PDA

Zobacz pełną wersję : zamrożenie ruchu z lampą??



mkrek
23-11-2009, 23:20
witam,
pytanie takie: jest impreza taneczna, w miarę ciemo, migają światła dyskotekowe, robimy fotę z racji warunków z użyciem lampy błyskowej (zakładamy, że nie ustawiamy wysokiego ISO i długiego czasu) i chcemy uzyskać lekkie rozmycie dla podkreślenia ruchu - jak to zrobić??
próbowałem w priorytecie czasu ustawiać nawet 1/6 ale i tak nie wychodzi to co ma być. wiem jak to uzyskać bez lampy - a z lampą??
pozdrawiam

sebcio80
23-11-2009, 23:25
błysk na drugą kurtynę to podstawa,
musisz podwyzszyć ISO, żeby łapać trochę światła zastanego
czas wedle uznania od 1/8 do 1/60 nawet, zalezy od tego jaki efekt chcesz uzyskac i jak dynamiczny jest taniec

zaitsev
24-11-2009, 10:04
Ostatnio na weselu robiłem tak:
430EX w ETTL, priorytet migawki 1/5s, ISO 200, przysłonę dobrał f/3.5 i kręciłem wokół osi obiektywu o jakieś 30-45 stopni.
Błysk na drugą kurtynę nie jest konieczny. ;)

HuleLam
24-11-2009, 11:21
witam,
pytanie takie: jest impreza taneczna, w miarę ciemo, migają światła dyskotekowe, robimy fotę z racji warunków z użyciem lampy błyskowej (zakładamy, że nie ustawiamy wysokiego ISO i długiego czasu) i chcemy uzyskać lekkie rozmycie dla podkreślenia ruchu - jak to zrobić??
próbowałem w priorytecie czasu ustawiać nawet 1/6 ale i tak nie wychodzi to co ma być. wiem jak to uzyskać bez lampy - a z lampą??
pozdrawiam

Ustaw M i takie parametry ekspozycji (ISO/czas/przysłona), żeby zdjęcie bez lampy wychodziło wg światłomierza niedoświetlone o ok. 1-1,5EV. Następnie doświetl lampą. W miarę potrzeb zwiększaj/zmniejszaj ilość światła zastanego zmieniając czas ekspozycji.
zdRAWki

sebcio80
24-11-2009, 18:10
Błysk na drugą kurtynę nie jest konieczny. ;)


niby nie ale efekt jest gorszy, bo smuga ruchu jest przed postaciami, powodujac brzydki efekkt, w przypadku blysku na druga kurtyne mamy smuge za postaciami, ktora iminuje ruch

zaitsev
24-11-2009, 20:28
niby nie ale efekt jest gorszy, bo smuga ruchu jest przed postaciami, powodujac brzydki efekkt, w przypadku blysku na druga kurtyne mamy smuge za postaciami, ktora iminuje ruch
Z tym się zgodzę. :) Dlatego też napisałem, że nie jest konieczny. :P