PDA

Zobacz pełną wersję : [Grzdyll] Sacrum Profanum Kraków



Grzdyll
26-09-2005, 15:33
Witam w mojej pierwszej relacji forumowej.

Zaiteresowani pewnie wiedzą że w Krakowie w ostatnich dniach odbył się festiwal "Sacrum Profanum" w wielce ciekawej scenografii i klimacie - miejscem była ogromna hala produkcyjna Huty im. Sendzimira w samym środku kombinatu. Wejściówki kosztowały sporo i rozeszły się podobno na pniu a dzięki zbiegowi okoliczności mi również dane było uczestniczyć w ostatnim dniu tegoż festiwalu i oglądać spektakl muzyczno-baletowy "Romeo i Julia". Spektakl był momentami fascynujący, szczególny nastrój współtworzyła oprócz tancerzy orkiestra symfoniczna a smaku dodawała również późna pora rozpoczęcia. Tyle tytułem wstepu ;)

W takich to warunkach przyszło mi sprawdzić się po raz pierwszy jako fotograf koncertowy. Niestety z powodu ograniczonych zasobów sprzętowych nie mogłem za bardzo poszaleć - przy półmroku kit od razy wylądował w torbie a ja mogłem liczyć tylko na 50/1.8. Z początku już mi się wydawało że w ogóle nic z tego nie będzie bo publika jak na ten obiektywik była za daleko od sceny ale szeroki uśmiech do pilnującej pani zastąpił legitymację prasową i dopuściła mnie ("no wyjątkowo panu pozwolę, ale proszę się nie rzucać w oczy" ;-) ) do barierek przy scenie. Efekty (kilka wybranych zdjęć - tylko kadrowane w PS i Resize) prezentuję poniżej - oczywiście komentarze mile widziane, miejcie tylko proszę wzgląd że to pierwsze moje "koncertowe" doswiadczenie...

P.S. Lepiej na przyszłość wstawiać zdjęcia jako załącznik czy od razu we wiadomości? No i jeśli od razu to jak to zrobić? :mrgreen:

Przemek Białek
27-09-2005, 22:14
nie no fotki rewelacja, tym bardziej ze w ciezkich warunkach, ale odjazd na maxa

Tomasz Golinski
27-09-2005, 22:21
Podoba mi sie zwlaszcza 1 i 7

Grzdyll
27-09-2005, 23:24
nie no fotki rewelacja, tym bardziej ze w ciezkich warunkach, ale odjazd na maxa

Heh, dzięki, do rewelacji to temu baaardzo daleko, jak widziałem tu niektóre fotki z koncertów (głównie stałych bywalców typu Tomek, Vitez czy muflon) to moje się nawet nie umywają... No ale nie od razu Kraków zbudowano a ja starałem się maksymalnie wykorzystać to czym dysponowałem... mam nadzieję że przy nastepnej okazji będzie jeszcze lepiej :grin:

Poniżej wrzucam drugą porcję. Komentarze jak zwykle bardzo mile widziane :smile:

Tomasz Golinski
27-09-2005, 23:31
Trochę nie czaję klimatu imprezy, więc bardziej podobają mi się np 3 i 8 niż takie bardziej hardcorowe.

PS. Ja jestem bananem koncertowym. Doswiadczenie: jeden koncert :)

Grzdyll
27-09-2005, 23:40
Trochę nie czaję klimatu imprezy (...)
No i już samo to stwierdzenie pokazuje jakim ja jestem "bananem" koncertowym bo najwidoczniej właśnie klimatu nie potrafiłem w tych zdjęciach wystarczająco ukazać... A to chyba tu przecież najważniejsze... :)

Spektakl "Romeo i Julia" już sam sugeruje że komedia to to nie była... :wink: Balet nowoczesny, gdzie ogromną rolę odgrywała muzyka (wspomniana pełna orkiestra symfoniczna) oraz operowanie efektami świetlnymi - różnorakie zaskakujące oświetlenie, dostosowane do nastroju. No i dodatkowo ogień, dym i wybuchy w kulminacyjnym momencie... Ogólnie działo się trochę... :-)

Tomasz Golinski
27-09-2005, 23:42
Mi chodzi o to, że nie czuje "sztuki nowoczesnej".