PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuje instrukcji PL TT5 TT1 Pocket Wizard



AdamBrzoza
16-12-2009, 06:01
witam
poszukuje instrukcji obsługi PL dla pocket wizard TT1 TT5 - możne być elektroniczna, wszystkie informacje mile widziane:)

arturs
18-12-2009, 01:36
witam
poszukuje instrukcji obsługi PL dla pocket wizard TT1 TT5 - możne być elektroniczna, wszystkie informacje mile widziane:)

muszę Cię zmartwić - chyba nie ma takiej instrukcji.. pytaj w tym http://www.canon-board.info/showthread.php?t=44030 wątku , coś poradzimy..

sebcio80
18-12-2009, 02:18
chyba rzeczywiscie takowa instrukcja PL by sie przydala,

w najnowszym sofcie beta doszlo tylko opcji ze mozna juz sie pogubic

dancio
19-12-2009, 21:09
No wlasnie .. z tym nowym softem to juz mozna sie pogubic napewno dziala synchronizacja na druga kuryne co jest mocno przydatne..czy zauwazylicie jesczcze jakies znaczac zmiany ??

sebcio80
19-12-2009, 21:25
zmian jest sporo i wszystkie sa dosc wazne i mega pozytywne, np:

- działa błysk modelujący! cos wspanialego przy pracy w ciemniejszej scenerii lub w studio,
- tryb zdjęc seryjnych! juz nie musze kupowac innych chinskich wyzwalaczy
- autowykrywanie body i dopasowanie czasu synchronizacji!
- synchronizacja na drugą kurtyne działa lepiej niż oryginalnie Canona!

czasami na mysl o tanich chinskich zabawkach z ETTL mnie szlak trafia, bo PW sa ponad 3 razy drosze ale jednak PW to PW

nie moge doczekac sie Zone Controllera, testuja juz go ponad 2 miesiace

dancio
20-12-2009, 01:28
ale odnoscnie tego zone controlera to pewno bedzie tak ze bedzie kosztowal jakies 800 zl ..wiec nie wiem czy nie lepiej po prostu dokupic lampe 580 i robic to z poziomu jej bo nowy soft PW obsluguje ratio dla lamp.. wiec tu nie widze problemu a tez odrazu napewno wspomaga AF czego zone controler robic nie bedzie.. ..

blysk lampy zawsze mozna wylaczyc wiec zostanie tylko przedblysk..

pzdr..

sebcio80
20-12-2009, 04:42
ze wspomagania AF nigdy nie korzystam, a Zone controller ma jedna duza ceche, jest maly i leciutki

czy bedzie kosztowal 800 zł? wątpie aby byl tak drogi, ale zobaczymy... ja obstawiam ~450 zł

arturs
20-12-2009, 12:27
ze wspomagania AF nigdy nie korzystam, a Zone controller ma jedna duza ceche, jest maly i leciutki

czy bedzie kosztowal 800 zł? wątpie aby byl tak drogi, ale zobaczymy... ja obstawiam ~450 zł

za 800 zł to sobie zamiast zone controlera lepiej sobie kupić ST-E2 - bo też ciężki nie jest za to wspomaganie AF będzie miał i oczywiście regulację stref też.. więc 450 to taka maksymalna cena powiedzmy "akceptowalna".. zobaczymy

sebcio80
20-12-2009, 12:31
za 800 zł to sobie zamiast zone controlera lepiej sobie kupić ST-E2 - bo też ciężki nie jest za to wspomaganie AF będzie miał i oczywiście regulację stref też.. więc 450 to taka maksymalna cena powiedzmy "akceptowalna".. zobaczymy

ale ST-E2 nie ma mozliwosci przelaczenia lamp w M co go wyklucza na starcie

arturs
20-12-2009, 15:02
ale ST-E2 nie ma mozliwosci przelaczenia lamp w M co go wyklucza na starcie

a zone controller będzie to miał?

