PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podłaczeniem canona 7D



adasb82
21-12-2009, 11:50
Witam serdecznie,
Mam dość nietypowy problem z podłączeniem C7D do komputera. Puki co nie posiadam czytnika kart, więc chwilowo podłączam aparat przez microUSB jednak po podłączeniu do portu USB otrzymuję komunikat "nie można zainstalować sterownika urządzenia Canon Digital Camera". Nie pojawia się, żaden dysk a przez to Lightroom nie może zaimportować zdjęć... Sprawdzałem to na kilku kablach, podłączałem do różnych portów USB, komputer ma raptem miesiąc więc raczej jest sprawny.

- System Windows 7 PRO PL
- Canon 7D
- Płyta Gigabyte

dodam iż u kolegi, który również posiada W7 po podłączeniu tego canona wszystko hula. Macie jakieś pomysły ?

Vitez
21-12-2009, 11:56
dodam iż u kolegi, który również posiada W7 po podłączeniu tego canona wszystko hula. Macie jakieś pomysły ?

Zapewne kolega najpierw zainstalował wszystko co tam Canon dał do aparatu na płytce a Ty próbujesz tak nieco na siłę od razu podłączać bez instalowania czegokolwiek?

adasb82
21-12-2009, 12:02
Hm.. no właśnie, kolega nic nie instalował. Po prostu podłączył do laptopa aparat i system od razu wykrył dysk. Nie było żadnego instalowania.

Bahrd
21-12-2009, 12:51
Jeśli podłączasz aparat pracując na koncie z prawem administratora i nie masz jakiegoś dodatkowego oprogramowania antywirusowego, czy innych blokad, to powinien on być widziany bez sterowników Canona - właśnie tak jak u owego kolegi.

adasb82
21-12-2009, 12:56
Konto administratora, kontrola rodzicielska wyłączona, NOD32 4.0...

Vitez
21-12-2009, 19:18
komunikat "nie można zainstalować sterownika urządzenia Canon Digital Camera"

Spróbowałbym mu na siłę sterowniki od Visty zainstalować.

adasb82
21-12-2009, 20:33
Ale nie ma czegoś takiego jak sterowniki pod Viste. Właściwie to nigdzie nie ma czegoś takiego jak sterowniki do 7D.

Bahrd
21-12-2009, 21:03
Ale nie ma czegoś takiego jak sterowniki pod Viste. Właściwie to nigdzie nie ma czegoś takiego jak sterowniki do 7D.
Vitez ma zapewne na myśli oprogramowanie EOS Utility dostarczane z aparatem...

michnic
22-12-2009, 00:15
Ależ oczywiście, że trzeba zainstalować sterowniki, to się nazywa "EOS USB WIA Driver", bez tego ani rusz. Driver ten jest na płycie dołączonej do aparatu.

Bahrd
22-12-2009, 01:31
Oczywiście?
Mam laptop z Vistą (który nie ma nawet napędu CD/DVD, by móc na nim zainstalować jakiekolwiek sterowniki), a widzi się z nim 1D Mk III, 500D, a nawet wiekowy A540...
Trzeba przyczyny szukać gdzie indziej...

adasb82
22-12-2009, 08:28
Zainstalowałem pełen pakiet oprogramowania z płyty. Niestety zero zmian. Ale teraz mam rebus.. podłączam Canona 7D - błąd instalacji sterowników, podłączam Canona 50D - błąd instalacji sterowników, podłączam kompakta HP - działa. No to jest jakiś dramat. Reinstalowałem już sterowniki do płyty głównej, kupiłem nowy kabel microUSB. Nic nie pomaga.

Bahrd
22-12-2009, 08:40
Strzelam: spróbuj może całkiem wyłączyć NODa?

