PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia Miesiąca - Grudzien 2009



Parteq
06-12-2009, 00:10
Jest juz 5 grudnia i mysle ze nie ma co zwlekac.

Proponuje nadsylanie prac grudniowych do 22 Grudnia do polnocy.
23 grudnia w srode przed Wigilia wystawilbym ankiete.
31 w Sylwestra zyciezca mialby dodatkowo za co 'wychilic' :D

Chcialem zaproponowac jako temat motyw swiateczny, ale pod warunkiem ze motywem glownym zdjecia nie bedzie bombka swiateczna, choinka, czy cokolwiek co tak bardzo oklepane i opatrzone.

Jezeli ktos ma jakies pomysly - pisac smialo (w tym watku).
Ostatecznie jak nie bedzie w miare jednomyslnosci to zrobimy normalny konkurs "Zdjecie miesiaca Grudnia".
Na pomysly jest 48h :)

Nadsylanie zdjec w ustalonym przez nas temacie rusza od 8 grudnia.
Od siebie przygotuje jakis gift dla zwyciezcy.

Dla przypomnienia tylko - nie komentujemy zdjec z obecnej ankiety do momentu jej zakonczenia.

marekb
06-12-2009, 00:17
kwitnące magnolie..??;)

Parteq
06-12-2009, 00:20
kwitnące magnolie..??;)

Dalbys rade, spokojnie :D

mieszko_1vp
06-12-2009, 00:35
lepiej zrobić tematyczne ;)

Yumeka
06-12-2009, 00:38
konkretniej będzie jeśli narzuci się temat mieszko ma rację ;)

Mellan
06-12-2009, 00:40
...
Chcialem zaproponowac jako temat motyw swiateczny, ale pod warunkiem ze motywem glownym zdjecia nie bedzie bombka swiateczna, choinka, czy cokolwiek co tak bardzo oklepane i opatrzone...

A różowe choinki? :mrgreen: czarne bombki? :mrgreen: Sexy Mikołajki? :mrgreen:
Też nie?

Parteq
06-12-2009, 00:43
konkretniej będzie jeśli narzuci się temat mieszko ma rację ;)

Hm..

Wydaje mi sie ze w pierwszym poscie tego watku juz to zostalo napisane..

Zaproponujcie cos.

1. Sexy Mikolajki

Jestem za :D
ktos dopisze jakas propozyce?

mieszko_1vp
06-12-2009, 00:50
Hm..


1. Sexy Mikolajki

Jestem za :D
ktos dopisze jakas propozycje?

wolę wersję "czarne święta"
sexi mikołajki wracają corocznie...mroczne nie ;)-będzie bardziej kreatywnie

Mellan
06-12-2009, 00:54
A może... modrzew (http://www.youtube.com/watch?v=C6ffyqtEVzc)?

Parteq
06-12-2009, 00:55
Czy jest ktos za czarnymi swietami poza Yumeka? :D

marek_zielona
06-12-2009, 21:39
Może:
1. Coś kulinarnego - wigilijna potrawa?
2. Prezent(y) :)
3. Kolęda...

mieszko_1vp
06-12-2009, 21:59
Może:
1. Coś kulinarnego - wigilijna potrawa?
2. Prezent(y) :)
3. Kolęda...

faworyzacja tych co obchodzą to święto-będzie im łatwiej

Mellan
06-12-2009, 22:21
Dyżurnie w grudniu mają wzięcie tematy społeczne: bezdomni i chorzy..., ale to głównie smutne klimaty...

marek_zielona
06-12-2009, 22:40
faworyzacja tych co obchodzą to święto-będzie im łatwiej

Miało być świątecznie? Czy się mylę?
Kolenda to także pieśń..., Wigile są takze organizowane pod gołym niebem, a prezenty są wszędzie - gdzie tu faworyzacja czegokolwiek?

Sergiusz
06-12-2009, 22:58
Czym bardziej pogmatwany temat to tym mniej zdjęć a tych w tym wątku jak na lekarstwo. Jak święta to poza mikołajami i innymi reniferami to głównie rodzina. Może temat Moja Rodzina ?

Viqy
06-12-2009, 23:04
Może zamiast Moja Rodzina ... po prostu szeroko rozumiana Rodzina ... ?

