PDA

Zobacz pełną wersję : ile za body eos 33



masar
28-09-2005, 17:42
witam
mam zamiar nabyć tak tu powszechnie chwalone body canon eos33 i w związku z tym w najbiższą niedziele wybieram się na giełde foto (mam złe doświadczenia związane z allegro) i właśnie moje pytanie dotyczy ceny takiego sprzetu, czyli ile maksymalnie na ten cel przeznaczyć aby nie przepłacić

Czacha
28-09-2005, 17:57
ja dalem 500zl - max to 600zl.. za tyle bym bral nowke w kartoniku ;)

lucien
29-09-2005, 11:30
Ja także 500

Scaramanga
30-09-2005, 06:38
Ja także 500

Za 500 to chyba pasek chcesz kupic z deklem...To troche za duzo,ale skoro Cie stac...
Polecam body 33V do tego paska za 1700 PLN.
30 jest niedopracowany...

Fotos
30-09-2005, 12:54
>>Polecam body 33V do tego paska za 1700 PLN

Ale drogo - ja polecam za max 1500, nowy z gwarancja.

Scaramanga
30-09-2005, 13:13
>>Polecam body 33V do tego paska za 1700 PLN

Ale drogo - ja polecam za max 1500, nowy z gwarancja.

Gdzie...???

fredi
30-09-2005, 14:30
30 jest niedopracowany...

Pod jakim wzgledem?

lucien
30-09-2005, 17:09
Za 500 to chyba pasek chcesz kupic z deklem...To troche za duzo,ale skoro Cie stac...
Polecam body 33V do tego paska za 1700 PLN.
30 jest niedopracowany...

Zamiast pisać pierdoły pomyśl zanim coś napiszesz.
1. Autor nigdzie nie wspomniał, że pyta o wersję V
2. Od 2 tygodni pytałem na forum o lustrzankę analogową,
wspominałem o Eosie 33 za 500 zł, z tego co pamiętam też
wypowiadałeś się na ten temat, wysil trochę pamięć,
albo przeczytaj ostatnie wątki w forum.
3. Czacha pisze w poście tuż przed moim o cenie 500 zł
za Eosa 33, dlaczego do niego się nie przyczepiłeś ?
Swojego Eosa 33 kupiłem własnie za 500 zł.
4. Myślenie nie boli

masar
01-10-2005, 11:18
z tego co wiem to jest to niezbyt nowy aparat a tu niektórzy piszą o nabyciu nowego więc moje pytanie brzmi gdzie morzna nabyć nowy egzemplaż bo jednak używany zawsze niesie ze sobą pene ryzyko

lucien
01-10-2005, 13:11
z tego co wiem to jest to niezbyt nowy aparat a tu niektórzy piszą o nabyciu nowego więc moje pytanie brzmi gdzie morzna nabyć nowy egzemplaż bo jednak używany zawsze niesie ze sobą pene ryzyko

a niektórzy o starym, w szczególności w 10 poprzednich tematach na tym forum,
czy w tekście "witam mam zamiar nabyć tak tu powszechnie chwalone body canon eos33 i w związku z tym w najbiższą niedziele wybieram się na giełde foto (mam złe doświadczenia związane z allegro) i właśnie moje pytanie dotyczy ceny takiego sprzetu, czyli ile maksymalnie na ten cel przeznaczyć aby nie przepłacić"
(masar)
widzisz następujące frazy:
- NOWE
- EOS 33V
- V
Jeśli nie to może trochę precyzyjniej zadawaj pytania..

Scaramanga
01-10-2005, 14:11
Zamiast pisać pierdoły pomyśl zanim coś napiszesz.
1. Autor nigdzie nie wspomniał, że pyta o wersję V
2. Od 2 tygodni pytałem na forum o lustrzankę analogową,
wspominałem o Eosie 33 za 500 zł, z tego co pamiętam też
wypowiadałeś się na ten temat, wysil trochę pamięć,
albo przeczytaj ostatnie wątki w forum.
3. Czacha pisze w poście tuż przed moim o cenie 500 zł
za Eosa 33, dlaczego do niego się nie przyczepiłeś ?
Swojego Eosa 33 kupiłem własnie za 500 zł.
4. Myślenie nie boli

