PDA

Zobacz pełną wersję : Oprawka na jedna czy kilka lamp ?



Tenenberg
15-12-2009, 05:57
Rozchodzi sie o oprawke na statyw. Mam lampy blyskowe mocowane na gwincie E27 a takze statywy. Zastanawiam sie, czy wybrac oprawke na jedna, na dwie czy moze na trzy gwinty E27 ?
Domyslam sie ze jest to uzaleznione od m.in. posiadanego sprzetu, jego mocy itp ale chcialem zapytac, czy warto wziac pod uwage swiatlo pilotujace poprzez swietlowke i co za tym idzie, zainwestowac w oprawke podwojna czy potrojna ?
Czy przy zastosowaniu podwojnej oprawki, podczas blysku z lampy w niej zamontowanej, swiatlo tak samo rozprasza sie od parasolki jak przy blysku z pojedynczej oprawki, umiejscowionej badz co badz bardziej posrodku parasolki anizeli ma to miejsce wlasnie przy uzyciu oprawki podwojnej a w niej zamontowanej jednej lampy blyskowej a drugiej swietlowki modelujacej ?
Rozwazam sensownosc zakupu oprawki pojedynczej, podwojnej jak i potrojnej. Chetnie bym kupil potrojna zeby pozniej w razie co nie dokupowac ale nie wiem, czy nie niesie to za soba jakichs minusow podczas chociazby rozpraszania swiatla ?
Wiec jaka oprawke najsensowniej zakupic ?

pank
15-12-2009, 10:30
Rozumiem że piszesz o żarówkach błyskowych. W takim razie fajnym rozwiązaniem są oprawki potrójne. Żarówki są dość słabe więc jak będziesz potrzebował więcej mocy możesz wkręcić dwie a w środek świetlówkę jako pilota. U mnie takie rozwiązanie się sprawdzało, nie zauważyłem specjalnych różnić w rozchodzeniu się światła między oprawkami na 1 i 3 żarówki. Używam białych parasolek odbijających 150 cm.

Tenenberg
15-12-2009, 13:22
Rozumiem że piszesz o żarówkach błyskowych. W takim razie fajnym rozwiązaniem są oprawki potrójne. Żarówki są dość słabe więc jak będziesz potrzebował więcej mocy możesz wkręcić dwie a w środek świetlówkę jako pilota. U mnie takie rozwiązanie się sprawdzało, nie zauważyłem specjalnych różnić w rozchodzeniu się światła między oprawkami na 1 i 3 żarówki. Używam białych parasolek odbijających 150 cm.


Posiadam parasolki 110 cm. I tak mysle czy beda dobre potrojne oprawki do nich ? Albo zmienie parasolki wraz z potrojnymi oprawkami.