PDA

Zobacz pełną wersję : Wejście w system - na co zwrócić uwagę przy zakupie



heralek
22-12-2009, 21:16
Przymierzam się do zakupu 5DMII + 50 1.4 + 24-70 + 70-200 f4 IS. Sporo się naczytałem o małej powtarzalności obiektywów Canona (zwłaszcza 24-70 i 50-ki). W związku z powyższym zamierzam kupić sprzęt w necie, a odebrać osobiście z możliwością sprawdzenia na miejscu. Nie wyobrażam sobie kupowania "kota w worku" przy tak dużej sumie.

Czy ktoś może ma jakiś patent na co zwrócić uwagę podczas odbioru osobistego? Wiadomo, że trzeba mieć ze sobą laptopa i pyknąć kilka kadrów. Trochę głupio robić zdjęcia planszom testowym (to chyba w miarę wiarygodny test).

Czy rzeczywiście Canon ma problemy z powtarzalnością, czy to jest jakaś teoria ludzi kupujących sprzęt z niewiadomego źródła?

trzeszcz6
22-12-2009, 21:33
Chcesz kupić nowe czy używane? :)

heralek
22-12-2009, 22:37
Chcesz kupić nowe czy używane? :)

Zapomniałem dodać - nowe.

Viqy
22-12-2009, 22:42
Trochę głupio robić zdjęcia planszom testowym (to chyba w miarę wiarygodny test).

Ja tam zawsze testowałem na moim zegarku lub literaturze w sklepie. Są równie wiarygodne jak plansza. A tak wogóle od dłuższego czasu nie testuję ... i żyję.

Pretender
22-12-2009, 22:44
Trochę głupio robić zdjęcia planszom testowym

Dlaczego głupio? Wcale nie. Głupio by było, gdybyś nie sprawdził przy odbiorze, a później okazało by się, że coś jest nie tak.


Pozdrawiam

punky
22-12-2009, 22:45
mam 50 1.8, 70-200 2.8, 85 1.8
kupowane przez net

na 5dII 40D 400D śmigają bardzo powtarzalnie

fabrykant
23-12-2009, 21:43
Uważam że wydając sporą kasę na sprzęt nie należy się specjalnie krępować ze sprawdzaniem go pzred zakupem. Z moich kupwanych "zdalnie" przez internet obiektywów bez problemu zachowują się: 70-200/2,8, 100/2,0, Tamron 17-50, za to Sigma 30/1,4 wymagała regulacji gwarancyjnej (frontfokus). Natomiast kupowana i sprawdzana osobiście w sklepie 85/1,8 działała bardzo pięknie, ale po pół roku rozregulowała się i musiałem ją wysyłać do ustawienia. Póki kupujemy nowy sprzęt, to jedynym problemem jest oczekiwanie na naprawę, gorzej kiedy gwarancja się kończy.

heralek
25-12-2009, 13:50
Uważam że wydając sporą kasę na sprzęt nie należy się specjalnie krępować ze sprawdzaniem go pzred zakupem. Z moich kupwanych "zdalnie" przez internet obiektywów bez problemu zachowują się: 70-200/2,8, 100/2,0, Tamron 17-50, za to Sigma 30/1,4 wymagała regulacji gwarancyjnej (frontfokus). Natomiast kupowana i sprawdzana osobiście w sklepie 85/1,8 działała bardzo pięknie, ale po pół roku rozregulowała się i musiałem ją wysyłać do ustawienia. Póki kupujemy nowy sprzęt, to jedynym problemem jest oczekiwanie na naprawę, gorzej kiedy gwarancja się kończy.

Hmm.... okres gwarancyjny w Canonie nie rozpieszcza... czy szkiełka często trzeba dawać do regulacji, czy są to raczej sytuacje rzadkie? Miałem obiektywy Zuiko (14-54, 50-200, 50) i przez 5 lat nic się nie rozregulowało i można rzec, że przy sprzedaży były jak nowe. Dlatego dziwi mnie, że takie sytuacje mają miejsce w szkiełka Canona. Co masz na myśli pisząc "rozregulowała się" (BF, FF, luzy).

Alde
25-12-2009, 14:29
... czy szkiełka często trzeba dawać do regulacji,...

Nie spodziewaj się że wszyscy którzy nie regulowali nigdy szkiełek Canona nagle napiszą o tym w wątku ... najczęściej piszą ci co mieli problemy. Ja przez naście lat użytkowania Canona nic nigdy nie regulowałem i nie naprawiałem pewno podobnie jak 97 % innych użytkowników.

Posiadałem 4 Sigmy i też wszystko było oki, jedną mam do dzisiaj ..

RHF
25-12-2009, 15:38
Nigdy nie regulowałem szkieł Canona :D Nie przebierałem ich w sklepie :D Nie mam BF/FF :D Robię zdjęcia :D

fret
25-12-2009, 19:02
Nie traktuj powaznie wszystkiego, co przeczytasz w internecie. Zdecydowanie częsciej sprzęt Canona ma problem z uzytkownikami, niż odwrotnie, no ale sprzęt pomarudzić nie może, a ci "problematyczni" to i owszem... :)

heralek
26-12-2009, 00:30
Nie traktuj powaznie wszystkiego, co przeczytasz w internecie. Zdecydowanie częsciej sprzęt Canona ma problem z uzytkownikami, niż odwrotnie, no ale sprzęt pomarudzić nie może, a ci "problematyczni" to i owszem... :)