Jak zapewne zauwazyles,a raczej w to watpie,pisze w zartobliwy sposob.Ty masz cienka skorke,albo po prostu glebokie kompleksy i niskie poczucie wlasnej wartosci,dlatego obrazasz mnie i nazywasz to co pisze *******ami.Polecam popracowac troche nad wlasna psychika.To sie przydaje w kontakcie ze swiatem i najblizszymi...
Autor nie pisal nic o wersji V.Tyle i ja tez wiem.Ja polecam wersje V,poniewaz jest udoskonalona,a kosztuje niewiele wiecej.
Nie przyczepilem sie bynajmniej do Ciebie i nie wiem skad masz takie odczucie.Moze z przyczyn,o ktorych napisalem wyzej...
Pisalem o cenie paska aby sprowokowac Ciebie lub kogos innego do pochwalenia sie gdzie kupil za taka cene,gdyz sam chetnie bym za taka nabyl...Na gieldzie prozno szukac takich okazji...
Zamiast brac wszystko do siebie,wyluzuj czlowiecze i pomysl czasem,ze swiat nie jest Twoim wrogiem oraz myslenie o tym wlasnie,ma dla Ciebie kolosalna przyszlosc...;)

lucien
01-10-2005, 14:48
Jak (...) kolosalna przyszlosc...;)

Niestety nie odebrałem tego jako żartu (nie było emotikonek ;) ).
Problemów w postrzeganiu świata nie mam.

Ostatnio w pracy mam niestety zbyt dużo kontaktu z ludzką głupotą,
być może granice mojej tolerancji co do żartu zmiejszyły się.

masar
02-10-2005, 20:18
kurde widze że założony przez ze mnie temat stał się zażewiem jakiegoś konfliktu :-? . niestety na eos33v juz mnie nie stać więc moje pytanko dotyczy eosa 33 a w zasadzie tego gdzie można takie cacko nabyć nowe. A po dzisiejszej wizycie na giełdzie kwota 600 zł a 500 to już wogóle wydaje mi się nieprawdopodobna.

Czacha
02-10-2005, 20:30
u handlarza napewno za tyle nie kupisz - szukaj okazji na allegro.

Fotos
03-10-2005, 11:00
>>Gdzie...???

Ale leniuchy :-))) www.google.pl->search ( kryptoreklama ? )
Np, www.foto-net.pl 33V->1494 zl.
Byla jakas obnizka, wiec powinno byc jeszcze taniej.
W interfoto widze np, okazja 33v n/u 1100.
Pisalem juz o tym, ze mam skads info, ze 33V jest do odstrzalu (nie potwierdzam, nie zaprzeczam), wiec wkrotce moze byc na wyprzedazy.

Scaramanga
03-10-2005, 13:16
Niestety nie odebrałem tego jako żartu (nie było emotikonek ;) ).
Problemów w postrzeganiu świata nie mam.
Ostatnio w pracy mam niestety zbyt dużo kontaktu z ludzką głupotą,
być może granice mojej tolerancji co do żartu zmiejszyły się.

Witaj!
Racja,ale nie umiescilem ich wlasnie sadzac,ze juz sa niepotrzebne poniewaz dalem sie poznac z aberracyjnego postrzegania rzeczywistosci...Liczylem na inteligencje szanownego "konsylium"...
Oczywiscie nie kazdy postrzega swiat jak ja ale mamy demokracje,wiec
kazdy moze pisac co chce nie obrazajac Prezydenta RP...
Polecam Ci rowniez takie podejscie,a zareczam,ze zadna glupota nie bedzie w stanie wyprowadzic Cie z rownowagi...dziwie sie jednak,ze zyjac w tym "burdelu" (przepraszam za slowo "zyjac") juz tyle lat,dalej jestes osoba reaktywna,a nie proaktywna...
Twoje zdrowie...! :)

zabol
03-10-2005, 18:36
http://allegro.pl/search.php?string=33&category=8966&country=1

czeredrecki
13-10-2005, 11:19
witam
mam zamiar nabyć tak tu powszechnie chwalone body canon eos33 i w związku z tym w najbiższą niedziele wybieram się na giełde foto (mam złe doświadczenia związane z allegro) i właśnie moje pytanie dotyczy ceny takiego sprzetu, czyli ile maksymalnie na ten cel przeznaczyć aby nie przepłacić


witam
ja swoje body 33 właśnie sprzedalem za 390 zl na allegro ... aukcję wystawiłem na 14 dni a trwała 10 minut ...

ale serdecznie polecam zamiast eos 33 - eos 50 naprawdę super aparacik...

