PDA

Zobacz pełną wersję : Canon SX20IS



Seth
09-12-2009, 08:20
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie tego aparatu ponieważ stoję właśnie przed zakupem aparatu cyfrowego. Czy ktoś z Was posiada takowy i może coś o nim napisać czy jest z niego zadowolony. Mam do wyboru właśnie ten kompakt lub eos 1000 D. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, pomoc.Pozdrawiam serdecznie.

pro_fill
09-12-2009, 09:07
jeśli rajcują cię rawy, masz czas na zabawę z nimi, chcesz, aby inni widzieli, że dzierżysz w ręku lustro, oraz stać cię na szkła aby uzyskać optykę jaką daje ci SX20 to śmiało bierz 1000D.

nie możesz porównywać kompaktu do lustra - dwie różne technologie.
SX20 określony jest mianem hybrydy ze wzgl. na wyświetlacz w wizjerze i tylko to "pozwala" na jakieś porównanie do lustra.

szalli
10-12-2009, 14:07
z minusów

za krótki czas i za mała przysłona, co ma znaczenie przy nocnych zdjęciach
do 15s i do f:8

brak RAW

reszta to same plusy przynajmniej dla mnie :)

Seth
10-12-2009, 15:07
szalli ale odniosłeś się do SX20IS rozumie.....

FunnYBoY!
10-12-2009, 17:12
masz tutaj temat o tym aparacie, moze cos Ci pomoze: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=52583

od siebie dorzuce, że faktycznie nie ma co porownywac kompaktu do lustra, jak juz wspomnial pro_fill. Wybór zalezy głównie od Ciebie - czy wiesz juz co chcesz cykac. Jeśli chcesz się zająć portretami, reporterką to na kitowym obiektywnie można z początku troche pocykać ale wiadomo, że będzie trzeba zainwestować w nowe szkła. Jeśli budżet masz ograniczony i wiesz, że w ciągu powiedzmy roku nie bedziesz mial na dodatkowe szkla to warto się zastanowić. Zaletą SX20 jest jego wszechstronność - jak masz ochote to mozesz zająć się makro, a chwilę później cyknąć portret dziewczynie i zaraz po tym wiewiorke na oddalonym drzewie - duży plus ogniskowej 28-560 i funkcji makro/supermakro. Ale wiadomo, ze kazdy produkt ma swoje plusy i minusy. w SX20 będzie to na pewno jakość zdjęć i szum W PORÓWNANIU do lustra - wiadomo, że jakością lustrzanki nie dogoni. Ale to też zależy od osoby - poprzeglądaj jakies sample z SX20 i 1000D, porównaj zdjęcia i zdecyduj czy jakość w kompakcie jest dla Ciebie wystarczająca.

Pozdrawiam.

bronson
11-12-2009, 12:08
Pamiętaj, że lustro to platforma do rozbudowy, obiektywy możesz wykorzystać zawsze w lepszej "dupce" Canona. Inaczej, jak masz do wyboru kompakty/lustrzanka skieruj się w stronę lustrzanki, ja nie miałem tej możliwości gdy kupowałem SX10, bo cenowo to przepaść była, a teraz jest zachęcająco jednak na korzyść luster. Pozdrawiam.