Parteq
06-12-2009, 23:08
1. Sexy Mikolajki
2. Rodzina

Osobiscie trudno mi sie zdecydowac ktory lepszy, choc nr 2 chyba wg mnie ciekawszy, znaczy sie - trudniejszy :D

mieszko_1vp
06-12-2009, 23:10
zróbmy temat "święta" i będzie okej-bo sie nie dogadamy co do tematu do sylwestra

Selena
06-12-2009, 23:12
A może lepiej "na chwilę" pozostawić konkurs tak jak jest - z takimi terminami , bez tematyki itd. jak dotychczas.
Myślę, że trzeba trochę czasu zanim informacja o reaktywacji konkursu dotrze do szerszej grupy użytkowników.

I może dopiero wtedy spróbować podyskutować nad nową, inną formułą.

Parteq
06-12-2009, 23:15
Spokojnie, dajmy sie wypowiedziec reszcie.

Poza tym jak napisalem - jak sie nie dagadamy to bedzie po staremu. Czas go 8ego. Na dogadanie.

Sergiusz
06-12-2009, 23:16
Ale bez tematu to najtrudniejszy temat...

comatus
06-12-2009, 23:20
Kilka lat temu był battle świąteczny, zainteresowanie wielkie, a fot mało. Teraz może być tak samo. A jak już ma być tematycznie to jak najbardziej ogólny temat. Podejrzewam, że Święta będzie w sam raz. Im węższa tematyka tym mniej będzie chętnych.

Adso
06-12-2009, 23:25
nie żebym był wredny, ale "tematycznie" jest na Battle Cage, więc temat "święta" możemy sobie tam realizować w gronie osób, które interesują swięta a fotografia miesiąca niech lepiej pozostaniee multi tematyczna, w końcu grudzień to nie tylko święta, chuinki, żarcie i prezenty:)))

Sergiusz
06-12-2009, 23:41
W sumie masz rację globalnie to i gdzieś na drugiej półkuli jest w grudniu lato i można zażywać kąpieli słonecznych. Więc jak grudzień to i plaża. ;-)

mieszko_1vp
06-12-2009, 23:44
W sumie masz rację globalnie to i gdzieś na drugiej półkuli jest w grudniu lato i można zażywać kąpieli słonecznych. Więc jak grudzień to i plaża. ;-)

plaża>gołe baby :mrgreen:

Adso
07-12-2009, 00:12
gołe baby>chałupy>wodecki>trąbka>płuca>piersi>gołe baby:) i już mamy temat na grudzień:))))

Mellan
07-12-2009, 00:20
... a fotografia miesiąca niech lepiej pozostanie multi tematyczna...

To ja już chyba wolę to...:|

Parteq
07-12-2009, 00:32
nie żebym był wredny, ale "tematycznie" jest na Battle Cage, więc temat "święta" możemy sobie tam realizować w gronie osób, które interesują swięta a fotografia miesiąca niech lepiej pozostaniee multi tematyczna, w końcu grudzień to nie tylko święta, chuinki, żarcie i prezenty:)))

Tez myslalem ze battle w sumie wyczerpuje to o czym tu rozmawiamy.

Proponuje zatem od jutra nadsylac prace o ogolnej tematyce.

Jeszcze mam jedno pytanie - co myslicie o dlugosci trwania ankiety/konkursu?
Teraz ustawilem na tydzien, a zdaje sie ze byly zawsze na dwa tygodnie.
Nie wydaje Wam sie dwa tygodnie za dlugo? Mam wrazenie ze to za dlugo.

Czy skoro to zdjecie miesiaca grudnia to nadsylanie zdjec robimy do konca miesiaca i wystawiamy 1 stycznia?

Czy raczej tak zeby glosowanie zakonczylo sie z koncem miesiaca?

Mysle ze jak juz raz to ustalimy to bedzie latwiej.
Jezeli wczesniej bylo to ustalone - to niech ktos mi przypomni :)

Dzieki

Selena
07-12-2009, 00:47
Proponuje zatem od jutra nadsylac prace o ogolnej tematyce.

Czy skoro to zdjecie miesiaca grudnia to nadsylanie zdjec robimy do konca miesiaca i wystawiamy 1 stycznia?


Jestem za .