Scaramanga
13-10-2005, 13:20
ja swoje body 33 właśnie sprzedalem za 390 zl na allegro ... aukcję wystawiłem na 14 dni a trwała 10 minut ...

Nastepnie twoje body ktos pusci w "Stodole" za 780 zl tez w...10 minut.:)
Gratuluje klienta stulecia!

czeredrecki
13-10-2005, 14:34
Nastepnie twoje body ktos pusci w "Stodole" za 780 zl tez w...10 minut.:)
Gratuluje klienta stulecia!


stodoła leży na 2 krańcu polski :-( jeno allegro

Fotos
13-10-2005, 15:06
Naprawde uwazacie, ze ceny w Stodole sa wyzsze niz na Allegro, a nie odwrotnie ? Przeciez to handlarze skupuja sprzet na gieldach i wystawiaja na aukcjach. Grono odbiorcow na allegro wydaje mi sie znacznie wieksze niz to ze Stodoly.

krwisty
13-10-2005, 21:14
ceny w stodole sa duzo wyzsze. trzeba albo zazarcie negocjowac, albo trafic na okazje. ceny 50e ksztaltuja sie w stodole w okolicach 600-800 zl, na allegro 400-600, a1 odpowiednio 500 i 350, wiec chyba wszystko jasne. w stodole mozna dobrze kupic tylko filmy, ewentualnie chemie imho.

Scaramanga
14-10-2005, 08:18
Naprawde uwazacie, ze ceny w Stodole sa wyzsze niz na Allegro, a nie odwrotnie ?

Ja 630-tke na allegro kupilem za 200 PLN,a gosc nie moze jej sprzedac na gieldzie od kilku lat za 6 stow i nie pusci taniej...

Vitez
14-10-2005, 08:50
Naprawde uwazacie, ze ceny w Stodole sa wyzsze niz na Allegro, a nie odwrotnie ?

Tak.


Przeciez to handlarze skupuja sprzet na gieldach i wystawiaja na aukcjach.

Na gieldach staroci, w komisach, antykwariatach skupuja - nastepnie sprzedaja w Stodole i na Allegro drozej. Stodola to miejsce sprzedazy handlarze->klient indywidualny (tak samo Allegro) a nie handarze->inni handlarze (spekulanci).
A jak ktorys spekulant zauwazy ze na Allegro jest taniej a w Stodole znajdzie chetnych, naiwnych, nieuswiadomionych internetowo nabywcow - to wlasnie kupuje taniej na Allegro i opycha w Stodole.


Grono odbiorcow na allegro wydaje mi sie znacznie wieksze niz to ze Stodoly.

Wyobraz sobie ze wbrew pozorom jest nadal ogromna rzesza fotografow nieobeznanych z komputerami, internetem, allegro itp. Analogowcow, robiacych w studio, ciemniach, zakladach foto, atelier - korzystajacych od lat z uslug Stodoly, ktorym nawet przez mysl nie przejda zakupy internetowe - albo z powodu niecheci do techniki, albo lenistwa czy przyzwyczajenia.

Fotos
14-10-2005, 11:08
Ale sie porobilo :-))) No to sie przejde sprawdzic. Ostatnio bylem w wakacje i bylo malo gratow, ale to co zauwazylem, to straszny rozrzut w cenach za to samo - rzedu 500-1000 zl ! Niestety zauwazylem cos gorszego - chamstwo sprzedajacych :-( Kiedys chodzilem tam, bo mozna bylo cos uczciwie wymienic, pogadac, sprawdzic. A teraz cwaniak wciska mi "aparat w idealnym" stanie z lustrem czyszczonym papierem sciernym.
Ale paru widzialem co siedza tam od lat, chyba im opchne to co kiedys od nich kupilem :-)

Scaramanga
15-10-2005, 10:57
Niestety zauwazylem cos gorszego - chamstwo sprzedajacych :-( Kiedys chodzilem tam, bo mozna bylo cos uczciwie wymienic, pogadac, sprawdzic. A teraz cwaniak wciska mi "aparat w idealnym" stanie z lustrem czyszczonym papierem sciernym.
Ale paru widzialem co siedza tam od lat, chyba im opchne to co kiedys od nich kupilem :-)

Ja juz tu gdzies,kiedys na tym forum opisywalem jak zostalem nabity w butelke przez handlarza z Krakowa na pietrze po lewo od schodow w wiekszej sali...Kiedys tak nie bylo.Mozna bylo sprzet zwrocic i nie robili zadnej laski,tzn łaski nie robili...:)Teraz trzeba zdac sie na intuicje,choc jeszcze jest tam kilku porzadnych "herbatnikow"...

