PDA

Zobacz pełną wersję : Słabe punkty 5d



gama
03-12-2009, 23:54
Witam. Mam okazje za nieduże pieniądze kupić powystawowe 5d.
Mam pytanie do właścicieli tego body. No co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach. Może ten typ ma jakiś słabe punkty, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę. Na budowie i foceniu nieco się znam, dlatego pytam o najczęstsze awarie tego aparatu. Z góry dziękuję za pomoc

arturs
04-12-2009, 00:12
wszystko w tym aparacie z wyjątkiem matrycy i plastyki to "słaby punkt" ;)
a serio to jak się znasz i będzie działać i zdjęcia robić to nie ma tam symptomów do sprawdzenia od razu - jedyne co można sprawdzić (oprócz oczywistych rzeczy widocznych gołym okiem typu pęknięcia obudowy, rysy itp) to wziąć laptopa i na normalnym ekranie sprawdzić czy nie ma BF lub FF.. i tyle w zasadzie..

gama
04-12-2009, 00:19
wszystko w tym aparacie z wyjątkiem matrycy i plastyki to "słaby punkt" ;)
a serio to jak się znasz i będzie działać i zdjęcia robić to nie ma tam symptomów do sprawdzenia od razu - jedyne co można sprawdzić (oprócz oczywistych rzeczy widocznych gołym okiem typu pęknięcia obudowy, rysy itp) to wziąć laptopa i na normalnym ekranie sprawdzić czy nie ma BF lub FF.. i tyle w zasadzie..

ca masz na myśli z BF i FF?

fahrenheit
04-12-2009, 00:24
front focus (FF) i back focus (BB) czy puszka nie ustawi Ci ostrości przed lub za obiektem.
Bierzesz szkło o kartkowej (szerokości pojedyńczych cm) głębi ostrości i obserwujesz czy to gdzie celowałeś jest ostre czy ostrość jest +/- 2 cm za. Polecam do tego 50 1.4 albo 85 1.8

gama
04-12-2009, 00:38
front focus (FF) i back focus (BB) czy puszka nie ustawi Ci ostrości przed lub za obiektem.
Bierzesz szkło o kartkowej (szerokości pojedyńczych cm) głębi ostrości i obserwujesz czy to gdzie celowałeś jest ostre czy ostrość jest +/- 2 cm za. Polecam do tego 50 1.4 albo 85 1.8

Niby sprzęt jest na gwarancji. Jak coś nie tak będzie z AF to do serwisu.
Nie wiem czy dobrze myślę . Cena jest naprawdę atrakcyjna

arturs
04-12-2009, 00:51
Niby sprzęt jest na gwarancji. Jak coś nie tak będzie z AF to do serwisu.
Nie wiem czy dobrze myślę . Cena jest naprawdę atrakcyjna

co to znaczy atrakcyjna? jaki body ma przebieg?
myślisz dobrze co do serwisu ale pytasz co można od razu sprawdzić to piszemy, zapobiegnie to potem postom na zaczynających się od słów "Witam.. kupiłem 5d i chyba coś źle ustawia ostrość..." :mrgreen:

fahrenheit
04-12-2009, 00:52
ja Ci powiem co sprawdz jak to taka okazja - przebieg. Zawsze przy tej okazji polecam e-oko. Siedzą w centrum Warszawy i nie chce im się **** ruszyć żeby na Żytnią przejechać i sprawdzić przebieg. Nie wierz nikomu jak mówi,że używany mało. Takie co mało orały to kosztują krocie, albo schodzą poza allegro. Sezon na śluby się kończy (tzn chyba lekko mniej) to i puszek "w dobrej cenie" więcej.

gama
04-12-2009, 01:12
ja Ci powiem co sprawdz jak to taka okazja - przebieg. Zawsze przy tej okazji polecam e-oko. Siedzą w centrum Warszawy i nie chce im się **** ruszyć żeby na Żytnią przejechać i sprawdzić przebieg. Nie wierz nikomu jak mówi,że używany mało. Takie co mało orały to kosztują krocie, albo schodzą poza allegro. Sezon na śluby się kończy (tzn chyba lekko mniej) to i puszek "w dobrej cenie" więcej.

Wielkie dzięki za rady. Mam jeszcze takie pytanie, czy w 5d jest dostęp do menu serwisowego by sprawdzić ilość klapnięć migawki? Dlaczego pytam. Przesiadam się z olka na conona i w ollku jest dostęp do menu serwisowego, i tam widać całą historię aparatu.

fret
04-12-2009, 01:25
Jak jesteś z wawy, to masz dostęp do serwisu. Nie ma pewniejszej metody sprawdzenia przebiegu. Sprawdzają za darmo i od ręki.

Mellan
04-12-2009, 01:28
Wielkie dzięki za rady. Mam jeszcze takie pytanie, czy w 5d jest dostęp do menu serwisowego by sprawdzić ilość klapnięć migawki? Dlaczego pytam. Przesiadam się z olka na conona i w ollku jest dostęp do menu serwisowego, i tam widać całą historię aparatu.

W 5D nie ma innej metody na sprawdzenie przebiegu jak serwis na żytniej.
Z poziomu menu ani dostępnymi programami nie da się go ustalić.

gama
04-12-2009, 01:30
Jak jesteś z wawy, to masz dostęp do serwisu. Nie ma pewniejszej metody sprawdzenia przebiegu. Sprawdzają za darmo i od ręki.

Zgadza się. Tylko sprzedawca jest na Pradze a serwis po drugiej stronie Wisły. Nie wiem, czy będzie taki łaskawy i pozwoli jechać do serwisu. A w Olku jest to dostępne bez serwisu.

