PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM - CANON EOS 40D + lampa SPEEDLITE 430 EX II



Proca
10-12-2009, 20:16
Witam.
Mam taki problem z zestawem Canon 40D + lampa C 430 EX II:
w czasie robienia zdjęcia z lampa, wyzwalany jest blysk z pena moca. na wyswietlaczu lampy pokazuje, ze wlaczony jest tryb TTL. przed "awarią" wszystko dzialalo znakomicie, a na wyswietlaczu widoczny był napis ETTL. w czasie proby wejscia w menu sterowanie lampa-> Nastawy lampy wbudowanej pojawia się informacja ze podlaczona jest zewnętrzna lampa blyskowa. a w czasie wejscia w nastawy lampy zewnetrznej pojawia się napis "niezgodna lampa blyskowa lub wylaczone zasilanie lampy" choc oczywiscie zasilanie jest wlaczone i akumulatory naladowane w 100%. Styki sa czyste, ale dla pewnosci jeszcze je przeczyscilem. I dalej to samo. Tak jakby lampa byla, ale aparat nie ma z nia pelnej komunikacji. Wyzwala jedynie blysk z pelna moca. Oczywiscie lampa nie zaliczyla upadku czy czegos w tym stylu, podobnie zreszta jak aparat. W sobote robilem ostantnie zdjecia i wszystko dzialalo jak nalezy, dzis dziala jak to opisalem wyzej. Aha, gdy naciskam przycisk "MODE" zmienia sie na tryb manualny.

Prosilbym o pomoc, czy ktos mial podobna usterke i co z tym dalej zrobic...


edit: nie dziala takze przyisk FEL oraz podswietlenie autofokusa

przepraszam jednoczesnie za brak polskich znakow, angielski win...

RedWine
10-12-2009, 20:23
jaki masz soft w puszce wgrany ?

tombas
10-12-2009, 20:27
wygląda na błędy w komunikacji/połaczeniu lampa-body, najpierw czyszczenie styków, potem sie zobaczy:p
sorry, nie doczytałem, że już czysciłes;-) ale w moim wypadku pomaga (czysty spirytus) na styki (pamietaj;-)) nie w gardło.

Proca
10-12-2009, 20:45
jaki masz soft w puszce wgrany ?

firmware 1.1.1

RedWine
10-12-2009, 21:46
słyszałem o problemach w komunikacji 40D -- 430 EXII w TTL ale przy 1.0.8 ale po wgraniu 111 , wszystko było ok. , sprawdx jeszcze na inne puszvce

Proca
10-12-2009, 21:51
wlasnie o to chodzi,ze pol roku sprzecik smigał bez problemu ;/ sprawdze na innej puszcze, ale puki co prosze o ew porady

theorema_07
01-06-2010, 00:38
Witam.
Mam taki problem z zestawem Canon 40D + lampa C 430 EX II:
w czasie robienia zdjęcia z lampa, wyzwalany jest blysk z pena moca. na wyswietlaczu lampy pokazuje, ze wlaczony jest tryb TTL. przed "awarią" wszystko dzialalo znakomicie, a na wyswietlaczu widoczny był napis ETTL. w czasie proby wejscia w menu sterowanie lampa-> Nastawy lampy wbudowanej pojawia się informacja ze podlaczona jest zewnętrzna lampa blyskowa. a w czasie wejscia w nastawy lampy zewnetrznej pojawia się napis "niezgodna lampa blyskowa lub wylaczone zasilanie lampy" choc oczywiscie zasilanie jest wlaczone i akumulatory naladowane w 100%. Styki sa czyste, ale dla pewnosci jeszcze je przeczyscilem. I dalej to samo. Tak jakby lampa byla, ale aparat nie ma z nia pelnej komunikacji. Wyzwala jedynie blysk z pelna moca. Oczywiscie lampa nie zaliczyla upadku czy czegos w tym stylu, podobnie zreszta jak aparat. W sobote robilem ostantnie zdjecia i wszystko dzialalo jak nalezy, dzis dziala jak to opisalem wyzej. Aha, gdy naciskam przycisk "MODE" zmienia sie na tryb manualny.

Prosilbym o pomoc, czy ktos mial podobna usterke i co z tym dalej zrobic...


edit: nie dziala takze przyisk FEL oraz podswietlenie autofokusa

przepraszam jednoczesnie za brak polskich znakow, angielski win...

Witam , mam dokładnie taki sam problem. Aparat działał bezawaryjnie z lampą ponad rok i nagle taki efekt...
Czy może ktoś pomoc?

Thea

krzysiek13
01-06-2010, 07:54
Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne aparatu. Kolega miał podobny problem z 40D i 580EXII i ten zabieg u niego zadziałał.

Nestea
01-06-2010, 08:11
u mnie znowu był inny problem i nie koniecznie z 430 ex ale po wielokrotnym zakładaniu i ściąganiu lampy musiałem po jakimś czasie podgiąć sanki ponieważ nie wszystkie styki działały

Proca
03-01-2011, 15:01
Po wielu wielu miesiącach coś mnie tknęło i rozkręciłem lampę. Urwał się kabelek od styków stopki. Lutownica + cyna + 5 minut i po sprawie. Banał.

MacGyver
03-01-2011, 15:20
Najczęstsze przyczyny takich problemów to:
- brak styku (zanieczyszczona stopka, sanki lub po prostu niedokręcona lampa)
- odlutowany kabelek od E-TTL, najczęściej w lampie ale w body też się zdarza