PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EF 50 mm f/1,8 II jakiej produkcji?



psl
02-12-2009, 08:56
Witam.
Wiecie może czy obiektyw wymieniony w temacie sprzedawany jest tylko produkcji :Made in Malaysia" czy może są produkowane w Japonii. Gdzieś (na tut. forum) wyczytałem również, że są egzemplarze wyprodukowane w Turcji. Pytam bo podejrzewam, że jest różnica w jakości w zależności od miejsca produkcji.

aptur
02-12-2009, 09:36
Starsze egzemplarze były made in japan. Różnicy w jakości bym się nie doszukiwał. To szkło jest tak tanie, że nawet naprawiać się nie opłaca. Jak padnie to kupujesz kolejne.

Yova
02-12-2009, 11:12
Witam

To gdzie jest zrobione raczej nie robi różnicy. Zwłaszcza że nawet jeżeli jest robione w Malezji czy w Chinach to i tak jest to oryginalny produkt canona, który jakieś normy musi spełniać, a nie chińska podróbka sprzedawana "na bazarze".

Pozdrawiam

gervee
02-12-2009, 12:39
Witam

To gdzie jest zrobione raczej nie robi różnicy. Zwłaszcza że nawet jeżeli jest robione w Malezji czy w Chinach to i tak jest to oryginalny produkt canona, który jakieś normy musi spełniać, a nie chińska podróbka sprzedawana "na bazarze".

Pozdrawiam

Tutaj mam odrębne zdanie. Każda fabryka ma specyficzną dla siebie kadrę, doświadczenie itp. Normy/standardy określać mogą co i jak ma być wykonane ale jednocześnie nie są w stanie zagwarantować, że tak się stanie.
Rozrzut parametrów jest pewny - stąd bardziej lub mniej ostre egzemplarze obiektywów jednego modelu. W jednej fabryce dążenia do poprawy jakości skutkują zmniejszeniem rozrzutów a w innej są na określonym poziomie (zgodnym z normą ale może niezgodnym z oczekiwaniami potencjalnych klientów). W związku z tym istnieje wpływ miejsca produkcji na jakość produktu końcowego.

Jednak przy tym obiektywie sprzedawanym za 400 zł chyba nie ma co wydziwiać ... sam mam kilkuletni egzemplarz i na niego nie narzekam (no ale nie pamiętam gdzie robiony ale chyba w Japonii ;)).

MC_
02-12-2009, 12:46
Tak, jasne, normy. Jakies to one sa... Skoro do testow u optycznych trafila 35L z rysa na soczewce wewnatrz...

Ucholino
02-12-2009, 12:59
Tak, jasne, normy. Jakies to one sa... Skoro do testow u optycznych trafila 35L z rysa na soczewce wewnatrz...


Chciałbym poznać firmę, która ma 100% idealnej produkcji.

ja mam wersje made in malesya i nie widzę różnicy w stosunku do kolegi, który ma wersje z Japonii de facto tam kupioną.