Vitez
23-12-2009, 00:27
Ja bym olał i kupił czytnik. Więcej czasu Ci to zajmuje niż pójście do sklepu i to więcej czasu powinieneś drożej sobie liczyć (w końcu to Twój WOLNY czas) niż koszt czytnika...

piotrekok
23-12-2009, 18:54
Z pełnego pakietu oprogramowania do pobierania plików potrzebny jest tylko EOS Utility w wersji do Canona 7D (Ten z 50D nie będzie działał). Ale ważne aby był w odpowiedniej wersji czyli Windows 7 i odpowiednio 32 lub 64 bit. Możliwe że instalując i odinstalowując kolejne programy sterowniki pokłóciły się. Po restarcie system sam powinien rozpoznawać podłączenie aparatu.

Shrek
24-12-2009, 10:56
Moim zdaniem, nie powinieneś kupować żadnego czytnika, tylko Macintosha i wszystkie problemy by zniknęły :D

Sory, tak mnie poniosło przy okazji życzę wszystkim wspaniałych Świąt! ;)

A nawiasem mówiąc, spróbuj usunąć całe oprogramowanie związane z EOS, potem wejdź do rejestru (polecenie uruchom "regedit" ) i znajdź wszystkie klucze dotyczące właśnie EOS, potem restart i na nowo instalacja i nie widzę możliwości, aby nie pomogło.

trzeszcz6
24-12-2009, 12:27
ja też mam problem z podłączeniem tyle że 40d do wczoraj zawsze mi go czytał i nagle pojawił się komunikat "Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać" co to może dla mnie oznaczać? Aparat działa normalnie zapisuje zdjęcia nie wiesza sie. Liczę na jakąś odpowiedź :) pozdrawiam Bartek

kuzi4
25-12-2009, 18:27
Jak masz możliwość to sprawdź z innym kompem. Jak będzie działało to uszkodzone USB, z tym, że termin "uszkodzne" może znaczyć wiele... ale najprawdopodobnij sterownik. Jeżeli nie zagra to najpierw wymieniłbym kabel.

Amok
25-12-2009, 22:11
Miałem podobne historie i kupiłem czytnik-zero problemów od tamtej pory... 8-)

trzeszcz6
26-12-2009, 00:16
Na innym kompie działa z tym samym kablem, tylko jak to się stało że działał i nagle przestał?

kefirm
26-12-2009, 22:20
Ja mam podobny problem, było dobrze, jest źle. Aparat jest podłączony do komputera (XP) wchodzę na kartę pamięci i kopiuję sobie pliki, jednak gdy zaznaczam RAWa i chcę go skopiować to na dysku zapisuje mi się już jako jpeg. EOS Utility uruchamia się uruchamia, ale nic z tego nie wynika. Po prostu się nie włącza. Jest "Starting up" i tyle. CameraWindow pokazuje, że "is not compatible with the detected camera". Przypominam, że do aparatu da się wejść normalnie, jednak nie mam dostępu do RAWów, mimo że je widzę. Tylko skopiować się nie da.

PS: Reinstalowałem się i EOS Utilities i cały pakiet od Canona, który dostałem. Wersję mam najnowszą. Sprawa tyczy się 7D.

Vitez
27-12-2009, 21:53
Ja mam podobny problem, było dobrze, jest źle. Aparat jest podłączony do komputera (XP) wchodzę na kartę pamięci i kopiuję sobie pliki, jednak gdy zaznaczam RAWa i chcę go skopiować to na dysku zapisuje mi się już jako jpeg.(...)

PS: Reinstalowałem się i EOS Utilities i cały pakiet od Canona, który dostałem. Wersję mam najnowszą. Sprawa tyczy się 7D.

A próbowałeś poczytać forum, szczególnie PRZYKLEJONE wątki?
http://canon-board.info/showthread.php?t=29087

kefirm
27-12-2009, 22:19
Tak. Czytnika kart pamięci nie mam. Udało mi się w końcu połączyć poprzez ściągnięcie EOS Utilities ze strony Canona i zainstalowanie tejże wersji.

kuzi4
28-12-2009, 09:39
Faktycznie, chyba najlepszym wyjściem będzie inwestycja w czytnik.