molsar
20-12-2009, 16:02
tya z ST-E2 nie wyzwolisz lampy np. za sciana. to jest podstawowy minus wzgledem PW

arturs
20-12-2009, 17:59
tya z ST-E2 nie wyzwolisz lampy np. za sciana. to jest podstawowy minus wzgledem PW

jak to nie - przecież w tym kontekście cały czas piszę o ST-E2 założonym na TT1 - czyli robiącym za Zone Controlera - dlatego też pisałem o porównaniu cenowym ST-E2 i hipotetycznej cenie Zone Controlera..

kontrolować strefy błysku z aparatu przez PW mogę na TT1/tt5 na aparacie przez:
1. Lampę (ciężko/niewygodnie ale mogę też błysnął, wspomaganie AF) - minimum 1000 zł (bo chyba 430ką też można kontrolować strefy) lub więcej za 580kę
2. ST-E2 - już lepiej pod względem wagi, wspomaganie AF - za 600-700 zł można kupić
3. Zone Controller - najlżejszy, brak wspomagania AF, cena nieznana - ale musi być niższa niż ST-E2

sebcio80
20-12-2009, 18:29
a zone controller będzie to miał?

mało tego że bedzie miał to będzie mozna jedną grupę dać na ETTL i oswietlac np. postać a druga grupe dac na Manual i doswietlac np tlo jak tylko sie chce, lub robic inne efekty!

tego nie ma nigdzie indziej, sterowanie Canonowskie tez nie daje takiej mozliwosci, dla mnie to rewelacja i glowny powod zakupu

zreszta widac to na obrazku:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.robgalbraith.com/data/1/rec_imgs/3090_pw_zone_control_thumb.jpg)

arturs
20-12-2009, 23:33
mało tego że bedzie miał to będzie mozna jedną grupę dać na ETTL i oswietlac np. postać a druga grupe dac na Manual i doswietlac np tlo jak tylko sie chce, lub robic inne efekty!

tego nie ma nigdzie indziej, sterowanie Canonowskie tez nie daje takiej mozliwosci, dla mnie to rewelacja i glowny powod zakupu

zreszta widac to na obrazku:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.robgalbraith.com/data/1/rec_imgs/3090_pw_zone_control_thumb.jpg)

oo.. nie widziałem tego.. to rewelacja.. trudno, niech nawet 500 zł kosztuje :mrgreen: ..

dancio
22-12-2009, 20:49
A nie wiecie jaki bedzie podzial skali i jak to sie bedzie odnosilo do mocy lampy.. na zdjeciu widac ze jest do 5.. .czyli co 1/16 to w tym przypadku 2. czy jak to bedzie rozwiazane.. chodzi mi o manual .. bo faktycznie w takim przypadku to nie ma sensu kupowac nastepnej lampy i to wszystko nosic..

sebcio80
22-12-2009, 21:00
w ETTL regulacja +-3EV co 1/3 EV a w manualu 1 - 1/64 mocy co 1/3 EV

KrzysiekT
27-04-2010, 00:32
Witaj,

polską instrukcję do pocketów możesz znaleźć tutaj:
http://www.adstudio.com.pl/uploaded/pocket.pdf

Ja dzisiaj dostałem swój zestawik z HK (2xTT5), i na razie bardzo mi się podobają możliwości tego sprzętu. Jedyne nad czym ubolewam, to że nie mogę odpalić 580ex2 przez 2xtt5, a kolejnej 580ex przez porozumienie z 580ex2 w trybie master/slave. Albo czegoś nie umiem ustawić? :)

Pozdrawiam.

sebcio80
27-04-2010, 10:53
Wit Jedyne nad czym ubolewam, to że nie mogę odpalić 580ex2 przez 2xtt5, a kolejnej 580ex przez porozumienie z 580ex2 w trybie master/slave. Albo czegoś nie umiem ustawić? :)

Pozdrawiam.

nie da sie, takie zabezpieczenie producenta, chcesz wyzwalac wiecej lamp, kup kolejny odbiornik :-)

Max_im
26-12-2011, 09:36
czy ktoś ma instrukcję po polsku?