mxw
16-10-2005, 01:24
Na gieldach staroci, w komisach, antykwariatach skupuja - nastepnie sprzedaja w Stodole i na Allegro drozej. Stodola to miejsce sprzedazy handlarze->klient indywidualny (tak samo Allegro) a nie handarze->inni handlarze (spekulanci).
A jak ktorys spekulant zauwazy ze na Allegro jest taniej a w Stodole znajdzie chetnych, naiwnych, nieuswiadomionych internetowo nabywcow - to wlasnie kupuje taniej na Allegro i opycha w Stodole.
he, he, to wniosek jest tylko jeden:
jak ktoś z nas chciałby sprzedać coś swojego po dobrej cenie, np. ja swojego 50e, to:
1. wystawia swoje cacko na allegro
2. umówiony kolega z CB z wa-wy robi sztuczny popyt (zgrywając chetnych, naiwnych, nieuswiadomionych internetowo nabywcow) w stodole na DOKŁADNIE takie cacko i obiecuje górę kasy
3. cfany handlarz kupuje na allegro nasze cacko za dobrą cenę ;-)

no koledzy, trzeba sobie pomagać! :twisted:

krwisty
23-10-2005, 15:21
to ja powiem tak, dzis bylem po 50e, ktore kupilem za 500zl w bardzo ladnym stanie. ceny byly rozne bo nawet 750 (stargowalem do 550), ale rozwalil mnie pan ktory zyczyl sobie za eosa 50e uwaga 1650 Polskich Nowych Zlotych :D... odpowiedzialem, ze za tyle to ja sobie kupie nowa trojeczke, na co uslyszalem "to se pan idz i kup" :)

Ramirez
24-10-2005, 09:24
to ja powiem tak, dzis bylem po 50e, ktore kupilem za 500zl w bardzo ladnym stanie. ceny byly rozne bo nawet 750 (stargowalem do 550), ale rozwalil mnie pan ktory zyczyl sobie za eosa 50e uwaga 1650 Polskich Nowych Zlotych :D... odpowiedzialem, ze za tyle to ja sobie kupie nowa trojeczke, na co uslyszalem "to se pan idz i kup" :)
Czy to nie było przypadkiem na giełdzie w Stodole na I piętrze?
Widziałem wczoraj identyczną sytuację :)

Tam jest taki "miły" pan, który sprzedaje używany sprzęt foto o 30% drożej niż wszyscy na około, ale jakoś się trzyma :D

krwisty
24-10-2005, 10:02
tak, wczoraj, na I pietrze, to jest tam jak sie przechodzi juz prawie do pomieszczenia z lampami elfo itd...
ja rozumiem 30%, ale 1650zl??

Ramirez
24-10-2005, 10:29
tak, wczoraj, na I pietrze, to jest tam jak sie przechodzi juz prawie do pomieszczenia z lampami elfo itd...
ja rozumiem 30%, ale 1650zl??
No to Cię widziałem. Trochę Cię zaskoczył. Ja też bym się zdziwił :)

Kiedyś szukałem przejściówki do obiektywu. Ten gość zaproponował mi cenę 120 zł uprzedzając z góry, że się nie będzie targował, bo sprzedaje prawie po kosztach.
Chwilę później nabyłem taką samą za 60 zł w innym stoisku. :???: :roll:

ctz
20-02-2009, 17:16
Odświeżam wątek. Ponieważ jestem zainteresowany kupnem body EOS 33, zadam pytanie - Ile obecnie trzeba zapłacić za ww. body?

zabol
23-02-2009, 02:40
http://allegro.pl/8845_fotografia.html

Voyager70
23-02-2009, 12:26
Przeważnie za stan "prawie nówka" wołają ok. 500 zł, ale za tyle można już z gripem kupić. W sobotę na allegro poszedł EOS 30 z gripem za 495 zł. Natomiast wersji "V" (33V/30V) jakoś nie widzę, by ktoś sprzedawał...

gorek
24-02-2009, 14:21
po prostu oddać 33V/30V za ok 400 zł to grzech a nie żal bo to w końcu całkiem porządny sprzęcik więc niech sobie leży :)

Voyager70
24-02-2009, 14:36
Nie mówię, że 30V/33V powinnych "chodzić" po 400 zł. Na tyle rynek wycenia wersje bez "V", a to jednak inne aparaty - technicznie i wiekowo.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Sam się rozglądałem za "V", ale nie znalazłem. Teraz czekam na dostawę 30 + BP-300 - ponoć wylicytowałem egzeplarz w dobrym stanie, sprawny, ale i chyba niedrogo, bo 330 zł (BCM szło). Zobaczymy, czekam na przesyłkę.

