PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 400d Nie włącza sie 2 razy serwis



5rzemosh
26-11-2009, 14:14
Witam wszystkich!
Mam problem z canonem 400d , Jakieś 3 miechy temu przestał reagować.Po prostu umarł baterie na full a on nic. Wysłałem do serwisu Canona na żytniej. Serwis przyjął wycenił naprawę przepalony bezpiecznik plus parę luznych elementów(220zł) od zasilania i aparat chodził jakies 5 sesji fotograficznych(Tylko wnętrza).I niestety znów padł.
I znowu serwis, pan zadzwonił do mnie że bezpiecznik był przepalony przeczyścił wszystko posprawdzał..I znowu skasował ponad 2 stówy.. Dzisiaj szczęśliwy dostaję paczke zwrotna z body..Wyciągam aparat odpalam ok działa .Wyłączam, wkładam kartę CF :Nie platinium ale SanDisca 2gb I juz go nie odpalę!!
Ludzie co mam robić co to może byc?
W serwisie znowu tekst że mam go do nich przysłać.Za chwilę to ja za te naprawy to sobie nowe body kupie..Bo aparat niestety po gwarancji.

Pozdrawiam i liczę na pomoc..

sebcio80
26-11-2009, 14:37
Jeśli powtarza sie ciagle ta sama awaria to nie powinienes placic drugi i trzeci i kazdy nastepny raz. (gwarancja naprawy jest chyba na 3 miesiace). Obowiazkiem serwisu jest nie tylko naprawa ale i znalezienie przyczyny usterki. Niestety w wiekszosci przypadkow serwisy jej nie szukaja.

photograph.opole.pl
27-11-2009, 22:59
Ten serwis na tej Zytniej to cos fatalnie dziala. Ja tez wysylalem BODY drugi juz raz, na nastepny dzien po otrzymaniu. Niby naprawili, ale nie naprawili... :/

A co do Twojego body to chyba odpusc sobie i rozjerzyj sie moze za nowym.

Misek
28-11-2009, 03:10
Po pierwsze po serwisie obowiązuje iles tam gwarancji wiec nie wiem dlaczego płaciłeś 2 raz za naprawe.

Po drugie używasz tylko jednej karty?? Może to własnie wina CF, coś się z nią stało i robi jakies zwarcie...

5rzemosh
02-12-2009, 10:07
Po pierwsze po serwisie obowiązuje iles tam gwarancji wiec nie wiem dlaczego płaciłeś 2 raz za naprawe.

Po drugie używasz tylko jednej karty?? Może to własnie wina CF, coś się z nią stało i robi jakies zwarcie...

Używam 3 kart ,ale nie wiem żeby to był temn problem bo miałem to na uwadze i za każdym razem wkładałem inna karte przy odpalaniu..

slawek2b
02-12-2009, 12:27
Znajoma miała podobny problem, po wymianie gniazda karty jest ok.

LORD
20-03-2010, 20:22
witam,

właśnie przydarzyło mi się dokładnie to samo, robiłem zdjęcia gdy nagle aparat przestał reagować i tak już został martwy.

Nie pomaga wyciąganie baterii, czekanie, czyszczenie stuków czy odpinanie czegokolwiek. Martwy na amen.

Czy te wymiany bezpieczników pomagają ? Mam ostatni miesiąc gwarancji, będę szybko wysyłał.

Gdzie można znaleźć jakie są prawa i gwarancje serwisu, bo jeśli po miesiącu nie będę miał już tej rocznej gwarancji a oni tak naprawią że zaraz będę musiał na nowo wysyłać to porażka ...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dodam że stało się to z 40D

szymekgd
22-03-2010, 23:28
[...]Mam ostatni miesiąc gwarancji, będę szybko wysyłał.

Gdzie można znaleźć jakie są prawa i gwarancje serwisu, bo jeśli po miesiącu nie będę miał już tej rocznej gwarancji a oni tak naprawią że zaraz będę musiał na nowo wysyłać to porażka ...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dodam że stało się to z 40D[...]