Mellan
04-12-2009, 01:33
No skoro jest po drugiej stronie Wisły, to faktycznie się nie da...
A w canonku nie jest, tak ta piąteczka ma.

gama
04-12-2009, 01:40
No skoro jest po drugiej stronie Wisły, to faktycznie się nie da...
A w canonku nie jest, tak ta piąteczka ma.

Dzięki Ci dobry Człowieku

Janusz Body
04-12-2009, 11:57
.... powystawowe 5d....


...... Cena jest naprawdę atrakcyjna

Powystawowe? Tego aparatu już nie ma na wystawach od roku. Chyba, że rok temu ściągnięty z wystawy przez... zbitą szybę. Jak cena "naprawdę atrakcyjna" to bym baaaaaardzo uważał.

galekeg
04-12-2009, 12:09
Po pierwsze "papiery" aparatu i następnie Żytnia (masz blisko).
Posłuchaj Janusza i bardzo uważaj.
I jeszcze popatrz na listy sprzętu kradzionego.

MC_
04-12-2009, 12:10
Czy to przypadkiem nie jest FotoRimex?

Sunders
04-12-2009, 13:21
Czy to przypadkiem nie jest FotoRimex?

Też widziałem tą ofertę i "przez chwilę" się nad nią zastanawiałem.
Ciekawe, czy to taka wystawa, że każdy może "pomacać", czy tylko obejrzeć za szkłem:-?

vengo
04-12-2009, 13:24
Nie byłem w Fotorimexie,ale z całą pewnością nie mają takich "wystaw",jak Euro,Mediamarkt,itp.,a na pewno nie z takim przewałem ludzi palcujących obiektywy.

gama
04-12-2009, 15:47
Czy to przypadkiem nie jest FotoRimex?

Tak jest to FotoRimex. Właśnie wróciłem z niego po oględzinach sprzętu.
Porobiłem nim parę fotek ze stałką 50 i wydaje się, że wszystko OK. I Sklep daje
24-m gwarancji. Bardzo miła obsługa. Ale sprzęt jest odkupiony od użytkownika i na pierwszy rzut oka jest nieco chodzony. Potrzebuję sprzętu pewnego i waham się nad zakupem nowej II.

MC_
04-12-2009, 15:56
Tak mi sie wydawalo. Ten aparat "wisi" juz co najmniej od polowy pazdziernika. Mialem na niego chec i podziekowalem. Szarpnalem sie na MkII i nie zaluje.

merger
04-12-2009, 15:59
pierwsze 5tki mialy lcd przeklamujace w zielony. ja mam taki i jest to mocno upierdliwe, bo nie widac jak sie blyski rozkladaja..

gama
04-12-2009, 16:09
Tak jest to FotoRimex. Właśnie wróciłem z niego po oględzinach sprzętu.
Porobiłem nim parę fotek ze stałką 50 i wydaje się, że wszystko OK. I Sklep daje
24-m gwarancji. Bardzo miła obsługa. Ale sprzęt jest odkupiony od użytkownika i na pierwszy rzut oka jest nieco chodzony. Potrzebuję sprzętu pewnego i waham się nad zakupem nowej II.

A i jeszcze jedno, nie wiem dlaczego napis "Canon" na wyświetlaczu jest po części zasłonięty ramką, jakby był wymieniany LCD?

Sunders
05-12-2009, 21:28
Tak mi sie wydawalo. Ten aparat "wisi" juz co najmniej od polowy pazdziernika. Mialem na niego chec i podziekowalem. Szarpnalem sie na MkII i nie zaluje.
MC_ też mam chęć na FF i zastanawiam się czy warto zbierać na mkII, czy kupić dobry egzemplarz mkI :? Dlatego śledzę różne "okazje" :wink:

karolturi
06-12-2009, 00:10
Wlasnie dzisiaj widzialem nowke sztuke!!ale w centrum dublina:))sam bylem ciezkim szoku, ze jeszcze maja stare 5ki.

skarabeusz696
06-12-2009, 00:46
Wlasnie dzisiaj widzialem nowke sztuke!!ale w centrum dublina:))sam bylem ciezkim szoku, ze jeszcze maja stare 5ki.

Za jaką cenę???

Mellan
06-12-2009, 00:48
Ludzie mówią, że nowe stare piątki są bezcenne...:mrgreen:

pjakusz
06-12-2009, 01:14
MC_ też mam chęć na FF i zastanawiam się czy warto zbierać na mkII, czy kupić dobry egzemplarz mkI :? Dlatego śledzę różne "okazje" :wink:

Wszystko zależy od ceny, mkI to w dalszym ciągu świetny aparat.

MC_
06-12-2009, 10:28
pjakusz, jak ja tam patrzylem, to ten niby zupelnie nowy 5d mk1 kosztowal 6500zl. W rozmowie telefonicznej sie okazalo, ze taki znowu nowy to on nie jest, bo byl to egz wystawowy, ma jakies rysy i nie wiadomo jaki przebieg.
Dziekuje serdecznie, za tys wiecej od Towersa kupilem aparat uzywany przez niego, w stanie idealnym.

pjakusz
06-12-2009, 13:43
6500 to przesada, przy obecnej cenie mkII sensowna cena za nieużywane mkI moim zdaniem to jakieś 5 tys.

chyrus
06-12-2009, 13:58
A i jeszcze jedno, nie wiem dlaczego napis "Canon" na wyświetlaczu jest po części zasłonięty ramką, jakby był wymieniany LCD?

A nie miał przypadkiem szkiełka ochronnego, takiego jak tutaj?
http://canon-board.info/showthread.php?p=739076#post739076

januszpp
07-12-2009, 22:00
Oglądalem i ja ten aparat jak dzwonilem to mial byc nowy poznij okazalo sie ze z wystawy, mialem go brac ale stwirdzilem ze zime przetrzymam doloze te 2 tys i bede mial nwa II.