PoulN
03-03-2009, 15:09
Ja zakupiłem kilka dni temu dosłownie "nowiutkiego" 33Data za 500zł

Nowy tj. pasek zalaminowany w folii, body wygląda jakby nie było wyjmowane z pudełka, absolunie żadnych śladów użytkowania.
Do tego pudełko, instrukcja, f-ra zakupu z 2003 + gwarancja oraz cztery baterie.

Jakby ktoś chciał odstąpić - to z chęcia nabęde do niego gripa ;)

ps. co to za baterie :?: gdzie je kupić i w czym ładować:?: dziwne jakieś takie ;)

Paenka
03-03-2009, 17:00
ba(k)terie cr123 kupisz u fotografa, widzialam na allegro też akumulatorki z ładowarką
http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=cr123

PoulN
03-03-2009, 20:04
ba(k)terie cr123 kupisz u fotografa, widzialam na allegro też akumulatorki z ładowarką
http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=cr123

THX - teraz wiem chociaż jakie to, bo po Dżapaneese na moich wszystko ;)

vasco5
25-03-2009, 00:16
Witam
czy lepiej EOSa 33 czy 30??

i jak poznać przebieg aparatu?

FlatEric
25-03-2009, 00:33
Ja uważam, że 30. Jak Ci Eye Control nie podpasuje, to zawsze można wyłączyć (ja tam uważam, że to genialne rozwiązanie) - a jak Ci w 33 zabraknie, do klops. I najlepiej rozważać wersje 30V lub 33V.
Przebieg jest nierozpoznawalny - można co najwyżej ocenić stan ogólny i ewentualne widoczne zużycie, uszkodzenia czy ślady mało subtelnego traktowania aparatu.

Pzdr

Grzesiu

Bingant
25-03-2009, 00:40
Podłączając się do tematu, który lepszy 30/33 czy 50e?

vasco5
25-03-2009, 00:42
hmm z tym eksploatowaniem to tak właśnie myślałem, że ciężko będzie sprawdzić...

pytanie laika chcącego zacząć przygodę z analogiem...
czym się różni EOS 30/33 od tych wersji z "V"

bo ciekawa była by wersja "DATA", ale o nie baaaaardzo trudno...

no chyba, że coś innego, podobnego w tej klasie sprzętu??

Bingant
25-03-2009, 00:46
proszę wersja DATA: http://www.allegro.pl/item589915480_canon_30_date_eye_control_body_batte ry_pack.html

Paenka
25-03-2009, 01:31
Ja mam wersję DATA ale na kij mi ta opcja potrzebna *tak mi się wydaje (to z tym datownikiem tak?) :D jak kupowałam swojego to nawet nie wiedziałam, że sa inne wersje :D Z chęcią poczytam o różnicach, choć gdzies już tu na forum trochę coś było o tym.

vasco5
25-03-2009, 02:10
no są wersje DATA - z datownikiem (do rodzinnych fot czasem przydatne)
są "V" - szybszy AF, E-TTL II

tyle znalazłem w necie, może i są jeszcze inne opcje, ale to tak z grubsza...
no może i wersja V byłaby ciekawa...
ale nieco zszokowały mnie ceny na allegro... 500-1000zł... zależnie od zestawu...
body - 500-700zł...

jak na sprzęt używany i kilkuletni to strasznie drogo...

wujek
25-03-2009, 02:12
wyręczę tych, którym już się nie chce odpowiadać:mrgreen:

wersja V ma E-TTL2 oraz podświetlany wyświetlacz, którego brak doprowadzał mnie do szału przy używaniu trzysetki w nocy
oraz podobno lepszy AF:shock:
Warto kupić wersję V choćby dla samego podświetlenia

30 ma eye control w odróżnieniu od 33 - osobiście nie używam, pomimo kilku kalibracji jakoś nie trafia tam gdzie chcę, trudno

Poza tym waży to trochę, jak dokupiłem 28-135 i 430EX to naprawdę ręka cierpnie, grip nie pomaga, nie wiem czy to zaleta czy wada, jak się dobrze zamachnąć to może służyć do obrony. Pytanie do Paenki - jak radzi sobie damska dłoń z takim ciężarem?

