PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie AF w 7D



elfi
13-12-2009, 20:45
Wszędzie piszą, że jedną z niedogodności (?) 7D jest wspomaganie AF za pomocą serii błysków dawanych przez wbudowaną lampę. W DFV napisali:
"Systemów wspomagania jest kilka min: pomarańczowa lampka w korpusie..." Na zadane przeze mnie pytanie na forum DFV odpowiedziano:
elfi: A gdzie jest ta lampka? Czyżby chodziło o lampkę redukcji czerwonych oczu? Czy ona wspomaga AF? W instrukcji nic takiego nie wyczytałem...

DFV: To ta lampka po prawej części korpusu między komorą lustra a gripem. Świeci na pomarańczowo. IMO marnie nadaje się do redukowania efektu czerwonych oczu... Natomiast po wybraniu bodaj "tylko wspomaganie lampą IR w zewnętrznych speedlitach" włącza się to zamiast spawarki z wbudowanego flesza."

Dalej mam wątpliwości...
Czy ktoś z posiadaczy 7D mógłby to sprawdzić? Czy naprawdę można wspomagać AF tą lampką?

winiar123
13-12-2009, 23:48
U mnie ta lampka nie świeci i wątpię, żeby powinna świecić...

maczekg
13-12-2009, 23:56
U mnie ta lampka nie świeci i wątpię, żeby powinna świecić...

Lampka między gripem a pryzmatem odlicza samowyzwalacz i/lub służy do "redukcji efektu czerwonych oczu" świecąc ciągle przy wybraniu takiej funkcjonalności. AF albo spawarką, albo AF-assist beamem z lampy zewnętrznej (czerwony).

winiar123
14-12-2009, 00:12
Lampka między gripem a pryzmatem odlicza samowyzwalacz i/lub służy do "redukcji efektu czerwonych oczu" świecąc ciągle przy wybraniu takiej funkcjonalności. AF albo spawarką, albo AF-assist beamem z lampy zewnętrznej (czerwony).
Mniej więcej o tym wiem :-P