PDA

Zobacz pełną wersję : Uzyskanie takich kolorow PS'em



Polaco
26-09-2005, 10:09
Witam wszystkich !

Szukalem, probowalem nie raz i nic, wiec zwracam sie do Was o pomoc. Jak uzyskac takie kolory uzywajac PS'a ?

http://www.fotocommunity.de/pc/pc/channel/2/extra/new/display/3977008

TIA, pozdrawiam.

EDIT. Ps.: Oczywiscie chodzi mi o kolor skory, nie chce mi sie wierzyc zeby modelka miala taka brazowa dominante :)

Ramirez
26-09-2005, 10:25
Ja to widzę tak:
1. Musisz źle ustawić WB (patrz-> białka oczu, paznokcie, zęby), czyli w kierunku cieplejszych kolorów.
2. Dać grubą tapetę na twarz modelki.
3. Zastosować filtr zmiękczający.

Wydaje mi się, że główną rolę w tym zdjęciu odgrywa jednak make-up modelki.

gr86
26-09-2005, 11:22
Wydaje mi się, że główną rolę w tym zdjęciu odgrywa jednak make-up modelki.
a PS bezurzyteczny? można w nim zdziałać cuda tylko trzeba troszkę posiedzieć

perlpa
26-09-2005, 15:01
1. Musisz źle ustawić WB (patrz-> białka oczu, paznokcie, zęby), czyli w kierunku cieplejszych kolorów.
Dlaczego źle? Wielu fotografów celowo używa stałej temperatury barwowej 6000K aby zasymulować barwy zachodu słońca. Czy się taki zabieg komuś podoba to inna kwestia. Dla mnie barwy ciut za ciepłe no i przeszkadzają żółte zęby...

Ramirez
26-09-2005, 15:18
Dlaczego źle?
Taki mały skrót myślowy.
Powinienem był napisać "źle", czyli tak, że zdjęcie jest zdecydowanie różne kolorystycznie od stanu faktycznego - w tym wypadku światło jest cieplejsze, niż w rzeczywistości.

thorin
26-09-2005, 15:40
http://www.fotocommunity.de/pc/pc/channel/2/extra/new/display/3977008




ma ukruszonego zeba :)

Vitez
26-09-2005, 18:07
EDIT. Ps.: Oczywiscie chodzi mi o kolor skory, nie chce mi sie wierzyc zeby modelka miala taka brazowa dominante :)

I nie ma... slyszales kiedys o profesji "wizazystka" ?
Podklad brazujacy matowy tu chyba byl w uzyciu + jeszcze puder odpowiedniego koloru i konsystencji (gladki, nie swiecacy, ciemny).

W PS to ciezko uzyskac... o wiele latwiej poszukac znajomych znajacych sie troszke na sztuce make-upu.

(albo: www.wizaz.pl :roll: )

Polaco
27-09-2005, 06:26
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi !! Bede musial porobowac troche w PS'ie ze "zlym" WB.

Vitez, slyszalem o takim zawodzie, ale jestem swiadomy ze w portretach ktore "inaczej" wygladaja (mniej naturalnie) czesto grzebal grafik :D

perlpa
27-09-2005, 07:05
Oczywiście zrozumiałem zamysł, choć kolorystyka "zgodna ze stanem faktycznym" też jest pojęciem względnym, odniesionym do neutralnej szarej karty. Nie zawsze jest to kolorystyka porządana i przyjmowana przez oglądających jako naturalna - patrz kolorystyka np. zachodu słońca.

Vitez
27-09-2005, 14:52
Vitez, slyszalem o takim zawodzie, ale jestem swiadomy ze w portretach ktore "inaczej" wygladaja (mniej naturalnie) czesto grzebal grafik :D

Popatrz jeszcze raz na to zdjecie. Faktura skory choc nieco zmiekczona - zachowana, roznice w oswietleniu plus odrobina odblaskow - zachowana.
Odrobina cienia pod oczami (workami bym tego nie nazwal ale jednak...) -zachowane.
Gdyby grzebal przy tym zdjeciu dobry grafik to powyzszych elementow raczej by nie bylo - byloby gladsze, mniej naturalne.
Dlatego twierdze ze akurat na tym zdjeciu kolorystyka cery to ogromny wplyw makijazu a nie Photoshopa.

