PDA

Zobacz pełną wersję : CompactFlash LockTight



skrzat
23-09-2005, 08:36
Cytuje za frazpc.pl:

" Firma Lexar Media poszerza swoją ofertę o kartę CompactFlash LockTight. Nowość kierowana jest dla użytkowników, którzy chcą zabezpieczyć zgromadzone dane przed dostępem do niepowołanych osób. Sprzęt jest niczym innym jak połączeniem karty CF z preinstalowanym oprogramowaniem LockTight – zapewnia ono 160-bitową autentykację użytkownika, która bazuje na funkcji skrótu HMAC SHA-1. Dokonując autoryzacji karta pozwala na współpracę tylko z aparatami, które „zna”. Dodatkowo w celu odczytania danych przez komputer należy uprzednio zalogować się (podać login i hasło), potwierdzając uprawnienia do dostępu danych mieszczących się na karcie. W sklepach znajdziemy dwie wersie pojemnościowe: 512MB oraz 2GB. Ceny nie zostały podane. "

Pawouek
23-09-2005, 09:38
[...] Dodatkowo w celu odczytania danych przez komputer należy uprzednio zalogować się (podać login i hasło), potwierdzając uprawnienia do dostępu danych mieszczących się na karcie. [...]
Heh ciekawe pod jaki system bedzie to oprogramowanie :twisted:

McKane
23-09-2005, 10:57
Heh ciekawe pod jaki system bedzie to oprogramowanie :twisted:

No ja jakos nie widze problemu z oprogramowaniem szczegolnie ze zastosowany system autentykacji znany jest juz szeroko i uzywany chociazby w VPN'ach dla kazdej platformy systemowej

Riccardo
23-09-2005, 11:03
No ja jakos nie widze problemu z oprogramowaniem szczegolnie ze zastosowany system autentykacji znany jest juz szeroko i uzywany chociazby w VPN'ach dla kazdej platformy systemowej

Ja sie nie znam, ale dostalem pendrive'a na ktorym bylo oprogramowanie tylko pod PC co oznaczalo ze pod Maciem mozna bylo wyciagnac pliki bez zadnego problemu...

Pawouek
23-09-2005, 12:48
Ja sie nie znam, ale dostalem pendrive'a na ktorym bylo oprogramowanie tylko pod PC co oznaczalo ze pod Maciem mozna bylo wyciagnac pliki bez zadnego problemu...
Wlasnie o czyms takim mysle - Tez mam pendrive'a z blokadami. Pod linuxem wszystko widac, zapis odczyt dziala. A poza tym dolaczono do niego jakies *******y do zarzadzania, przenosnej poczty itp. itd. oczywisice wszystko wersje Win.