PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskac czarne tlo w domu



SterB
28-09-2005, 22:15
Zastanawia mnie jak sie uzyskuje na zdjeciach takie czarne tlo?Chcialem zrobic podobne zdjecie ale nie mam pojecia jak.Da sie cos takiego uzyskac w warunkach domowych przy pomocy A80?

Tomasz Golinski
28-09-2005, 22:18
Tło musi być ciemniejsze o co najmniej 3 działki od obiektu. Czyli coś czarnego na tło, dobrze oświetlić obiekt, może flasz z bliska (przy szkle chyba odpada). Jak nie wyjdzie idealnie, to zawsze można próbować poprawić w gimpie

SterB
28-09-2005, 22:19
Wlasnie zapomnialem o tym,ze zdjecie nie moze byc przepuszczone przez komputer.

rysiaczek
28-09-2005, 22:37
Da się - znajdź sobie jakieś czarne tło - kawałek czarnego kartonu, czarny materiał, ewent. poszukaj innych rozwiązań za pomocą wyszukiwarki na forum wpisując 'tło fotograficzne' itp.

DoMiNiQuE
28-09-2005, 22:41
Unikaj oswietlenia szkla z przodu. Oswietl przedmioty rozproszonym swiatlem z bokow lub/i od tylu. Mysle, ze A80'tka spokojnie dasz rade to sfotografowac.

P.S.
Dlaczego fotka nie moze byc obrabiana na kompie?

SterB
28-09-2005, 22:53
Chcialem jak najmniej ingerowac w zdjecia i uczyc sie je robic a nie obrabiac.Na to przyjdzie jeszcze czas

C41photocrew
28-09-2005, 22:57
no i brawo za podejscie:)

DoMiNiQuE
28-09-2005, 23:09
Chcialem jak najmniej ingerowac w zdjecia i uczyc sie je robic a nie obrabiac.Na to przyjdzie jeszcze czas

Aaa to co innego ;) Ale wierz mi, ze w fotografii cyfrowej PS to nic zlego ;) ...rzeklbym, ze jest to nieodzowne narzedze :-) Takie zabiegi jak levele, kontrast, nasycenie czy tez wyostrzanie sa wrecz konieczne.
Pochwal sie pozniej rezultatami Twojej walki ze swiatlem i szklem :)

SterB
28-09-2005, 23:13
Wiem tylko nie chce zeby konczylo sie to tak ze pstrykne sobie jakies zdjecie i dopiero przed kompem bede je dowartosciowywal.Wole spedzac czas z aparatem niz z komputerem.
Oczywiscie jak cos sie uda to sie pochwale

miszka
29-09-2005, 10:29
Zgadzam sie z SterB, tez nie przepadam za obrobka zdjec na kompie, wole podzialac aparatem.... ;)

mlody911
29-09-2005, 13:48
Wracając do "ciemności" tła to taka prosta metoda:
Stawiasz przedmiot tuz przed otwartymi drzwiami dużego zaciemnionego pokoju, oświetlasz przedmiot z 2 stron jak najmocniejszymi żarówkami - i gotowe!
Efekt taki jak poniżej uzyskałem tą metodą, z tylko z jedną lampką biurkową halogenową 20W, ale więcej nie miałem :-(
Pozdrawiam