PDA

Zobacz pełną wersję : Zdalne sterowanie z komputera - aparaty z modułem WiFi



madstorm
02-12-2009, 13:53
Witam wszystkich forumowiczów.

Poszukuję dość nietypowych rozwiązań wykorzystania sprzętu fotograficznego. W tym temacie chciałbym się skupić na cyfrówkach z modułem WiFi, jednakże z pominięciem lustrzanek, mowa o kompaktach. Znalazłem następujące modele (nie tylko firmy Canon), w których rzekomo jest moduł WiFi:

* SAMSUNG ST1000,
* Canon Digital IXUS Wireless,
* Panasonic Lumix TZ50,
* Nikon Coolpix P1, P2 i P3,
* Kodak EasyShare One,
* Ricoh Caplio 500SE,
* Sony Cyber-shot DSC-G3,
* Sony Cybershot G1,
* Samsung CL65,
* Nikon Coolpix S6, S7c, S8, S9.

Prosiłbym forumowiczów którzy zetknęli się z ww. modelami, potwierdzili czy możliwe jest zdalne sterowanie przy pomocy komputera oraz jeśli nie ma bezpośrednio takiej możliwości, czy istnieje API które pozwoli ją stworzyć.

Napiszcie jeśli znacie inne modele kompaktów z modułem WiFi, zaznaczam że nie chodzi o lustrzanki, ale o mniej lub bardziej zaawansowane kompakty.

Pozdrawiam.
JS

grzechhh
09-01-2010, 20:48
Posiadam Canon Digital IXUS Wireless, ma on wbudowany moduł wifi. Najpierw należy skonfigurować sam aparat poprzez oprogramowanie canon'a, czyli ustawić do jakiej sieci ma się połączyć, zabezpieczenia itp... Następnym krokiem jest włączenie aparatu z menu wybiera się funkcję połączenia, oprogramowanie Canon Remote Control automatycznie wykryje aparat i uruchomi aplikację, pozwalającą na sterowanie aparatem.
Jak potrzeba mogę go odpalić i podać więcej szczegółów, dla mnie nie zdał on egzaminu z powodu kłopotliwej obsługi, żeby nawiązać połączenie trzeba grzebać w menu aparatu. Po utracie połączenia aparat się wyłącza, i trzeba jeszcze raz go odpalać. Niestety CHDK tez go nie wspiera z uwagi że jest to egzotyczny model, a myślę że jedynie to oprogramowanie dało by mu potężne możliwości.