PDA

Zobacz pełną wersję : Jak robic fotki z blenda...



Błajo
22-09-2005, 22:38
W sobote lub jutro bede robil zdjecia znajomym... niestety o 13:00 no i zapowiada sie slonecznie.

Zbudowalem sobie blende :) Sadze da lepszy efekt niz dopalenie lampa. Ale zastanawiam jak ja dobrze ustawic... tzn bedzie mi ja trzymac moj kolega... ale mysle jak...

Modeli ustawic tylem do slonca i blenda odbijac slonce na nich? Czy jakos z boku?

Jakies specyficzne ustawienie aparatu?

Pozdrawiam

rysiaczek
22-09-2005, 23:02
Hmm a może tak: słońce lekko po skosie z tyłu (jako kontrowe), blendą po skosie od przodu (lekko po przekątnej ze słońcem) i lampą dopal.. powinno być ciekawie

adamek
22-09-2005, 23:04
Najprościej: ustawiaj ich różnie z tą blendą - efekt będziesz miał przecież online :D

Błajo
22-09-2005, 23:06
Chcialbym poznac zdanie specjalistow... moze jakies tricki :)

"On-line" na LCD a w domu na monitorze czesto sie rozni ;)

thorin
22-09-2005, 23:20
Chcialbym poznac zdanie specjalistow... moze jakies tricki :)

"On-line" na LCD a w domu na monitorze czesto sie rozni ;)


aaa tam, wlaczysz histogram i juz wiesz czy przepaliles czy nie :)

adamek
23-09-2005, 00:45
Ale mi chodzi o online na twarzy modeloa, gdy mu puścisz zajączka blendą. :D
Przecież wiać jak się światło rozkłada i cienie. :)

rysiaczek
23-09-2005, 00:57
Ale mi chodzi o online na twarzy modeloa, gdy mu puścisz zajączka blendą. :D


Ładny mi zajączek... toż to wielki zając będzie :rolleyes:

Błajo
24-09-2005, 21:38
Juz wiem :) Ludzi pod slonce... ale tak troszke boczkiem... i kontra blenda... naprawde fajne efekty!

A blenda to koc termiczny "ratunkowy" (apteka 7 pln, na allegro 28 pln o zgrozo) owiniety na plycie takiej co z tylu szaf jest :) Pilsniowa chyba... :)

rysiaczek
24-09-2005, 21:59
Juz wiem :) Ludzi pod slonce... ale tak troszke boczkiem... i kontra blenda... naprawde fajne efekty!

A blenda to koc termiczny "ratunkowy" (apteka 7 pln, na allegro 28 pln o zgrozo) owiniety na plycie takiej co z tylu szaf jest :) Pilsniowa chyba... :)

Hmm... ciekawe, ciekawe...

Możesz machnąć kilka fotek tego 'profi' sprzętu?;) Bo pomysł całkiem fajny:) Aaa, no i daj kilka fotek z sesji!

storm
24-09-2005, 22:06
Błajo: Zaprezentuj fotki ktore wykonales za pomoca tej hand made blendy.

Ciekawy jestem rezultatow..

adamek
24-09-2005, 22:09
A ja polecam zainwestowanie w zwykłą blendę.
Jest mała (można złożyć łatwo :) , dwustronna, wyginająca się.
Dużo poręczniejsza, niż koce NRC na płytach pilśniowych (i nie szeleści jak cholerstwo :D )

canis_lupus
24-09-2005, 22:26
Tylko są lekko droższe.

adamek
24-09-2005, 22:34
W funsports za 100 złotych.... pewnie mozna złapać taniej.
A naprawde warto!

Błajo
24-09-2005, 23:38
Zdjec niestety nie moge pokazac... moze za jakis czas. Ale postaram sie dziewczynie pare fotek zrobic. A fotki blendy pokaze jutro :) W 10minut ja zrobilem...

Pszczola
25-09-2005, 00:40
A blenda to koc termiczny "ratunkowy" (apteka 7 pln, na allegro 28 pln o zgrozo) owiniety na plycie takiej co z tylu szaf jest :) Pilsniowa chyba... :)

Ceny apteczne ok, tylko za plecak przeplacisz jak bedziesz chcial np blende kołową o srednicy przynajmniej 1 m sobie zrobic i nosic to z soba. ;-)

Błajo
25-09-2005, 00:56
Pszczola a to mozna kupic za okolo 7 pln taka "zaluzje" na tylna szybe do auta.... ona sie tak zwija i obkleic ja kocem termicznym ;)

Pszczola
25-09-2005, 01:15
Pszczola a to mozna kupic za okolo 7 pln taka "zaluzje" na tylna szybe do auta.... ona sie tak zwija i obkleic ja kocem termicznym ;)

Mozna, tylko jak to potem utrzymac? Blendy 'gotowe' czesto zaopatrzone sa w zaszyty w obwodzie blendy elastyczny 'drucik', ktory wygina sie ladnie w czasie skladania i blende mozna upchnac prawie wszedzie, a w czasie rozkladania dziala jak autownat samorkladalny. Zapewne mozna cosik takiego zastosowac do samorobki. Sam widzialem za kilka zlotych jakies badziewne latawce zaopatrzone w takie ustrojstwo. Pewnie daloby sie to wykorzystac.

zdjecie
28-09-2005, 15:27
Hej,
Folia termiczna z aptekima plusy..może być srebrna a z drugiej strony złota, dwa róźne oświetlenia..myślę że warto ją porząrządnie pognieść i rozprostaować...bez tego za ostre daje odbicia.