PDA

Zobacz pełną wersję : Publkiowanie fotek w necie



Przemek Białek
11-07-2004, 17:45
- zwracam sie z prosba do doswiadczonych kolegow-kolezanek o informacje dotyczace publikowania zdjec w necie taki maly przewodnik dotyczacy wszytkich prawidel jak i tez samego wykonania , zamierzam swoje fotki zaczac wrzucac na plfoto!

z gory dzieki!

JaW
11-07-2004, 18:19
- zwracam sie z prosba do doswiadczonych kolegow-kolezanek o informacje dotyczace publikowania zdjec w necie taki maly przewodnik dotyczacy wszytkich prawidel jak i tez samego wykonania , zamierzam swoje fotki zaczac wrzucac na plfoto!
z gory dzieki!

Troszke nie rozumiem o jaki to przewodnik chodzi, ale spróbuję pomóc:
- robisz zdjęcie
- zgrywasz z aparatu do kompa
- dostosowujesz do wymogów danego serwisu (waga, wielkosc pliku)
- jesli chcesz, to mozesz fotke wykadrowac, poprawic jakosc, dodac jakies efekty lub usunąć inne efekty, ale to nie jest konieczne
- ładujesz fotke za pomocą opcji "dodaj zdjęcie" na serwis (UWAGA: w zagranicznych serwisach może to brzmieć "Add Photo" lub podobnie)
- nastepne kilka dni chodzisz opromieniony sławą posiadania fotki w jakims TOP-ie lub inszym Rankingu
- powtarzasz całą procedurę od początku... i znowu... i znowu...

Z moich doswiadczeń wynika, że przestawienie kolejności powyzszych czynności daje raczej marne efekty.
Jakby co to chetnie odpowiem na bardziej szczegolowe pytania.
:mrgreen: :mrgreen:

Przemek Białek
11-07-2004, 19:16
niezrozumiales chodzilo mi bardziej o procedure obrobki takich zdjec!
co zrobic by ich nie zniszczyc i nie potracic szczegulow, ostatnioprzeczytalem ze przed zmniejszeniem nalezy obraz lekko zmiekczyc a potem dopiero wyostrzyc!

JaW
11-07-2004, 19:28
niezrozumiales chodzilo mi bardziej o procedure obrobki takich zdjec!
co zrobic by ich nie zniszczyc i nie potracic szczegulow, ostatnioprzeczytalem ze przed zmniejszeniem nalezy obraz lekko zmiekczyc a potem dopiero wyostrzyc!

Doskonale Cie zrozumiałem, ale pytanie zadales tak ogolne i nieprecyzyjne, ze nie moglem sie powstrzymac zeby troszke nie zazartowac :D
Nie ma zasady ogolnej ktora by mozna zastosowac do wszystkich fotek. Sa rozne techniki, pomiedzy ktorymi wybierasz, ale trzeba duzo wyczucia bioracego sie z doswiadczenia - czyli musisz probowac i uczyc sie na wlasnych i cudzych bledach. Ucz sie obslugi PS-a, kombinuj, próbuj... Wrzuc cos na plfoto i zapodaj linka to z przyjemnoscia skomentuję :D

Przemek Białek
11-07-2004, 19:36
PSa to obsluguje z zamknietymi oczami - ale nigdy nie pracowalem na takich malenstwach, codziennie obrabiam przy retuszu 16mpix pliki dlatego nie mam doswiadczenia w tym kierunku!

JaW
11-07-2004, 19:51
PSa to obsluguje z zamknietymi oczami

A ja patrzę na to co robie...
;)


ale nigdy nie pracowalem na takich malenstwach, codziennie obrabiam przy retuszu 16mpix pliki dlatego nie mam doswiadczenia w tym kierunku!

Zapewniam ze to zadna roznica - na malych fotkach pracuje sie moze nawet wygodniej, bo miesci sie cała na ekranie.
Jesli znasz PS-a to pozostaje Ci "tylko" uruchomic wyobraznie, wrazliwosc, poczucie estetyki... PS to tylko narzędzie, czasem bywa przydatne, ale generalnie to najpierw trzeba zrobic dobre zdjecie, a potem martwić sie o jego obrobke.
Poprosze o konkretne pytania, przykłady itp, wtedy moze bede mogł Ci jakos pomóc.