PDA

Zobacz pełną wersję : [majurek] warszawa, tamka



majurek
16-12-2009, 19:04
Hej, jestem tu nowy, i właściwie to nie wiem czy pisze do dobrego działu. Wracając do domu przechodziłem przez kładkę na Tamce w Warszawie, i popełniłem takie zdjęcie. Po lekkim pomęczeniu w PS (kolory) i dodaniu winiety (która nie wiem czemu, ale mi się podoba) powstał taki oto obrazek zakorkowanej zwyczajnej ulicy. Jeśli ktoś ma ochotę na konstruktywną krytykę, chętnie jej wysłucham.
http://img690.imageshack.us/img690/2443/tamkakorek.jpg

Sergiusz
16-12-2009, 19:11
Szedłeś kładką w stronę szkoły muzycznej czy odwrotnie?

majurek
16-12-2009, 21:06
Hmm, przechodziłem na stronę po której remontują muzeum Chopina, a skąd takie pytanie? ;)

Sergiusz
17-12-2009, 03:16
Po pierwsze to nie wydaje mi się abyś zadał sobie tyle trudu wchodząc na kładkę aby przejść na drugą stronę zakorkowanej ulicy. Jak będziesz szedł w odwrotną stronę to weź ze sobą statyw i zrób zdjęcie w przeciwną stronę czyli pod górę. Remontowane muzeum to pałac Ostrowskich czy jakoś tak. Wiąże się z nim pewna legenda stąd kaczka na pobliskiej fontannie. Fotografując w dół powinien być widoczny pałac bo to jedno z ciekawszych miejsc nie tylko na Tamce ale i w Warszawie. A po drugie zdjęcie, które zamieściłeś jest marne. Z tego miejsca można zrobić znacznie lepsze zdjęcia.

airhead
17-12-2009, 15:00
pałac Ostrowskich czy jakoś takani pałac, ani Ostrowskich
Zamek Ostrogskich http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Ostrogskich

majurek
18-12-2009, 04:21
Po pierwsze to nie wydaje mi się abyś zadał sobie tyle trudu wchodząc na kładkę aby przejść na drugą stronę zakorkowanej ulicy.
Ciekawa teoria spiskowa. Jednak idąc od Zajęczej na Foksal, kładka jest najkrótszą drogą.

Fotografując w dół powinien być widoczny pałac bo to jedno z ciekawszych miejsc nie tylko na Tamce ale i w Warszawie. A po drugie zdjęcie, które zamieściłeś jest marne. Z tego miejsca można zrobić znacznie lepsze zdjęcia.
Trudno fotografując w dół z kładki uchwycić muzeum (pałac) który znajduje się nad nią. Niestety, takiej sztuki nie posiadłem :sad: Dzięki za krytykę, ale przeczytałbym chętnie jakieś Twoje uzasadnienie tego co jest złe (bo na przykład mi zdjęcie przypomina zdjęcie jakiejś makiety a nie rzeczywistej ulicy, co nie było zamierzone chociaż efekt podoba mi się).

kuzi4
24-12-2009, 16:19
Ostrość (gdziekolwiek) leży, kontrast leży, czas naświetlania za krótki, żeby wyciągnąć ładnie smugi ze świateł jadących samochodów - jak Twoim cele to nie było to czas jest za długi.

wasiawiak
03-01-2010, 02:57
Ostrość (gdziekolwiek) leży, kontrast leży, czas naświetlania za krótki, żeby wyciągnąć ładnie smugi ze świateł jadących samochodów - jak Twoim cele to nie było to czas jest za długi.

W Wwie jak jest korek to i smug nie ma :-P Wszystko stoi normalnie.

Zdjęcie to chyba test obiektywu miał być.