Sprawy zwiazane z gwarancja reguluja odpowiednie ustawy, a nie serwis, on powinien ci przedluzyc okres gwarancji o czas pobytu sprzetu w naprawie.

krzysin
28-08-2010, 19:41
Ja też miałem problem z Canonem. W pewnym momencie po prostu umarł.

Postanowiłem go sam naprawić. Okazało się, że przepalił się bezpiecznik. Powodem była śrubka która się w środku wykręciła i zrobiła zwarcie.

W aparacie bezpieczniki są dwa, wyglądają jak rezystory smd. Jeden ma oznaczenie K drugi P. Jeden z nich jest pod metalowym ekranem w bloku przetwornicy. Ten który u mnie się spalił był w okolicy baterii. Jak ktoś chce to mam zdjęcia proszę pisać. Mogę też pomóc w naprawie.

Z tego co wiem podobne problemy są z innymi modelami i często pomaga wymiana bezpiecznika.

Pozdrawiam

fotojan
03-10-2011, 14:41
Ja też miałem problem z Canonem. W pewnym momencie po prostu umarł.

Postanowiłem go sam naprawić. Okazało się, że przepalił się bezpiecznik. Powodem była śrubka która się w środku wykręciła i zrobiła zwarcie.

W aparacie bezpieczniki są dwa, wyglądają jak rezystory smd. Jeden ma oznaczenie K drugi P. Jeden z nich jest pod metalowym ekranem w bloku przetwornicy. Ten który u mnie się spalił był w okolicy baterii. Jak ktoś chce to mam zdjęcia proszę pisać. Mogę też pomóc w naprawie.

Z tego co wiem podobne problemy są z innymi modelami i często pomaga wymiana bezpiecznika.

Pozdrawiam



Czy mozesz przesłac do mnie zdjęcia oraz sposób naprawy tej usterki?

podaje adres: fotojan@wp.pl

pozdrawiam

norbi06
03-10-2011, 21:36
Ja też bym prosił o podanie jakiś zdjęć albo opisanie w którym miejscu są konkretnie te bezpieczniki (czy to jest ten malutki prostokąt podobny do rezystora na którym na białym tle jest napisana literka P obok tego większego rezystora o oznaczeniu 7R5? Bardzo proszę o pomoc. Mój adres email: norgab@o2.pl

Makudonarudo
04-10-2011, 20:41
krzysin jest tu jako guest więc raczej nie odpowie ...

OrzelPiotr
04-10-2011, 21:14
Może to pomoże http://www.dutchforce.com/~eforum/index.php?showtopic=36451&st=25

pierwszy bezpiecznik jest pod ekranem - oznaczony kółkiem
http://img844.imageshack.us/img844/4161/400dfuse.jpg

bok lewej strony płyty drukowanej na jej środku widoczny jest bezpiecznik oznaczony "P" po jego prawej stronie jest "7R5"
http://i1107.photobucket.com/albums/h386/andyroo54/front-left.jpg

wit40
14-03-2013, 22:44
Czy możesz mi powiedzieć jaka ma wartośc bezpiecznik o symbolu K

--- Kolejny post ---


Ja też miałem problem z Canonem. W pewnym momencie po prostu umarł.

Postanowiłem go sam naprawić. Okazało się, że przepalił się bezpiecznik. Powodem była śrubka która się w środku wykręciła i zrobiła zwarcie.

W aparacie bezpieczniki są dwa, wyglądają jak rezystory smd. Jeden ma oznaczenie K drugi P. Jeden z nich jest pod metalowym ekranem w bloku przetwornicy. Ten który u mnie się spalił był w okolicy baterii. Jak ktoś chce to mam zdjęcia proszę pisać. Mogę też pomóc w naprawie.

Z tego co wiem podobne problemy są z innymi modelami i często pomaga wymiana bezpiecznika.

Pozdrawiam
Jaka wartość ma bezpiecznik oznaczony K. Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę tego znależć