PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny pasek na ekranie w 500D



Alkmena
21-11-2009, 18:57
Witam, dokładnie tydzień temu kupiliśmy aparat Canon 500D ze standardowym obiektywem. Wczoraj dokupiliśmy 17-85mm i zaczęliśmy robić zdjęcia. Dzisiaj w ciagu dnia było wszystko ok, kiedy zaczęłam robić nocne zdjęcia zauważyłam dziwny pasek na dole i zrzuciłam zdjęcia do kompa. Ten pasek jest na zdjęciach, na aparacie z podpiętym obiektywem jak i na ekranie samego body.

Czy ktoś zna przyczynę i co to może być? Matryca? Konieczna wizyta na Żytniej w Warszawie? :roll:

Przepraszam za jakość ale to zdjęcia próbne i dopiero moje początki z lustrzanką :)
http://img257.imageshack.us/i/img0711aa.jpg/

Zrobiliśmy od początku ok. 800zdjęć.

leszcz
21-11-2009, 22:28
Witam, dokładnie tydzień temu kupiliśmy aparat Canon 500D ze standardowym obiektywem. Wczoraj dokupiliśmy 17-85mm i zaczęliśmy robić zdjęcia. Dzisiaj w ciagu dnia było wszystko ok, kiedy zaczęłam robić nocne zdjęcia zauważyłam dziwny pasek na dole i zrzuciłam zdjęcia do kompa. Ten pasek jest na zdjęciach, na aparacie z podpiętym obiektywem jak i na ekranie samego body.

Czy ktoś zna przyczynę i co to może być? Matryca? Konieczna wizyta na Żytniej w Warszawie? :roll:

Przepraszam za jakość ale to zdjęcia próbne i dopiero moje początki z lustrzanką :)
http://img257.imageshack.us/i/img0711aa.jpg/

Zrobiliśmy od początku ok. 800zdjęć.

Witaj

wygląda mi to na matryce niestety . zrób jeszcze zdjęcie za dnia
całe szczęście masz gwarancję :razz::razz:

szymekgd
21-11-2009, 23:00
Wyglada na to, ze aparat nie rejestruje/przetwarza linii, dziwne tylko, ze nie zauwazylas tego na zdjeciach robionych w ciagu dnia..Oddaj do serwisu.

zaitsev
21-11-2009, 23:19
Poproś o wymianę na inny egzemplarz w sklepie... Minął dopiero tydzień. Jeśli sklep się szanuje to powinni wymienić. :P

Alkmena
22-11-2009, 01:35
dzięki za szybką odpowiedź :) błąd zaczął występować dopiero jak zrobiłam kilka zdjęć nocnych, wcześniej tego nie było. Jestem z Warszawy - aparat kupiony w Euro RTV AGD w Raciborzu - na raty i z dodatkowym ubezpieczeniem w Hestia na 3 lata. Myślicie, że w Warszawie mi wymienią aparat bez problemu? Zadzwonię jeszcze na wszelki wypadek do EURO jutro i zapytam

pozdr :)

czerwiniak
22-11-2009, 01:43
sprawdź na innej karcie, morze coś z kartą jest nie tak

Alkmena
22-11-2009, 09:27
nie mam drugiej karty :( jutro przejadę się najpierw do Euro jak nie wymienią od ręki to pojadę na Żytnią... wyjścia nie mam :(

Bingant
22-11-2009, 10:05
a czy jak teraz zrobisz zdjęcie w dzień, to też pojawia się ten problem?

Alkmena
22-11-2009, 12:26
tak, od momentu wczorajszych zdjęć nocnych pasek jest cały czas na ekranie, na zdjęciu, przy podglądzie na żywo bez obiektywu... cały czas :roll:

Alkmena
26-11-2009, 08:54
Poszło szybko i gładko :) W poniedziałek w serwisie na Żytniej wydali od ręki ekspertyzę, że aparat ma uszkodzoną matrycę nie z naszej winy i konieczna jest wymiana na nowy. Na tej podstawie Euro RTV AGD w Wola Park od ręki wymieniło na nowy :)

dzięki za pomoc :)