Na początek polecam model 300X ( wersja amerykańska REBEL T2) - chyba ostatni analogowy canon - mogę podesłać instrukcję obsługi, moim zdaniem fajna rzecz
- migawka 1/4000
- brak ograniczeń rodzaju pomiaru światła
- duży podświetlany wyświetlacz
- E-TTL2
- LEKKI!
- szybki wybór punktu AF
- podświetlany aktywny punkt AF na matówce (jak mnie pamięć nie myli)
Występował też w wersji DATA (łatwo go poznać po widoku wyświetlacza lub po napisie na dole korpusu), polowałem na takiego w zeszłym roku na allegro i zostałem ustrzelony przez snajpera na kilka sekund przed końcem aukcji. W Polsce praktycznie nie do zdobycia, polecam e-bay.

Do nauki może jeszcze lepszy byłby EOS IX - na kliszy (a właściwie na jej części) zapisywane są podobne dane jak w EXIFIE, tylko kto potrafi to odtworzyć?
Dodatkowo dysponujemy sprzętowym wyborem formatu zdjęcia: 2:3, 9:16 albo 1:3.
Parametry zapisane na pasku magnetycznym można wydrukować z przodu (tylko data) lub z tyłu odbitki: przesłona, migawka, ogniskowa, kompensacja ekspozycji. Można też zapisać na pasku ile LAB ma wykonać odbitek danego zdjęcia:o
Na allegro są obecnie chyba dwie sztuki w cenie około 100zł.

I jeszcze przy okazji do użytkowników gripa BP-300 - mam go od roku ale niedawno odkryłem, że zamiast paluszków można do niego również zapodać oryginalne baterie (po przestawieniu takiego sprytnego wichajstra), może ktoś jest równie zdolny jak ja i tego nie zauważył?

I w ramach żartu - byłem niedawno w MM celem przymiarki obiektywu a tu pan przy wejściu prosi o aparat bo musi spisać numer fabryczny, no i spisał... BP300:lol:

Jakoś ostatnio ożył wątek analogowy, godne to i sprawiedliwe

Paenka
25-03-2009, 11:38
W mojej dłoni leży idealnie. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia bo nie mam dużego porównania. W zasadzie w dłoni miałam i troszkę używałam jakiegoś starszego Nikona chyba d70 i to to dopiero było wielkie i ciężkie, nadgarstek bardzo mi się męczył więc jak wróciłam do mojego 33 to odetchnęłam z ulgą.
Jeszcze 400D przewinął się między palcami ale jakoś...co 33 to 33 :D

FlatEric
25-03-2009, 15:00
- brak ograniczeń rodzaju pomiaru światła
Oj nie! On ma swobodny wybór trybu AF, pomiar światła jest tak samo związany z trybem fotografowania, jak i w 300V. Zresztą 300V jest równie godzien polecenia.
EOS IX ma jedną zasadniczą wadę - to jest APS, co dramatycznie ogranicza dostępność filmów.

Pzdr

Grzesiu

Jerzyola
25-03-2009, 17:04
Do wyboru i koloru na allegro są: Eos 30 Data+Eye , 33-licytacja i na nowo wystawiony 30+Bat.Pack za 595zł. Jeżeli nie chcesz wydawać za dużo gotówki, to Battery Pack jest rewelacyjny i dodatkowo ma np. wyzwalanie migawki+AF itp. Jeżeli pasuje Ci 300+ BP też jest w opcji- kup teraz. Do serii V ciężko jest kupić BP a body 300V nowe! za 129 , jest wyświetlone u góry strony (Porównaj ceny w Ceneo).
Faktycznie ciężko jest kupić 30 lub 33 licytując, bo można się zapędzić za daleko, najlepiej kupować w opcji kup teraz,bo wiesz czy możesz tyle zapłacić.
PS. Ale te ceny "używek" są astronomiczne, przecież te aparaty nie mają liczników, co do ilości wypstrykanych rolek. Jeżeli chcesz koniecznie 30, to ta za 595 zł. z BP to najlepszy strzał. Sam BP(oryginał) do niego widziałem za 150zł.

vasco5
25-03-2009, 18:04
hmm
no i niby aukcja fajna...
ale zastanawia mnie punkt UWAGA: mówiący o możliwej nieszczelności body...
a tego sprawdzić się nie da niestety...

kurcze no i nadal szukam EOSa 30/33...

wujek
25-03-2009, 18:46
Oj nie! On ma swobodny wybór trybu AF, pomiar światła jest tak samo związany z trybem fotografowania, jak i w 300V. Zresztą 300V jest równie godzien polecenia.
EOS IX ma jedną zasadniczą wadę - to jest APS, co dramatycznie ogranicza dostępność filmów.

