" dla mnie.

talarczyk
30-03-2011, 22:12
Seria PT w porównaniu z Fomexem HD to jak porównanie 1000D do czterdziestki :) nie twierdzę, że PT są złe (chociaż na przykład robią się "smutne" z cięższymi softami) ale Fomex naprawdę sprawia b. dobre wrażenie. Korzystałem z 400-tki jednak obudowa i pilot wszędzie jest ten sam. Wiatraczek, możliwość wybalansowania lampy z softem, potencjometry zamiast przycisków membranowych. Jedynie z dostępnością żarówki modelującej może być problem (trzonek GX6.35).

Niestety nie jestem w stanie porównać Fomexa do innych produktów z tego segmentu cenowego, miałem kontakt tylko z Fomexem i serią PT.