PDA

Zobacz pełną wersję : PS i szybki dostep



fmagik
04-12-2009, 12:10
PS i szybki dostep do obrazek/dopasuj/...
czy można jakoś wyciągnąć polecenia z zakładki "dopasuj" i uruchamiać je poprzez kliknięcie?
przy modyfikowaniu wielu różnych fotografi meczące jest ciągłe wchodzenie po zakładkach?
może jest jakiś patent na to usprawnienie?

Janusz Body
04-12-2009, 12:45
PS i szybki dostep do obrazek/dopasuj/...
czy można jakoś wyciągnąć polecenia z zakładki "dopasuj" i uruchamiać je poprzez kliknięcie?
przy modyfikowaniu wielu różnych fotografi meczące jest ciągłe wchodzenie po zakładkach?
może jest jakiś patent na to usprawnienie?

1. akcja z przypisanym skrótem klawiszowym
2. ustawienie własnego skrótu klawiszowego dla w/w czynności (Alt+Shif+Ctrl+K)

EDIT: W sumie to... te polskie terminy są "somewhat confusing" ;-)

Moze Ci o to chodzi: ? Jest "wyciągniete"

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/i/15175010.jpg/)

sebcio80
04-12-2009, 13:02
to ja tez sie zapytam fachowca,

Janusz, PS nie umozliwia zrobiania wlasnych paskow narzedzi (co uwazam za jakies nieporozumienie) czy sa jakies modyfikacje PS zeby takowe paski sobie zrobic?

nie wszystko mozna miec pod klawiszami a robienie pod kazda czynnosc akcji tez mija sie z celem bo tyle samo czasu mija na znalezienie jej

Janusz Body
04-12-2009, 13:14
...
Janusz, PS nie umozliwia zrobiania wlasnych paskow narzedzi (co uwazam za jakies nieporozumienie) czy sa jakies modyfikacje PS zeby takowe paski sobie zrobic?
....j

Po co Ci paski narzędzi skoro możesz sobie dowolnie konfigurować "workspace" (ten panel defaultowo po prawej stronie. Tam można sobie zrobić wszystko. Dodatkowo są skróty klawiszowe, które można sobie ustawiać do woli.

Skrótów naprawdę warto się uczyć - są najszybsze.

sebcio80
04-12-2009, 15:31
najpotrzebniejsze skroty robie sobie pod F1 - F12

ja jakos nie mam glowy do tego aby uczyc sie skrotow i rzadko ich gdziekolwiek uzywam, po prosty wole mozg miec wolny na inne przyjemniejsze rzeczy :-)

o wyciaganiu narzedzi to dokladnie na mysli mialem np poszczegolne filtry, czy wszystko co jest w zakladkach "edycja" i "obrazek"

np auto-levels, krzywe, swiatlo-cienie itd itd

zawsze mi tego brakowalo, zeby sobie zrobic pasek i wrzucic tam potrzebne rzeczy

fmagik
04-12-2009, 17:04
Janusz Body
"Moze Ci o to chodzi: ? Jest "wyciągniete""

własnie o takie wyciągnięte mi chodziło, jak je stworzyć?

Janusz Body
04-12-2009, 17:12
Janusz Body
"Moze Ci o to chodzi: ? Jest "wyciągniete""

własnie o takie wyciągnięte mi chodziło, jak je stworzyć?

Jak stworzyć? Przecież to jest. Wystarczy albo wybrać "program tematyczny" np. "Color and Tone" czy "Basic" albo Window - pozaznaczać co się chce mieś na paletach. Ew. można to zapisać jako własne "workspace" - też jest w Window.