PDA

Zobacz pełną wersję : kalibracja 50D



mic_kas
07-12-2009, 15:54
Czy mogę kalibrować obiektywy innych firm niż canon w 50D :?:

Ile kosztuje kalibracja szkieł Tamrona i Sigmy gdy ich gwarancja już wygasła??

wiktor2323
07-12-2009, 16:40
Masz microregulacje i możesz regulować wszystkie. Tyle, ze jest coś takeigo, ze canonowskie szkłą rozpoznaje z numeru (chyba) dzięki czemu możesz kalibrować dwa inne obiektywy o tych samych ogniskowych. W przypadku innych szkieł aparat rozpoznaje tylko ogniskową, wiec możesz kalibrować jeden obiektym z danego zakresu.

sebcio80
07-12-2009, 16:44
Czy mogę kalibrować obiektywy innych firm niż canon w 50D :?:

Ile kosztuje kalibracja szkieł Tamrona i Sigmy gdy ich gwarancja już wygasła??

mozna skailbrowac kazde szkla, ktore maja taka mozliwosc, przykladowo starsze Sigmy bez dopisku DG nie mozna kalibrowac,

cena kalibracji uzalezniona jest od ceny szkla...

przykladowo kalibracja Sigmy 70-200 2.8 to koszt 256 zł

mic_kas
07-12-2009, 21:53
ok, dzięki.

tlustyx
06-10-2014, 17:30
Witam.
Mam takie pytanie odnośnie kalibracji puszki 50D.
W mikroregulacji punkt centralny muszę przestawiać na -5, gdy pozostałe dobrze trafiają na 0. Czy na Żytniej są to w stanie skalibrować tak aby wszystkie (a przynajmniej środkowy i górne) punkty dobrze trafiały, czy stracę tylko 123 zł, a będzie tak samo albo gorzej?

Bogdan56_Ch
06-10-2014, 22:47
Witam.
Mam takie pytanie odnośnie kalibracji puszki 50D.
W mikroregulacji punkt centralny muszę przestawiać na -5, gdy pozostałe dobrze trafiają na 0. Czy na Żytniej są to w stanie skalibrować tak aby wszystkie (a przynajmniej środkowy i górne) punkty dobrze trafiały, czy stracę tylko 123 zł, a będzie tak samo albo gorzej?

Można, ale sprzęt po naprawie lub kalibracji, przez jednych jest chwalony, przez innych ganiony. Tak minimalna kalibracja.... po naprawie możesz być bardziej niezadowolony. Może okazać się, że to obiektyw jest minimalnie niecelny. Następne które kupisz mogą być właśnie celnie. U mnie Lki, tj. 100 IS i 24-105 trafiają idealnie. Pozostałe obiektywy mają minimalne różnice w celności, ale one nie wpływają na jakość zdjęć. Zresztą aparat pamięta ustawienia dla kilku obiektywów.

markr
07-10-2014, 18:34
Ja mam wrażenie że moja sigma też nie trafia i mam dylemat czy wysyłać do serwisu, bo trzeba ją wysłać razem z korpusem. Teraz ciekawi mnie czy oni będą ustawiać tylko obiektyw czy będą grzebać też przy body? Kto wie jak wygląda kalibracja w serwisie sigmy?