Myślę, że tak będzie jasno i czytelnie - koniec miesiąca = koniec wysyłania zdjęć.
Ale jak (wyjątkowo w styczniu ;-)) wystawisz ankietę 2-ego to nikt krzyczał nie będzie ;-)

I pytanie - zdjęcia mają być zrobione w danym miesiący, czy tylko wysłane? Temat był jakiś czas temu "wałkowany", ale nie było definitywnego rostrzygnięcia, a tylko interpretacje.
Można byłoby teraz to doprecyzować.

Parteq
07-12-2009, 00:52
Jestem za .


Myślę, że tak będzie jasno i czytelnie - koniec miesiąca = koniec wysyłania zdjęć.
Ale jak (wyjątkowo w styczniu ;-)) wystawisz ankietę 2-ego to nikt krzyczał nie będzie ;-)

I pytanie - zdjęcia mają być zrobione w danym miesiący, czy tylko wysłane? Temat był jakiś czas temu "wałkowany", ale nie było definitywnego rostrzygnięcia, a tylko interpretacje.
Można byłoby teraz to doprecyzować.

Ok, to tez jestem za - bedzie jasno i konkretnie - wysylanie zdjec do polnocy ostatniego dnia kazdego miesiaca miesiaca. Ankieta wystawiana nastepnego dnia. Jak inni?

Ile ma trwac ankieta?


Zdjecie wykonane w danym miesiacu? Wydaje mi sie ze temat byl walkowany i stanelo na tym ze nie ma znaczenia kiedy zdjecie zostalo wykonane - warunek zakazu publikacji przed wystawieniem do konkursu jest tu chyba najistotniejszy. Tak bym zostawil.

ARN
07-12-2009, 17:17
To ja już chyba wolę to...:|

A nie modrzew? :mrgreen:

bvq
07-12-2009, 20:53
modrzew jest dobry, ale nieco ogranicza.... wydaje mi sie, iż tematu nie ma co narzucać ważne aby byl element nawiązujący do świąt lub do miesiąca grudnia, także raczej plaża i gołe baby odpadają, no chyba, że mikołajki topless :) ot moje skromne trzy grosiki w dyskusji.

Parteq
07-12-2009, 21:54
Czyli robimy normalny konkurs miesiaca,

- zadnych ograniczen tematycznych,
- zdjecia mozna nadsylac juz od teraz,
- zdjecia nadsylamy do polnocy ostatniego dnia miesiaca,
- ankieta trwa dwa tygodnie,



Reszta oczywiscie w regulaminie.

W styczniu zaraz po zakonczeniu konkursu miesiaca grudnia wystawiamy konkurs: "zdjecie roku 2009".

Chocby dlatego dobrze jest przemyslec wybor zdjecia na edycje grudniowa - ostatnia szansa dla tych co nie wygrali w 2009 aby dostac sie do konkursu na "zdjecie roku 2009" :)

Mellan
07-12-2009, 22:11
A nie modrzew? :mrgreen:

No trudno :( jak już żeście się uparli, to tym razem nie modrzew :( tylko klasycznie, jako regulamin i Parteq prawi.

p.s. Ale jak tylko stanie na mojej drodze Modrzew (The Larch (http://www.youtube.com/watch?v=C6ffyqtEVzc)), to wypowiem battla :mrgreen: bez przebaczenia. :mrgreen:

Parteq
07-12-2009, 22:15
Dokladnie,

Padly fajne propozycje, ale faktycznie - jest formula juz battla i tam mozna zmierzyc sie tematycznie :)

Nie bedziemy mieszac.

bvq
07-12-2009, 23:32
No trudno :( jak już żeście się uparli, to tym razem nie modrzew :( tylko klasycznie, jako regulamin i Parteq prawi.

p.s. Ale jak tylko stanie na mojej drodze Modrzew (The Larch (http://www.youtube.com/watch?v=C6ffyqtEVzc)), to wypowiem battla :mrgreen: bez przebaczenia. :mrgreen:

sie uparł na tego modrzewia........ heh :mrgreen:

eminesia
08-12-2009, 18:01
A może, jeśli chodzi o temat, to po prostu "Grudzień w mojej okolicy"? :)

Parteq
08-12-2009, 23:30
A może, jeśli chodzi o temat, to po prostu "Grudzień w mojej okolicy"? :)

Generalnie bylo ustalone ze nie musi koniecznie byc to zdjecie z danego miesiaca.
Nie moze byc jednak wczesniej publikowane.

