PDA

Zobacz pełną wersję : drukarki (co wybrac) Epson 4800 czy HP DJ 130



sv
23-09-2005, 14:47
Pytanie jak w temacie, drukarka ma sluzyc do wydruku zdjec. mam doswiadczenia z epsonami, ale epson 4800 to tylko a2 i na dodatek drozszy. HP to A1 i troche tanszy. Drukowal ktos z Was zdjecia HP 90 lub 130?

Jarek Jaworski
23-09-2005, 15:07
Drukowalem rok temu na 130, 24 zdjecia na wystawe. Powiekszenia cz-b 60x40 cm z malego obrazka. I powiem szczerze, ze bylem milo zaskoczony jakoscia wydrukow. Na dpreview bylo kilka watkow na temat 130, ktos o niku colourgeek ma spora wiedze na ten temat, zwlaszcza jesli chodzi o profile, co jest w sumie najwazniejsze, bo metody prob i bledow nie zdaja rezultatu.
Na pewno wystepuje przy cz-b wydrukach dosc znaczny metameryzm. I na pewno zeby byc zadowolonym trzeba dokupic RIP do wydrukow. Drukarka jest ekonomiczna i bardzo dobrze wychodzi w porownaniu z epsonem koszt wydruku.
Natomiast na naszym rynku trzeba pamietac o jednym - dostepnosci materialow eksploatacyjnych. Generalnie nie ma problemu, ale jak dochodzimy do szczegolow i chcemy uzyc najlepszej jakosci papieru w arkuszach, to moga pojawic sie duuuze problemy. Jak sie dobrze zagada z HP to moga nawet wypozyczyc na okolo tydzien taka drukarke, albo mozna wyprobowac ja na miejscu w labie HP.

KMV10
23-09-2005, 15:14
Pytanie jak w temacie, drukarka ma sluzyc do wydruku zdjec. mam doswiadczenia z epsonami, ale epson 4800 to tylko a2 i na dodatek drozszy. HP to A1 i troche tanszy. Drukowal ktos z Was zdjecia HP 90 lub 130?

A żaden Canon nie wchodzi w grę? Naprawdę fajnie drukują... Ale jak rozumiem - format nie ten ;)

sv
23-09-2005, 21:26
KMV; Canon jest drogi:(
Jarek: dzieki za info, poszukam jeszcze informacji na dpreview

pozdrawiam