PDA

Zobacz pełną wersję : 16 bit na 8 bit



barkam43
23-12-2009, 23:47
Cześć!
Mam pytanie - po obróbce zdjęcia w Camera Raw chcąc dalej obrabiać w photoshopie konwertuje je do Prophoto i 16 bit.
Na koniec obróbki w PS3 przechodzę do srgb (w PS3 - edycja/konwertuj do profilu/srgb) i tu myślę, że robię wszystko ok ale nie wiem do końca czy prawidłowo przechodzę z 16bit na 8bit (PS3 obrazek/tryb/jest zaznaczone 16bit a ja zaznaczam 8bit) i zapisuję w jpg.
Czy robię wszystko jak należy?:confused:

Krzychu
24-12-2009, 09:23
Cześć!
Mam pytanie - po obróbce zdjęcia w Camera Raw chcąc dalej obrabiać w photoshopie konwertuje je do Prophoto i 16 bit.
Na koniec obróbki w PS3 przechodzę do srgb (w PS3 - edycja/konwertuj do profilu/srgb) i tu myślę, że robię wszystko ok ale nie wiem do końca czy prawidłowo przechodzę z 16bit na 8bit (PS3 obrazek/tryb/jest zaznaczone 16bit a ja zaznaczam 8bit) i zapisuję w jpg.
Czy robię wszystko jak należy?:confused:

Tak.

Może ewentualnie użyć Save for web który Ci skonwertuje do sRGB i 8 bitów za jednym ruchem...

piszczal
24-12-2009, 10:24
Tak.

Może ewentualnie użyć Save for web który Ci skonwertuje do sRGB i 8 bitów za jednym ruchem...

o ile dobrze zauważam w swojej praktyce save for web nie konwertuje do sRGB.
Ale uzywam PSCS2

Krzychu
24-12-2009, 10:27
o ile dobrze zauważam w swojej praktyce save for web nie konwertuje do sRGB.
Ale uzywam PSCS2

cs4 ma takie miejsce do odkliknięcia, jak jest w cs2 to mówiąc szczerze nie mam pojęcia...

barkam43
24-12-2009, 10:53
Dzięki...

lamerok
24-12-2009, 13:28
cs4 ma takie miejsce do odkliknięcia, jak jest w cs2 to mówiąc szczerze nie mam pojęcia...
W CS3 też jest - optimize menu - na prawo od "presets" uruchamiane kliknięciem na kółko ze strzałką i tam jest opcja "Convert to sRGB".

oszczepnik
28-12-2009, 23:31
Witam
Czego ja nie rozumiem, albo co mam źle poustawiane?
Zrobiłem tak samo (jak autor) wywołałem fotkę w Camera Raw tak jak to chciałem, profil wyjściowy do PS to ProPhoto i 16 Bit, zatem otwieram w PS a tu kolory w d...e inne zielono mi można powiedzieć, po zapisie do SRgb bez zmain. Gdzie moja myśl błądzi??, wdzięczny za odpowiedzi będę :)
pzdr

shadowman25
29-12-2009, 13:01
Podepne sie troszke pod temat.

Powiedzcie mi jaką zazwyczaj ustawiacie przestrzeń kolorów w aparacie sRGB czy może Adobe RGB?
Czy zapisując zdjęcia do raw w aparacie przestrzeń kolorów ma znaczenie, czy ma to znaczenie tylko do JPG?

Kolaj
29-12-2009, 13:04
Podepne sie troszke pod temat.

Powiedzcie mi jaką zazwyczaj ustawiacie przestrzeń kolorów w aparacie sRGB czy może Adobe RGB?
Czy zapisując zdjęcia do raw w aparacie przestrzeń kolorów ma znaczenie, czy ma to znaczenie tylko do JPG?Przy rawach nie ma żadnego znaczenia. Ja mam ustawione sRGB tylko dlatego, żeby mi się nazwy plików nie zaczynały od podkreślnika. W ACR wywołuję do AdobeRGB.

shadowman25
29-12-2009, 19:25
W ACR wywołuję do AdobeRGB.

Rozumie ze potem obrabiasz zdjęcie w photoshopie cały czas w przestrzeni AdobeRGB. Dopiero na finał zmieniasz przestrzeń kolorów na sRGB i taki plik oddajesz do wydruku w FotoLabie?

Kolaj
29-12-2009, 23:13
Rozumiem, ze potem obrabiasz zdjęcie w photoshopie cały czas w przestrzeni AdobeRGB. Dopiero na finał zmieniasz przestrzeń kolorów na sRGB i taki plik oddajesz do wydruku w FotoLabie?Dokładnie tak.