PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom (2.4) i Bridge (CS4) nie widzą CR2



thot
15-12-2009, 09:28
Nie znalazłem na forum podobnego przypadku, ale może ktoś się z czymś takim spotkał i sobie poradził.

Zapodziałem ostatnio czytnik kart więc podłączyłem 5d po kabelku do komputera (zainstalowałem sterowniki z płytki). System aparat widzi.. Przy imporcie w Lightroomie (2.4) jest do wyboru EOS 5d, niestety po wybraniu aparatu dostaje komunikat w stylu "nie ma zdjęć" podczas gdy na karcie są RAWy.. dla testu zrobiłem kilka JPEGów.. te Lightroom widzi bez problemu. (kartę formatowałem przez aparat - nowiutka Sandisk Extreme III) Taką samą sytuację mam gdy chce zgrywać zdjęcia przez Bridge CS 4. Dodam, że pliki CR2 które już są na dysku otwierają się bez problemu.

Włożyłem kartę do innego aparatu - Lightroom zgrał RAWy bez problemu..

Zainstalowałem cały soft z płytki i Canonowski "pobieracz zdjęć" widzi RAWy na aparacie.
Ściągnąłem też z netu i zainstalowałem najnowsze WIA Driver 5.7.0 for Windows XP i dalej to samo : Lightroom i Bridge nie widzą plików CR2 na 5d

Spotkał się ktoś z takim problemem? Może macie jakieś pomysł jak sobie z tym poradzić?

zanussi
15-12-2009, 10:16
Może zrzuć fotki na dysk i z dysku dopiero.... nawet nie wiem czy kablem możesz je zrzucić... nigdy nie podłączyłem żadnego swojego body do kompa kabelkiem ;-)

thot
15-12-2009, 10:31
O to sie rozchodzi, że te CR2 nie chcą się zrzucić na dysk.. tzn ściągają sie kablem przez Canonowski Soft ale to jakoś tak dookoła :) Chciałbym jak zawsze przez Lightrooma

Krzychu
15-12-2009, 10:51
O to sie rozchodzi, że te CR2 nie chcą się zrzucić na dysk.. tzn ściągają sie kablem przez Canonowski Soft ale to jakoś tak dookoła :) Chciałbym jak zawsze przez Lightrooma

A jakbyś czytnik podpiął to Lightroom / Bridge widzi je czy nie ?

thot
15-12-2009, 10:59
czytnik mi się właśnie zgubił.. zamówiłem nowy..
ale włożyłem kartę do starego Fuji S602Z i zgrałem te CR2 przez Lightrooma bez problemu.
Może to jednak coś ze sterownikami do 5d ? albo coś nie koreluje pomiędzy Lightroomem a 5D. Wczoraj zaktualizowałem do najnowszego LR 2.5 i też niepomogło.

Krzychu
15-12-2009, 11:37
Może to jednak coś ze sterownikami do 5d ?

Najprawdopodobniej... Ja nie mam żadnych sterowników zainstalowanych i Bridge RAWy z czytnika zgrywa bez problemu...

thot
15-12-2009, 11:54
zatem chyba odpuszczę.. pojutrze będe miał czytnik Lexara.