Pzdr

Grzesiu

rzeczywiście, bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd:oops:
ale 300x to i tak świetny aparat

a jak chodzi o 30v w wersji USA (7NE) to może niedługo będzie do wzięcia mój egzemplarz w wyśmienitym stanie z gripem w komplecie, ale jeszcze kilka dni...

Jerzyola
25-03-2009, 20:36
vasco5 Zajrzyj na naszym forum -Sprzedam. Ktoś oferuje EOSa 30 z "gripem", nie mylić z "baterry pakiem", bo to dwa różne podzespoły. Chociaż, niektórzy BP nazywają grip, nie wiedząc dlaczego?

Voyager70
25-03-2009, 20:58
Jerzyola, oferta Cielaka w dziale "sprzedam" tania raczej nie jest - niespełna miesiąc temu na allegro kupiłem taki zestaw za 330 zł. Ale faktycznie kupiłem chyba tanio, bo inne aukcje dochodzą do 380-480 zł. Ale ofert za ponad 500 pozostają bez odpowiedzi... . A co do gripa i battery packa - czym to się zasadniczo różni, jeśli w pionowym, funkcjonalnym (spust migawki) uchwycie jest zwarty pojemnik na baterie...?

Jerzyola
25-03-2009, 22:33
Voyager70 To faktycznie tanio, ale zauważyłem, że na allegro tak jak na giełdach, ceny skaczą niesamowicie np: 500zł +- nawet 200!
Co do grip-ów to przykład: EOS 300 Grip GR-100TP to podstawa aparatu dająca pewniejszy uchwyt w pionie z trzema składanymi nóżkami (mini statyw) i możliwość założenia paska na nadgarstek. Z kolei Battery Pack BP-200 to pojemnik na baterie, ale posiada spust migawki i też można założyć pasek jw. Obecnie Canon dał nazwę Battery Grip. Widziałem na allegro Eosa 33 z paskiem "ułożonym z przodu aparatu" (zasłaniał grip) tak żeby nie pokazać co tam jest. Zapytałem faceta czy to BP z bateriami i co...odpisał że to grip bez oznaczeń i nie do zasilania aparatu. Tak że ,kto pyta...

vasco5
26-03-2009, 15:04
kurcze faktycznie oferta Cielaka... wysoka...

ale na alledrogo też są raczej ceny zawrotne...

vasco5
27-03-2009, 00:15
a czy ktoś mi powie, czym różni się EOS 30 od EOS 33 ??
bo szukałem różnic ale nie widzę...

Voyager70
27-03-2009, 00:27
Eos 30 ma funkcję wyboru punktu ustawiania ostrości ruchem galki ocznej, a 33 tego nie ma. Oczywiście w 30 można z tego nie korzystać - opinie o użyteczności tej funkcji są podzielone. Sam mam 30, ale owo "eye control" wyłączyłem - kwestia gustu.

vasco5
27-03-2009, 00:40
no i to jest konkretna odpowiedź...
to już wiem co kupuję...

jeszcze tylko zapytam... datownik też można wyłączyć, żeby żadnych dat nie wstawiał na fotki kiedy nie chce z tego korzystać?

Voyager70
27-03-2009, 01:07
Z tego co słyszałem - można. Inaczej opcja z datą byłaby wadą, a nie zaletą! :) Ale sam nie miałem z datownikiem do czynienia.

