PDA

Zobacz pełną wersję : Wydruki b0 (100cm x 150cm) oraz bilbord.



Anonymous
12-07-2004, 16:01
Czy ktos robil 10d wydruk w formacie b0? jesli tak to jak bylo z jakoscia? Czy w ogole wyjdzie cos z tego? I to samo pytanie jesli chodzi o bilbord, choc tutaj to wiem, ze sie da, bo Bart Pogoda robil kiedys ale jak macie doswiadczenia to chetnie poslucham. Dosyc pilne wiec bede podwojnie wdzieczny za szybkie odpowiedzi.

pozdrawiam,
Absolut

[ Dodano: 13-07-2004 ]
skoro nikt nic nie wiem to wam niedlugo sam odpowiem na to pytanie, bo wlasnie wrocilem z profilabu gdzie naswietlaja mi na lambdzie zdjecie z 10d, ktore po zinterpolowaniu wazy ponad 400 mega :) ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

kubotka
14-07-2004, 11:41
Też jestem tego ciekaw jak już będziesz coś wiedział to daj znać

Vitez
14-07-2004, 16:32
skoro nikt nic nie wiem to wam niedlugo sam odpowiem na to pytanie, bo wlasnie wrocilem z profilabu gdzie naswietlaja mi na lambdzie zdjecie z 10d, ktore po zinterpolowaniu wazy ponad 400 mega :) ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Mi w Profilabie z 10D bardzo ladnie zrobili 40x60 ale wiecej sie nie odwazylem z nastepujacych powodow:

- nie potrzebuje wiekszego
- obiektyw srednio dobry wiec po takiej interpolacji ostrosc srednio dobra
- koszta

A poza tym na grupach dyskusyjnych juz ci ladnie odpowiedzieli na ten sam temat :)

Aszu
14-07-2004, 16:53
Jak dla mnie to rozdzielczość 3000x2000 to max 60x40.
Większe może być widać "cyfrowość"
Do większych formatów - slajdy - analogowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Anonymous
14-07-2004, 17:43
A poza tym na grupach dyskusyjnych juz ci ladnie odpowiedzieli na ten sam temat :)

no tak srednio odpowiedzieli. jak zapytalem na pl.rec.foto.cyfrowa to nikt nie udzielil mi odpowiedzi. Na szczescie juz wiem jak to wyglada bo empirycznie sprawdzilem, gdyz przed chwila odebralem wydruk z profilabu. Moge stwierdzic, ze da sie 10d zrobic plakat o formacie 100x150cm. Z bliska oczywiscie nie jest idealnie ale pare krokow w tyl i jest w porzadku. Tym samym odpowiedzialem sobie sam na pytanie.

Moze mniej podchwytliwe pytanie zadam a mianowicie jakimi programami interpolujecie zdjecia?

:mrgreen: [/quote]

Przemek Białek
14-07-2004, 18:50
absolut,


Moze mniej podchwytliwe pytanie zadam a mianowicie jakimi programami interpolujecie zdjecia?

tutaj masz odpowiedz poczytaj

http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=636

a jesli chodzi o wielkosc powiekszenia to ograniczeniem jest jedynie odleglosc z jakiej zdjecie bedzie ogladane (oczywiscie mowie o wielkich formata powyzej 1x1,5m

pozwole sobie przedstawic jeden z lepszych programow do interpolacji cyfrowych obrazow;

Program Geniuine fractals Print Pro firmy Altamira wykorzystuje alorytm nazwany kompresja falkowa do konwersacji obrazu cyfrowego na krzywe fraktalne. Ponieważ obrazy generowane z użuciem fraktali moga byc powiekszane bez efektu posteryzacji czy rozmycia (podobnie jak grafika wektorowa), obrazy poddane kompresji falkowej mozemy skalowac do olbrzymich rozmiarow.
Aplikacja ta nie sprawdza sie zbyt dobrze w przypadku zbiorow danych mniejszych niz 2 mb, ale powyzej tych rozmirow obrazy moga byc skalowane 3 lub nawet 4-krotnie bez znacznej utraty jakosci;

tutaj znajdziesz wersje demo: www.genuinefractals.com
a tutaj triala bez wypelniania formularza http://www.download.com/3001-2197-10283760.html

- a tak z ciekawosci ile becalen za ten olbrzymi plakat

Anonymous
14-07-2004, 19:07
wydruk z durst lambda kosztuje prawie 280 zlotych.

Czacha
14-07-2004, 22:28
kto byl na wystawie world press photo ten wie, jakie formaty tam byly... teraz wystarczy zajzec do statystyk WPP i zobaczyc ile % fotek jest zrobione cyfrakami... a poziej wyciagnac wnioski z wystawy....

Anonymous
14-07-2004, 22:32
Czacha: mogles juz czytac ten post, bo wysylalem go na onephoto ale skoro poruszyles temat wpp to jeszcze raz go wkleje.

Troche statystyki.

Apropo World Press Photo 04.

"4.176 zawodowych fotografow ze 124 krajow uczestniczylo w tegorocznym konkursie WWP. Zgloszono 63,093 zdjec, co stanowi ilosciowy rekord. Liczba prac zgloszonych droga cyfrowa wyniosla 80.7% (w latach poprzenich 69%, 55,7% i 27.5%)".

Przemek Białek
14-07-2004, 23:01
tak jak przewidziano, a szczegolnie w reportazu aparaty cyfrowe polkna tradycyjne analogi; technika idzie do przodu i widac to juz po amatorskich lustrzankach cyfrowych, ktore kilka lat temu kosztowaly by 10x tyle co teraz...