Od dawna już wszystkie opinie na forach staram się traktować z dystansem, a wszelkie wątpliwości w miarę szybko rozwiązywać. Dlatego wybaczcie moje pytania - podchodzę bardzo poważnie do zmiany systemu - w końcu będzie to moje narzędzie pracy przez najbliższe kilka lat (a może i na dłużej).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Nigdy nie regulowałem szkieł Canona :D Nie przebierałem ich w sklepie :D Nie mam BF/FF :D Robię zdjęcia :D

Super! Dzięki za info :)

Max_im
26-12-2009, 12:07
Przymierzam się do zakupu 5DMII + 50 1.4 + 24-70 + 70-200 f4 IS. Sporo się naczytałem o małej powtarzalności obiektywów Canona (zwłaszcza 24-70 i 50-ki). W związku z powyższym zamierzam kupić sprzęt w necie, a odebrać osobiście z możliwością sprawdzenia na miejscu. Nie wyobrażam sobie kupowania "kota w worku" przy tak dużej sumie.

Witam

Do moich gratów dodaj jeszcze 135/f2 - wszystko kupowałem bez testowania i nie narzekam i nie mam problemów. Nie regulowałem nawet AF w puszce. Jak Ci poprawi samopoczucie to testuj. Ale testy często obarczone są błędami warunków i wykonania. I są przyczyną niepotrzebnej frustracji. Kiedyś, po zakupie, wykonałem jakiś test i byłem mocno zawiedziony i zmartwiony sprzętem. Za jakiś czas przemyślałem i doszedłem do wniosku że zrobiłem błąd podczas ustawień. Powtórzyłem i wyszło ok. Wniosek był oczywisty - strata czasu i nerwów.
W nowym roku wyjdzie podobno coś ze stabilizacją z zakresu 24-70. Może warto poczekać.

heralek
26-12-2009, 13:39
Witam

Do moich gratów dodaj jeszcze 135/f2 - wszystko kupowałem bez testowania i nie narzekam i nie mam problemów. Nie regulowałem nawet AF w puszce. Jak Ci poprawi samopoczucie to testuj. Ale testy często obarczone są błędami warunków i wykonania. I są przyczyną niepotrzebnej frustracji. Kiedyś, po zakupie, wykonałem jakiś test i byłem mocno zawiedziony i zmartwiony sprzętem. Za jakiś czas przemyślałem i doszedłem do wniosku że zrobiłem błąd podczas ustawień. Powtórzyłem i wyszło ok. Wniosek był oczywisty - strata czasu i nerwów.

W sumie masz rację, niepotrzebnie sieję panikę. Prawdopodobnie zamówię wszystko przez neta z ewentualnym zastrzeżeniem "zwrotu" w przypadku jakichkolwiek problemów.




W nowym roku wyjdzie podobno coś ze stabilizacją z zakresu 24-70. Może warto poczekać.

Oj, niestety nie mogę czekać. Z drugiej strony przy tym zakresie to stabilizacja nie jest mi potrzebna.

Dzięki!

Max_im
26-12-2009, 15:23
A może masz sklep w pobliżu.
W wawie na pewno coś znajdziesz i łatwiej się targować przy zakupie kilku rzeczy na raz i z osobistym odbiorem

heralek
26-12-2009, 18:38
A może masz sklep w pobliżu.
W wawie na pewno coś znajdziesz i łatwiej się targować przy zakupie kilku rzeczy na raz i z osobistym odbiorem

Oj, niestety. Mieszkam na zadupiu. Pierwszy lepszy MM w odległości 100 km.

Możecie podpowiedzieć zaufane sklepy lub tipów z dobrym zaopatrzeniem? Wątek na CB poświęcony temu zagadnieniu jest troszkę nieaktualny. Jak już wspomniałem wcześniej potrzebuję FV 22%.

Do tej pory sprzęt kupowałem w fotozakupy.pl i cyfrowe.pl, ale ten pierwszy ceny Canona ma troszkę wysokie w porównaniu z innymi, a odnośnie cyfrowe.pl dotarły do mnie informacje, że zdarza się im sprzedawać sprzęt, który był testowany na optyczne.pl. Ile w tym prawdy, a ile fałszu - trudno powiedzieć, choć w każdej plotce ponoć jest zawsze odrobina prawdy.

gama
27-12-2009, 00:20
Oj, niestety. Mieszkam na zadupiu. Pierwszy lepszy MM w odległości 100 km.

Możecie podpowiedzieć zaufane sklepy lub tipów z dobrym zaopatrzeniem? Wątek na CB poświęcony temu zagadnieniu jest troszkę nieaktualny. Jak już wspomniałem wcześniej potrzebuję FV 22%.

Do tej pory sprzęt kupowałem w fotozakupy.pl i cyfrowe.pl, ale ten pierwszy ceny Canona ma troszkę wysokie w porównaniu z innymi, a odnośnie cyfrowe.pl dotarły do mnie informacje, że zdarza się im sprzedawać sprzęt, który był testowany na optyczne.pl. Ile w tym prawdy, a ile fałszu - trudno powiedzieć, choć w każdej plotce ponoć jest zawsze odrobina prawdy.

Polecam www.fotorimex.pl. Ceny najniższe i potargować się można

mssk
27-12-2009, 01:30
sprawdź sobie fotoceny.pl (http://fotoceny.pl/)
ja mam do nich blisko, to kupuję na miejscu w sklepie
osobiście polecam!

Tomeksad2
27-12-2009, 10:01
Towers i tyle. Możesz poczytać
http://canon-board.info/showthread.php?t=26897
Kontakt przez CB lub
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3975973