PDA

Zobacz pełną wersję : wydruk zdjęcia na płótnie



Fly
26-11-2009, 21:46
Witam,

Mam kilka ciekawych widoczków, doszedłem do wniosku, że warto by było je wydrukować na płótnie i powiesić na ścianie uzyskując efekt obrazu.

W związku z tym pytanka:
- jakie macie doświadczenie ze zlecaniem takiego wydruku ?
- w internecie można znaleźć sporo firm świadczących takie usług, jaką możecie polecić ?
- jaki mogę uzyskać największy rozmiar na płótnie z rozdzielczości fotki 3456x2304 ?

Z góry dzięki za pomoc


Pozdrawiam,

sweetek
26-11-2009, 21:53
to płótno nazywa sie Canvas.
Najlepszą jakość uzyskasz przy rozdzielczości rzędu 200 dpi, ale 130 też da radę.
Jeśli masz możliwość druku na miejscu to zawsze możesz sobie zażyczyć wydruk fragmentu. Ciężko ten materiał skalibrować więc zawsze kolory są ciut ciemniejsze niż na odbitkach. Polecam próbny wydruk fragmentu!

Parteq
26-11-2009, 21:57
Drukowalem ostatnio tiff'a z rawa ze starej piatki, 150cm/100cm - wyglada swietnie i mysle ze rozmiarem mozna spokojnie jeszcze wiecej.

thedoc
26-11-2009, 22:16
mogę zapytać gdzie drukowaliście? czy płótno było sztywne, czy lejące się... znaczy się takie miękkie jak np. firany? prawdę mówiąc pasował by mi ten drugi wariant, nie wiecie gdzie wydrukować coś takiego, wymiary od 1 m szerokości w górę?

sweetek
26-11-2009, 22:54
ja mam dostęp do plotera.
Płótno ma 480 g/m.kw, czyli raczej grube płótno lniane...
szerokość w roli 126 cm. nie wiem czy są szersze, ale długość dowolna.

Jerzy M
26-11-2009, 23:50
Chyba na niewiele Ci sie to przyda, ale drukuje tutaj http://www.mpix.com/Product.aspx/gallerywraps
Klijenci sa happy ;-)

Kinski
27-11-2009, 03:26
fotoboard.pl - szybko, tanio i do dużych rozmiarów (ramka ma 4,5) cm.
Na stronie jest system i wizualizacja, która wskazuje "jakość".

Janusz Body
27-11-2009, 09:18
to płótno nazywa sie Canvas......!

Uhmmmmm... bo canvas to po angielsku płótno.

sweetek
27-11-2009, 09:52
"Uhmmmmm... bo canvas to po angielsku płótno. "
gratuluje znajomości angielskiego....
ale niestety chodzi o nazwę własną materiału..., jest jeszcze podobny materiał - produkowany w chinach, ale wydruki na tym materiale wychodzą zdecydowanie gorzej, jest tańszy od Canvasa ale duuużżżoo gorszy...
Ale w tej dziedzinie też Pan Janusz jest zapewne Fachowcem..

pozdr.

Janusz Body
27-11-2009, 09:57
"uhmmmmm... Bo canvas to po angielsku płótno. "
gratuluje znajomości angielskiego....
Ale niestety chodzi o nazwę własną materiału..., jest jeszcze podobny materiał - produkowany w chinach, ale wydruki na tym materiale wychodzą zdecydowanie gorzej, jest tańszy od canvasa ale duuużżżoo gorszy...
Ale w tej dziedzinie też pan janusz jest zapewne fachowcem..

Pozdr.

plonk

EDIT: rzeczywiście dziwne że płótno nazywa się Płótno. :mrgreen:

Tomasz1972
27-11-2009, 10:07
polecam: http://fotoobrazy.pl/

merciful
27-11-2009, 10:19
Jako że jesteś ze śląska to polecam Bielsko. Centrum sfera - F4 studio. Profesjonalna maszyna, nie jakiś pierwszy lepszy ploter. Zadruk 100 cm z rolki. Jakość powalająca, próbkę sobie zrobisz bez problemu

photograph.opole.pl
27-11-2009, 23:03
Jesli moge wtracic swoje 3 grosze, to polecam rowniez http://www.odbitki.fotojoker.pl/obraz-na-plotnie.html

Mają teraz promocje za format 60x80 cm, za 109 zl. Widzialem efekt i jest zadawalajacy, swietne kolory, ale dopiero jak zobaczylem to moglem stwierdzic ze warte tej kasy.

SylwiaSz
30-11-2009, 17:04
Ja korzystam z f4 studio
www.f4studio.pl

oraz Q Print
www.fotoboard.pl

Polecam z czystym sumieniem :)

Fly
06-12-2009, 15:05
Witam,

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i sugestie.


fotoboard.pl - szybko, tanio i do dużych rozmiarów (ramka ma 4,5) cm.
Na stronie jest system i wizualizacja, która wskazuje "jakość".


Ja korzystam z f4 studio
www.f4studio.pl
oraz Q Print
www.fotoboard.pl
Polecam z czystym sumieniem :)

Wybrałem powyższe.
Poklikałem, faktycznie bardzo proste i intuicyjne przejście przez cały proces zamawiania. Świetny kontakt sklepu z klientem, towar świetnie zabezpieczony, dostarczony w terminie. No i jakość :) polecam wszystkim. Już wisi na ścianie ...

Pozdrawiam

jacek_63
03-11-2012, 14:26
plonk

EDIT: rzeczywiście dziwne że płótno nazywa się Płótno. :mrgreen:

A czemuż by nie?:-P
Były kiedyś (a może jeszcze są...) serki, co to się nazywały "Fromage" :mrgreen:

inoutprint
12-02-2015, 16:07
Zainteresowanych drukiem obrazów na płótnie zapraszamy do naszego sklepu inoutprint.com W dziale interior design mamy wiele ciekawych wzorów, które drukujemy techniką UV, dzięki czemu obraz nie blaknie po czasie. Pozdrawiamy!

zdebik
14-02-2015, 23:06
Your photo on canvas! SAVE up to 77% | my-picture.co.uk (http://www.my-picture.co.uk/)