PDA

Zobacz pełną wersję : jaki model żeby nie mieć problemów z raw-em



milciu-tl
09-12-2009, 15:19
witam-obecnie posiadam 40d i chcę kupic cos konkretnego ,żeby nie mieć problemów z programami do obróbki rawów z danego modelu , ponieważ z 40d mam problemy.

sebcio80
09-12-2009, 15:21
40D to raczej konkretny aparat, i jakie to masz problemy z RAWami?

Alde
09-12-2009, 15:41
witam-obecnie posiadam 40d i chcę kupic cos konkretnego ,żeby nie mieć problemów z programami do obróbki rawów z danego modelu , ponieważ z 40d mam problemy.

Najlepiej Photoshop`a kupić ...

mate00sh
09-12-2009, 15:50
witam-obecnie posiadam 40d i chcę kupic cos konkretnego ,żeby nie mieć problemów z programami do obróbki rawów z danego modelu , ponieważ z 40d mam problemy.

A jakie masz problemy z 40D? Akurat RAW'y z 40D wychodzą bardzo poprawne.

Vitez
09-12-2009, 15:56
witam-obecnie posiadam 40d i chcę kupic cos konkretnego ,żeby nie mieć problemów z programami do obróbki rawów z danego modelu , ponieważ z 40d mam problemy.

Problem leży raczej po stronie uhcwytu do aparatu niż samego aparatu.

Przejrzyj, poczytaj, może pomoże:

http://canon-board.info/showthread.php?t=12828

http://canon-board.info/showthread.php?t=55279

gietrzy
09-12-2009, 16:06
witam-obecnie posiadam 40d i chcę kupic cos konkretnego ,żeby nie mieć problemów z programami do obróbki rawów z danego modelu , ponieważ z 40d mam problemy.

Do każdej lustrzanki Canon dodaje DPP na krążku CD. To darmowy program do rawów.
Jaki problem masz 40D?

rycerz
09-12-2009, 17:07
robiłem wiele lat analogiem i słysząc słowo "rawy" troche sie obawiałem ;) ale 40d w połączeniu z DPP mnie pozytywnie zaskoczyło...

Mariusz.P
09-12-2009, 17:15
Canon 1D mk IV z nim nie będziesz miał problemów, a doczep jeszcze jakiś obiektyw.:lol:

jac+
09-12-2009, 17:37
Problem może leżeć nie po stronie aparatu, a po stronie programu do obróbki (jeśli nie używasz firmowego DPP). Np. PSPX2 Corela nie potrafi (lub nie potrafił) bezpośrednio otwierać RAWów z 40D. Wszelkie Photoshopy, z którymi miałem do czynienia nie mają z tym problemu.

milciu-tl
09-12-2009, 17:37
Problemu nie mam z samym aparatem.po prostu nie wiem jak sobie poradzić z tymi rawami.w programie firmowym nic nie mogę zrobić.a co z tym photoshopem?jaki ma być i czy muszę coś do niego jeszcze instalować.pomóżcie koledzy.

sebcio80
09-12-2009, 17:39
kolega wyzej podal Ci linki, ktore Ci pomoga

problemem na pewno nie jest RAW, tylko raczej mala wiedza na temat formatu i obrobki

milciu-tl
09-12-2009, 17:40
do rycerza - co to jest DPP ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zgadza sie ,że chodzi o moją wiedze ale myślałem ,że przy profesjonym korpusie firma dodaje jakis bardziej czytelny program.

jac+
09-12-2009, 17:50
Program firmowy faktycznie nie rozpieszcza pod względem wielorakości sposobów modyfikacji zdjęcia. Trzeba pogodzić się z jedną sprawą: z RAWami nie jest już tak łatwo jak z JPGami :) Jedyna recepta: nauka, praktyka, nauka, praktyka itd. Co do Photoshopów to chyba nawet Elements 3 otwiera RAWy z 40D.

