PDA

Zobacz pełną wersję : 50 1.4 wielki problem pilna sprawa



Tuszak
07-12-2009, 01:45
Słuchajcie mam wielki problem.
Za pare dni mam slub, a moja 50 1.4 odmowila posluszeństwa.
o co chodzi?
Na pierwszy rzut oka wydaje sie ze AF poprostu zwolnił, ale po glebszych doswiadczeniach okazuje sie ze cos 'blokuje' AF. Pierscien MF chodzi cieżko, ale nie w kazdej pozycji. Jest jedna pozycja gdzie jagby odciaza ten af i af chodzi szybciej choc nie tak jak powinien.
50 nowa, kupiona w USA,i stad problem ze wyslac jej nie moge bo caly czas jej potrzebuje, a zytnia bedzie to robic pol roku.
Jak myslicie co jest grane? Moze sie cos dostało do srodka (choc nie za bardzo miało jak) jakis twardy poproch?
Dodam jeszcze iż jak przekrecam pierscien AF to czesc obiektywu normalnie 'wychodzi' czyli nie jest uszkodzona mechanika samego AF tylko prawdopodobnie (jak wspominałem) cos sie dostało do srodka.
Michał

Dodam jeszcze ze obiektyw wspolpracuje z 5d mk ii

Szczur88
07-12-2009, 02:34
Jeśli jesteś z wawy/okolic, odezwij się na priv, pewnie będę umiał Ci pomóc ;)

barman_pl
07-12-2009, 02:35
...wyslac jej nie moge bo caly czas jej potrzebuje, a zytnia bedzie to robic pol roku...
To rozkręć sam i sprawdź co jest nie tak... a jak nie to żytnia niestety...

Pozdr.

MaciekH
11-12-2009, 05:21
a zytnia bedzie to robic pol roku

doświadczyłeś czy sie naczytałeś?

Tuszak
14-12-2009, 00:38
doświadczyłeś czy sie naczytałeś?

Dosiwadczylem.

dzideku
09-01-2012, 01:36
niestety dzisiaj spotkała mnie podobna przygoda tzn. AF całkiem się zablokował pierścień chodził ale nie można było w ogóle ustawić ostrości i tak ze trzy razy. Ostatnim razem walczyłem dobre 15 minut. Dodam tylko że moje szkło to praktycznie nówka i mam je dopiero miesiąc. Czy wszystkie 50mm 1.4 mają takie problemy?

MC_
09-01-2012, 08:37
Wszystkie nie, ale sporo ma. To jest najdelikatniejsze 50/1,4 jakie widziałem.

janmar
09-01-2012, 12:15
Pytałeś w serwisie.? Po co przypuszczać w ciemno.
Gwarancja na to dość awaryjne szkło to istotna rzecz.Grzebiąc samemu możesz ją stracić ,szkło też.

Kolaj
09-01-2012, 12:20
Czy wszystkie 50mm 1.4 mają takie problemy?Mój miał AF naprawiany już dwukrotnie. Po drugiej naprawie nałożyłem mu osłonę przeciwsłoneczną jako ochronę przed urazami mechanicznym i póki co jest spokój.

dzideku
09-01-2012, 19:54
Pytałeś w serwisie.? Po co przypuszczać w ciemno.
Gwarancja na to dość awaryjne szkło to istotna rzecz.Grzebiąc samemu możesz ją stracić ,szkło też.

Oczywiście pytałem w serwisie ale problem polega na tym, że teraz AF działa a blokuje się czasami i boję się, że Panowie z Żytniej sprawdzą i pewnie okaże się ok a wtedy odeślą mi szkło na mój koszt i "pozamiatane" no ale cóż pewnie nie mam wyjścia :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Mój miał AF naprawiany już dwukrotnie. Po drugiej naprawie nałożyłem mu osłonę przeciwsłoneczną jako ochronę przed urazami mechanicznym i póki co jest spokój.

osłonę mam od nowego i zakładam za każdym razem ale jak widać i to nie pomaga.

Kolaj
09-01-2012, 20:13
osłonę mam od nowego i zakładam za każdym razem ale jak widać i to nie pomaga.Ja nie zakładam za każdym razem. Ja jej w ogóle nie zdejmuję. :)

wiktor2323
09-01-2012, 20:51
Podobno nacisk na tubus jest tragiczny w skutkach dla mechanizmu:)

dariuszsankowski
09-01-2012, 21:24
zaczynam się bać o moje szkło :] małe szanse że coś wpadło do środka, raczej łatwo by było to wyczuć. Pewnie upadła, albo mocno miotała się w torbie i coś się przestawiło. Ja bym wysłał do serwisu jeśli gwarancja obejmuje, a jeśli nie od razu poszukał bym tańszego majstra ;)

arekhit
09-01-2012, 23:31
myslalem o 50 1.4 ale jesli takie awaryjne to nie wiem czy nie lepsze 85 1.8 panowie hm?

KrzysiekT
09-01-2012, 23:52
Lepsze, dużo lepsze. Pytanie tylko czy nie za długie do twoich potrzeb. Tak czy inaczej 50mm warto mieć - najlepiej f/1.8 na "spróbowanie" ogniskowej.

Podoba mi się teza, że nie ma w Canonie dobrej pięćdziesiątki... :)

PioterD
10-01-2012, 01:14
W przypadkach opisanych w tym wątku czasem sprawdza się też równoczesne naciskanie do polowy spustu migawki (ostrzenie auto) i kręcenie pierścieniem ostrości to w lewo to w prawo - czasem af "się naprawia" albo na jakiś czas "poprawia", chyba że to poważniejsze mechaniczne uszkodzenie.



myslalem o 50 1.4 ale jesli takie awaryjne to nie wiem czy nie lepsze 85 1.8 panowie hm?

85mm nie zastąpi 50mm - jest lepiej wykonana ale to inna ogniskowa. Jeżeli myślałeś o 50 1.4 bo lubisz 50mm to kup 50tkę - polecam fotografowanie ogniskowymi które się zna i lubi;-)



Podoba mi się teza, że nie ma w Canonie dobrej pięćdziesiątki...

Mi też się podoba teza ale już zaczyna trochę męczyć i Canon mógłby w końcu wypuścić 50 1.4 z wewnętrznym ogniskowaniem.

adawro
10-01-2012, 13:14
Chyba nie wypuści - nawet 50L wysuwa przednią soczewkę, tyle że ruchome elementy nie wysuwają się poza krawędź obudowy zewnętrznej