Polaco
28-09-2005, 06:06
Popatrz jeszcze raz na to zdjecie. Faktura skory choc nieco zmiekczona - zachowana, roznice w oswietleniu plus odrobina odblaskow - zachowana.
Odrobina cienia pod oczami (workami bym tego nie nazwal ale jednak...) -zachowane.
Gdyby grzebal przy tym zdjeciu dobry grafik to powyzszych elementow raczej by nie bylo - byloby gladsze, mniej naturalne.
Dlatego twierdze ze akurat na tym zdjeciu kolorystyka cery to ogromny wplyw makijazu a nie Photoshopa.
Moze i masz racje, ale nie kazdy grafik robi z modelki "plastikowej masy", a wizazystka zebow chyba jej nie malowala ;), dlatego podejrzewalem ze to juz w PS'ie bylo poprawiane...

Venio
28-09-2005, 08:13
ma ukruszonego zeba :)

Nawet dwa :D

C41photocrew
28-09-2005, 09:08
vitez a nie razi ciebie to "rozmycie" na eeemm czekaj na lewym policzku??:) tak troche nienaturalne to:) ale ja sie tam nie znam tylko pytam

asterix
28-09-2005, 13:40
wg mnie tu PS praktycznie caly czas pracowal.. a efekt taki wcale nie trudno osiagnac

Polaco
28-09-2005, 14:57
wg mnie tu PS praktycznie caly czas pracowal.. a efekt taki wcale nie trudno osiagnac
A skusisz sie napisac jakis opis ? :)

C41photocrew
28-09-2005, 15:48
ehh...ta praca....glupoty rozne przychodza do glowy (wykonanie na 1+ ale mialem 3 min)

Venio
28-09-2005, 18:56
ehh...ta praca....glupoty rozne przychodza do glowy (wykonanie na 1+ ale mialem 3 min)
hahaha :D

Polaco
29-09-2005, 06:54
OMG !! :shock:

Reno
29-09-2005, 16:16
vitez a nie razi ciebie to "rozmycie" na eeemm czekaj na lewym policzku??:) tak troche nienaturalne to:) ale ja sie tam nie znam tylko pytam
To się nazywa róż do policzków.

C41photocrew
29-09-2005, 16:22
nie no to to ja wiem...ale nie widac rozmycia?? no bez przesady:)

Reno
30-09-2005, 06:53
nie no to to ja wiem...ale nie widac rozmycia?? no bez przesady:)
No nie jest tak łatwo to cholerstwo na twarz nałożyć i nie wyglądać jak klown. Ja w każdym razie nie umiem.
Chodzi Ci o to, że to jest domalowane w PS? Chyba nie.

Robert P.
30-09-2005, 07:01
Polaco - rozmawiałem z moją drugą połową, która jak wiesz jest po trochu wizażystką. Wiec jej zdanie na ten temat jest następujące: puder brązujący, róż w odcieniu brązowym, puder transparętny i rozświetlacz + oczywiście sztuka tego wszystkiego ułożenia na twarzy. Oczywiście też jest tutaj użyty PS. Ale w dużym stopniu to jest taki make-up.

Pozdrawiam

Polaco
30-09-2005, 07:04
Polaco - rozmawiałem z moją drugą połową, która jak wiesz jest po trochu wizażystką. Wiec jej zdanie na ten temat jest następujące: puder brązujący, róż w odcieniu brązowym, puder transparętny i rozświetlacz + oczywiście sztuka tego wszystkiego ułożenia na twarzy. Oczywiście też jest tutaj użyty PS. Ale w dużym stopniu to jest taki make-up.

Pozdrawiam
Dzieki Robert, po cichu liczylem na Twoja odpowiedz :) W takim razie bez jakiegos pro od makijazu mozna sobie wybic z glowy takie zdjecie :(

C41photocrew
30-09-2005, 11:02
nie no make up napewno:) tylko tak jakos wydaje mis ie ze ktos za bardzo zblurowal jej lewy policzek:)

Robert P.
30-09-2005, 11:07
nie no make up napewno:) tylko tak jakos wydaje mis ie ze ktos za bardzo zblurowal jej lewy policzek:)
Blur blurem a Polaco pytał sie o kolor twarzy tej niewiasty.

C41photocrew
30-09-2005, 11:12
nie no wiem wiem ja to swoja drogba zapytalem o to tylko