PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z mechanizmem lampy błyskowej



Pio555
25-12-2009, 12:59
Witam wszytskich, to mój pierwszy post ponieważ dziś mój aparat, a raczej mechanizm lampy błyskowej "sie popsuł", mam nadzieje że ktoś z tego forum bedzie umial mi pomóc.

Aparat: eos 450d

Problem: Lampa błyskowa sie nie chce otworzyć. Gdy nacine przycisk otwarcia lampy byskowej to aparat tylko 3 razy "pyknie", lampa sie nie otwiera i wyświetla sie komunikat: "err 05 blokada auto-podnoszenia lamy błyskowej wbud. wylacz i wlacz aparat". Gdy podczas pykania (aparat zwalnia taki haczyk i lampa powinna sie dynamicznie otorzyć) delkitnie próbuje otworzyć lampę to ona sie otwiera ale tak jakby zawiasy były posmarowane czymś gęstym.

Aparat niestety nie jest juz na gwarancji. Moje przypuszczaja padaja na sprężynkę lub coś podobnego co powodowało ze lampa sie otwierała.

Czy ktoś napotkał sie na podobny problem, może doradzicie gdzie mam sie udać by to naprawić, mieszkam w Warszawie.

pozdrawiam

Eberloth
27-12-2009, 00:00
Użyj wyszukiwarki. Jest na CB wątek o tym (nie chce mi się szukać, ale ostatnio się tam dopisałem, możesz szukać po moich postach). Generalnie - lampa mało używana (mam zewnętrzną) lubi się zaciąć jak jej akurat potrzebujesz. Ja miałem farta - raz przy zacięciu otworzyłem "paluchem" i teraz otwiera się bez problemu. Taka wada i już. Ale po co używać wbudowanej lampy? Wypasione lustrzanki jej nie mają ;)

x-mac
27-12-2009, 01:52
Użyj wyszukiwarki. Jest na CB wątek o tym (nie chce mi się szukać, ale ostatnio się tam dopisałem, możesz szukać po moich postach).
http://www.canon-board.info/showthread.php?p=745184