Janusz Body
09-12-2009, 20:01
Może jednak najpierw DPP (jest na płytce Canona - Digital Photo Professional) a jak kupować to najpierw Lightrooma. Photoshop kosztuje 5 razy więcej a pożytek bez sporej wiedzy i tak będzie żaden.

tombas
09-12-2009, 20:22
co to jest DPP ?

nie no jaja sobie robisz...
a jeszcze jedno, musze Cię zmartwić 40D to nie jest profesjonalny korpus:p

AlphaFox
09-12-2009, 20:32
mało opcji w DPP???
a CZEGO KONKRETNIE Ci brakuje,m drogi autorze?

blazejs
09-12-2009, 22:22
Photoshop CS2 (Mac) nie otwiera RAWow z 40D (a Elements 3 jest starszy).

rycerz
09-12-2009, 22:28
do rycerza - co to jest DPP ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zgadza sie ,że chodzi o moją wiedze ale myślałem ,że przy profesjonym korpusie firma dodaje jakis bardziej czytelny program.

kolego nie szukaj innego programu! na wstępnym etapie obróbki DPP jest lepiej niż dobrym programem!
przeszukaj pudełko bo jest tam pare płyt, może poproś kogos z okolicy kto w zamian za zaproszenie na pizze i piwo pokaże ci jak obsługiwac program
[ wyjdzie taniej i sympatyczniej ;) niż zakup fotoszopa ]

_igi
10-12-2009, 01:05
Jak dla mnie to zainwestuj w fotoszopa. Zresztą, różnica między RAW a jpeg to po prostu trzy suwaczki przed wrzuceniem do photoshop'a. Nie ma się co rozdrabniać, wszystkie rzeczy do ustawiania w CameraRAW są w łatwiejszej formie w samej szopce ;)

Janusz Body
10-12-2009, 10:19
..... Zresztą, różnica między RAW a jpeg to po prostu trzy suwaczki przed wrzuceniem do photoshop'a. Nie ma się co rozdrabniać, wszystkie rzeczy do ustawiania w CameraRAW są w łatwiejszej formie w samej szopce ;)


Że jak? Zechciałbyś może rozwinąć tę światłą myśl. Trzy suwaczki powiadasz? Hmmmmmm.... i łatwiej w Photoshopie niż w ACR? Naprawdę jestem ciekaw bo mnie się przez lata wydawało, że jest dokładnie odwrotnie a w ACR jest ciut więcej niż "trzy suwaczki". Ale może ja nie umiem liczyć. :mrgreen:


Aha - jestem mało domyślny i ten emotikon na końcu wypowiedzi to do czego się odnosi?

pank
10-12-2009, 10:30
Photoshop CS2 (Mac) nie otwiera RAWow z 40D (a Elements 3 jest starszy).

Owszem, otwiera. Wystarczy uaktualnić ACR ze strony adobe.

Pretender
10-12-2009, 10:30
Jak już sobie zapodasz PS /albo LR/ to polecam

http://canon-board.info/showthread.php?t=55279

wszystko bardzo prosto i jasno wytłumaczone, a nawet pokazane ;)


KONIECZNIE !!

_igi
10-12-2009, 19:03
Że jak? Zechciałbyś może rozwinąć tę światłą myśl. Trzy suwaczki powiadasz? Hmmmmmm.... i łatwiej w Photoshopie niż w ACR? Naprawdę jestem ciekaw bo mnie się przez lata wydawało, że jest dokładnie odwrotnie a w ACR jest ciut więcej niż "trzy suwaczki". Ale może ja nie umiem liczyć. :mrgreen:


Aha - jestem mało domyślny i ten emotikon na końcu wypowiedzi to do czego się odnosi?

Ja po prostu traktuję ACR do wstępnej obróbki zdjęcia - głównie balans bieli, czasami też ekspozycja i fill lights. Do reszty, wolę raczej selektywne wybieranie w szopie, etc.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Owszem, otwiera. Wystarczy uaktualnić ACR ze strony adobe.

Do CS2 nie ma update do Canona czterdziestki, niestety. Co innego CS3 ;)

Janusz Body
10-12-2009, 19:26
...
Do CS2 nie ma update do Canona czterdziestki, niestety. Co innego CS3 ;)

Pliki trzeba konwertować do DNG darmowym softem Adobe i potem można otwierać w każdym starym ACR.

bebesky
11-12-2009, 09:18
Problemu nie mam z samym aparatem.po prostu nie wiem jak sobie poradzić z tymi rawami.w programie firmowym nic nie mogę zrobić.a co z tym photoshopem?jaki ma być i czy muszę coś do niego jeszcze instalować.pomóżcie koledzy.

Jak masz takie problemy to rób zdjęcia w jpg
A jak się już nauczysz wtedy zaczniesz robić zdjęcia w raw