Paenka
27-03-2009, 09:51
w 33 można, wyłączyłam ją po 1 zdjęciu :D

vasco5
28-03-2009, 00:48
ok znalazłem instrukcję w necie i da się więc spoko :)

neboo
31-03-2009, 20:19
który lepszy canon 30/33 czy 50e (a może jeszcze inna lustrzanka analogowa) ? chciałbym zająć się amatorsko fotografią przede wszystkim przyroda, ludzie, panoramy...Jestem początkujący i zielony :) wiec proszę o szczerą pomoc, z góry dziękuję

ptrk
31-03-2009, 20:53
Na początek kup sobie manualna lustrzankę. A to z tego tytułu, że cenę bardzo przeciętnego obiektywu AF np. u Canona, kupisz przysłowiowe wiadro bardzo przyzwoitych manualnych stałek do systemu Canon FD, Olympus OM, Pentaxa, czy innej Minolty.

neboo
01-04-2009, 20:04
Manualną lustrzankę tzn? mógłbym prosić o jakiś model przykładowy? Własnie na początek chciabym już jakiś aparat tak do 200-300 zł za body oczywiście używane. Zastanawiam się nad canon 30/33 albo 50e prosiłbym o porównanie tych 2 modeli. Może jest jakaś strona z modelami aparatów lustrzanek i rokiem ich produkcji? Może jakieś rady od użytkowników czym kierować się przy zakupie aparatu przez internet, bo w taki właśnie sposób mam zamiar nabyć aparat

Gringo997
01-04-2009, 20:49
30e jest lepszy od 50e ma wiecej punktow, lepszy AF etc
natomiast 33 ponoc ma troche lepszy AF od 30e i ma podświetlany ekranik i datę i chyba tyle

serbio
02-04-2009, 04:52
Może jest jakaś strona z modelami aparatów lustrzanek i rokiem ich produkcji?


Tutaj wszystko znajdziesz

http://www.canon.com/camera-museum/

http://www.aparaty.tradycyjne.net/

ptrk
02-04-2009, 09:53
30e jest lepszy od 50e ma wiecej punktow, lepszy AF etc
natomiast 33 ponoc ma troche lepszy AF od 30e i ma podświetlany ekranik i datę i chyba tyle

33 nie ma podswietlanego ekranika a date maja modele z "DATE" w nazwie.
Nie ma takiego modelu jak EOS 30e. Jest EOS 30.

Pierwsze slysze rowniez, o tym ze 33 ma lepszy AF od 30 (E???).
Jedyna roznica pomiedzy 30 i 33 jest funkcja sterowania okien (wybor
punktu AF za pomoca oka) - w jezyku inglisz Eye Control.

neboo
02-04-2009, 20:46
mam możliwość zakupu CANON EOS 30 DATE wraz z obiektywem TAMRON 28-200 1:3.8-5.6 AF LD CANON EOS za jakieś 800 zł doradźcie mi czy się opłaca? zależy mi na czasie... z góry dziękuję

Bingant
02-04-2009, 21:37
spróbuj wyszarpać go bez tego badziewnego szkła

Gringo997
02-04-2009, 21:50
33 nie ma podswietlanego ekranika a date maja modele z "DATE" w nazwie.
Nie ma takiego modelu jak EOS 30e. Jest EOS 30.

Pierwsze slysze rowniez, o tym ze 33 ma lepszy AF od 30 (E???).
Jedyna roznica pomiedzy 30 i 33 jest funkcja sterowania okien (wybor
punktu AF za pomoca oka) - w jezyku inglisz Eye Control.

za 30e przepraszam;)

sam posiadam 30 i jestem bardzo zadowolony z niego (af porownywalny do eosa 30d - no moze troszkę gorszy)

a co do roznicy z AF to ktos tam pisal ze mial oba i tym sie sugerowalem


jak to nie ma podswietlanego? to ktory model na podswietlany?

ptrk
02-04-2009, 22:07
Podswietlany wyswietlacz LCD maja 30V/33V - najnowsze z linii dwucyfrowych EOS-ow.

josif
02-04-2009, 22:47
300V też ma podświetlany
ale z tyłu

neboo
03-04-2009, 15:35
mam możliwość zakupu CANON EOS 30 DATE wraz z obiektywem TAMRON 28-200 1:3.8-5.6 AF LD CANON EOS za jakieś 800 zł doradźcie mi czy się opłaca? zależy mi na czasie... z góry dziękuję

radzono mi na forum żebym kupił go bez obiektywu...bez obiektywu cena za tego canona to 500 zł. opłaca się? czy raczej nie a jaki obiektyw do tego aparatu proponujecie?maksymalnie na obiektyw mogę wydać 300 zł ale to absolutne maksimum...

Gringo997
03-04-2009, 16:17
to kup jakiegos 28-80 albo 35-80 bedzie git:)

josif
03-04-2009, 19:27
albo kup sobie na początek 50 mm 1,8
za 300 wyjmiesz i będziesz na początek bardzo zadowolony
na FF jest to bardzo fajna ogniskowa