PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM



Aki007
29-11-2009, 19:10
Witam
Od pewnego czasu jestem użytkownikiem tego obiektywu i od pewnego czasu mam taki problem: jak chce zrobić zdjęcie to w środku coś tak "lata" i wtedy żeby przestał tak robić to muszę go podnieść pionowo w górę i przestaje, ale nie zawsze to pomaga....

http://www.youtube.com/watch?v=hiDgIrbOdAg&feature=related
Znalazłem filmik, mam prawie tak samo, tylko, że u mnie tak nie "piszczy"(myślę że ten dźwięk wydaje korpus) jak pogłośnicie to usłyszycie takie "twarde stukanie" (czegoś w środku) i u mnie też tak puka, przepraszam że tak to piszę, ale nie wiem jak to inaczej określić.

Co mam robić, bo szkiełko jest już po gwarancji, ale zdjęcia robi, tylko boje się że odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie..
Macie tak samo??

Pozdrawiam

steku
29-11-2009, 19:26
Czy problem znika po wyłączeniu stabilizacji?
Czy te dźwięki to nie są przypadkiem odgłosy pracy stabilizacji?

Aki007
29-11-2009, 20:00
nie znika..
dla tego szkła nie ma znaczenia czy jest włączona stabilizacja czy nie... on i tak "lata"
a może to jest wina tego, że odległość ostrzenia wynosi 1,5m i on zawsze łapie jakiś punkt który jest blisko i się denerwuje...
;DD

felis
29-11-2009, 23:00
Witam

Macie tak samo??
Mam ten obiektyw i jedyne co słyszę to szum stabilizacji lub ciszę gdy jest wyłączona. Oczywiście słychać też trochę silnik USM gdy ostrzy, ale bardzo słabo. Więc chyba coś nie tak z Twoim obiektywem.
Pozdrawiam

_igi
04-12-2009, 05:13
Myślę że to jednak USM. W mojej 70-200 równo stuka i wali jak dobija do zakresów (najgłośniej jak się ustawi odległość minimalną 3m), ale w 28/1,8 jest dokładnie tak samo. Ja nie wiem, jak można to nazywać bezgłośną pracą, skoro szszszszt-trach-trach-szszszszsz USM jest porównywalnie wkurzająco-nieznośne, jak bzzzzzt-bzzzzzt np. 50/1,8.

Aki007
06-12-2009, 23:35
a czy oddałeś go do serwisu albo gdzieś??
czy masz to w d*** i robisz dalej fotki... ;D
bo to nie działa na jakość zdjęć lecz na cierpliwość, w moim przypadku?
aa nie orientujecie się ile może kosztować serwis tego aparatu??

Aki007
11-03-2011, 22:02
wiem, że jestem archeologiem, ale...

czy wie ktoś może ile może kosztować wymiana układu stabilizacji w tym 70-300?

ch4rli3
12-03-2011, 21:01
ja osobiście uważam, że to może być cos z napedem USM?!

Aki007
13-03-2011, 18:56
możliwe, że też za USM, ale byłem w serwisie w Krakowie na Czapskich i powiedzieli, że nie zrobią mi tego bo nie mają części. Podejrzewają, że taśmy od stabilizatora pękły albo coś w tym stylu i że to jest na 99% związane z systemem stabilizacji.

olek.tbg
13-03-2011, 20:25
Witam :)
Ostatnio zrobiłem tym obiektywem około 300 zdjęć, i zdaje mi się, że "ten typ tak ma".
W egzemplarzu którym robiłem zdjęcia USM wprawdzie łapał ostrość całkiem szybko, jednak był dość głośny, i także "stukał"

DmS
14-03-2011, 21:49
posiadam owe szklo, to ze szumi stabilizacja i lubi gubic ostrość i tak pukac, to normalka. Mi tez tak puka,ale nie az tak. Zreszta na tym filmie moim zdaniem jest za blisko aby obiketyw zlapal ostrosc, 1,5m to jednak nie az tak malo, dlatego puka.