Ok,

Jest 8'smy grudnia - mozna juz nadsylac prace konkursowe na zdjecie miesiaca grudnia.
Temat - ogolnie ogolny :D
Termin nadsylania prac ze wzgledu na swieta i Nowy Rok uplywa z dniem 4 stycznia - polnoc :)

bvq
08-12-2009, 23:55
czyli ślemy ;P

Selena
11-12-2009, 09:41
Nie znam się na sprawach technicznych, ale czy można ustawić opcje tak, by wyniki ankiety nie były widoczne do czasu zakończenia głosowania ?

Parteq
11-12-2009, 10:46
Pojecia nie mam. Wydaje mi sie tylko ze "problem" ten byl juz poruszany i chyba nic nie da sie zrobic.

Poza tym - do momentu az nie oddasz glosu - nie widzisz wyniku, chyba ze klikniesz "pokaz wynik ankiety".

No ale wtedy to na wlasne zyczenie ;)

Parteq
15-12-2009, 11:01
Przypominam ze mozna 'juz' nadsylac propozycje do grudniowej edycji konkursu.
Termin ten uplywa z dniem 4 stycznia - polnoc :D

W tej chwili jest jedno zgloszenie.

paczk
21-12-2009, 21:30
pytanie tyleż głupie co i potrzebne- parteq- do Ciebie ślemy fotki ??
sorki ale jeszcze nie brałem udziału w żadnej battle ca CB a mię ciągnie ku temu :))

pozdrowionka przedświąteczne :)

Parteq
21-12-2009, 22:21
pytanie tyleż głupie co i potrzebne- parteq- do Ciebie ślemy fotki ??
sorki ale jeszcze nie brałem udziału w żadnej battle ca CB a mię ciągnie ku temu :))

pozdrowionka przedświąteczne :)

Tu jest pelen regulamin - http://www.canon-board.info/announcement.php?f=42&a=16
Jest tam rowniez adres email i wszystkie potrzebne informacje. Gdyby jeszcze bylo cos niejasne - pisz smialo ;)

Parteq
25-12-2009, 21:56
Tak dla przypomnienia, ciagle mozna przysylac zdjecia na konkurs.
Jest w tej chwili 6 zgloszen.

Zapraszam i w dalszym ciagu Wesolych Swiat! :D

Parteq
04-01-2010, 15:12
Jest w tej chwili 11 zgloszen.

Dzis o polnocy uplywa termin nadsylania zdjec.
:)

Parteq
06-01-2010, 09:22
W ciagu 24h pojawi sie ankieta :D

Parteq
07-01-2010, 01:08
I sie pojawila, mam nadzieje ze wszystko tak jak powinno byc :)
16 zgloszonych zdjec w trzech ankietach.

Jezeli ktos zauwazyl jakies bledy przy wystawianiu - prosze o info na PW.
Pozdrawiam i powodzenia wszystkim uczestnikom!

Linki do ankiet:

Zdjecia 1-6: http://canon-board.info/showthread.php?t=57183
Zdjecia 7-12: http://canon-board.info/showthread.php?t=57182
Zdjecia 13-16: http://canon-board.info/showthread.php?t=57181


Tym razem dwa tygodnie na glosowanie :)

MacGyver
18-01-2010, 16:56
Za dwa i pół dnia kończą się ankiety. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie zagłosował to zapraszam :-)
http://canon-board.info/forumdisplay.php?f=42

Parteq
21-01-2010, 12:18
Zwyciezca konkursu grudniowego na Zdjecie Mieciaca Grudnia jest: emin
Za zdjecie:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img99.imageshack.us/img99/4372/61742947.jpg)


Gratulacje! :D

Adso
21-01-2010, 18:54
gratulacje, zasłużone:)

emin
21-01-2010, 20:58
Podziękował. Składowe - fantastyczna pogoda C 400D sigma 17-70 Polar - wolny czas:). Kilka innych fotek z tego dnia : fotoblog (http://foto.eminent.pl/?page_id=78&lang_id=0)

BRS
22-01-2010, 11:41
gratki, foto wygralo juz sama kolorystyka:)

mamiski
22-01-2010, 22:32
Nooo przyłączam się