PDA

Zobacz pełną wersję : 580ExII - do czego ta fotocela?



podmiejski
10-12-2009, 17:38
Witam
Chodzi mi o to do czego stosuje się tryb fotografowania z pomiarem światła przez fotocelę lampy 580ExII. Z tego co wiem był to pierwszy tryb prymitywnej automatyki w lampach. Do jakich zastosowań Canon wsadził stary system kontrolowania błysku - do najnowszej lampy wyposażonej w TTL-II? Praktyczne przykłady - jesli koledzy widzą.

sebcio80
10-12-2009, 17:40
w 580EX II nie ma fotoceli

Max_im
10-12-2009, 18:02
To nie fotocela
Ale jak napisałeś stary system kontrolowania błysku
Po to, że jak masz stary aparat lub bardzo stary, to posłużysz się nową lampą

podmiejski
10-12-2009, 20:01
Pomyliłem się: fotokomórka.
Naprawdę to jedyne do czego można użyć tej funkcji najnowszej lampy Canona - jakiś stary aparat?! Nie mam doświadczenia w korzystaniu z bezprzewodowej synchronizacji lamp ale może to np pomaga przy lampach studyjnych? Albo jak nie ma zasięgu przekazywania TTL? Albo pozwoli na wyzwolenie lampy błyskiem innej i umozliwienie jej dopasowania siły błysku - wtedy gdy z różnych powodów korzystanie z firmowego TTLa (zasięg!) jest niemożliwe?
Pytanie jest głównie do speców od lamp co mają możliwość przetestowania tematu w różnych zastosowaniach. Sprzętową możliwość ;-)

tombas
10-12-2009, 20:07
Pomyliłem się: fotokomórka.
Naprawdę to jedyne do czego można użyć tej funkcji najnowszej lampy Canona - jakiś stary aparat?! Nie mam doświadczenia w korzystaniu z bezprzewodowej synchronizacji lamp ale może to np pomaga przy lampach studyjnych? Albo jak nie ma zasięgu przekazywania TTL? Albo pozwoli na wyzwolenie lampy błyskiem innej i umozliwienie jej dopasowania siły błysku - wtedy gdy z różnych powodów korzystanie z firmowego TTLa (zasięg!) jest niemożliwe?
Pytanie jest głównie do speców od lamp co mają możliwość przetestowania tematu w różnych zastosowaniach. Sprzętową możliwość ;-)

sorry, ale mam kłopot ze zrozumieniem tego co piszesz:p a pomyliłeś się chyba nie po raz ostatni (czytaj: fotokomórka)

podmiejski
10-12-2009, 21:26
Nie wiem w czym się pomyliłem?
Fotokomórka; fotocela; fotoelement - jak to nazwiesz?
No - to coś co występuje w 580 ExII i jest odpowiedzialne za pomiar światła i regulowanie czasu trwania błysku.
Pytam: czy tak opcja w lampie służy wyłącznie dpasowaniu lampy do aparatów nie posiadających TTL?
Pytam: czy to ułatwia współpracę lampy Canona z lampami studyjnymi?
Pytam: czy pozwala zwiększyć zasięg pracy dwóch lamp Canona za cenę braku TTL?
Przepraszam jeśli wypowiadam się nie dość czytelnie - to część dla początkujących :-)

sebcio80
10-12-2009, 22:10
odpowiedz na wszystkie Twoje pytanie brzmi "nie"

podmiejski
12-12-2009, 00:30
Brutalne - ale nie musze kupować lampy by się o tym przekonać. Dzieki!