PDA

Zobacz pełną wersję : 7D i zdalne wyzwalanie lampy - problem



Kolaj
20-11-2009, 22:22
Fotografowałem odblaskową powierzchnię wyzwalając ustawionego gdzieś z boku Speedlighta. Lampa wbudowana została ustawiona w tryb, w którym nie powinna oświetlać sceny a jedynie dawać przedbłysk starujący. Ku mojemu zdziwieniu na fotografowanej powierzchni zauważyłem odblask, którego być nie powinno. Ewidentnie pochodził od jaskółki.

Aby się upewnić poszedłem do lustra i zrobiłem sobie autoportret. Na zdjęciu widać błysk wbudowanej lampy. Wynika z tego, że jaskółka oświetla scenę nawet wtedy, kiedy jest przełączona w tryb zdalnego wyzwalacza.

Czy ktoś z posiadaczy 7D może to potwierdzić/zdementować?

Dzięki!

sebcio80
20-11-2009, 23:07
no lampa błyska (bardzo, bardzo slabo) bo jakoś musi komunikować się z drugą lampą, normanie tego blysku na zdjeciach nie widac, ale przy lustrzanych powierzchniach odbicie widac bedzie,
przy zewnetrznej lampie problem jest maly bo obraca sie ja na bok, albo do tylu i juz
z lampa wbudowana mozna kombinowac zaslaniajac ja kartka papieru, tak aby blysk odbijany byl na bok albo do gory

Kolaj
20-11-2009, 23:13
no lampa błyska (bardzo, bardzo slabo) bo jakoś musi komunikować się z drugą lampą, Jasne, ale byłem przekonany, że ta komunikacja odbywa się w przedbłyskach. A ta powierzchnia, na której mi to wylazło to żadna tam lustrzana. Plastikowy globus. Dopiero potem poleciałem do lustra.

szuler
20-11-2009, 23:27
Świetna komunikacja pozazdrościć faktycznie może zastąpić ST-E2, ręce opadają

sebcio80
20-11-2009, 23:56
Świetna komunikacja pozazdrościć faktycznie może zastąpić ST-E2, ręce opadają

nie rozumiem o co Ci chodzi? przeciez to działa tak samo jak ST-E2, ktory tez blyska, jak zaslonisz wbudowana lampe czerwony plastykiem od jakiegos pilota np, bedzie identycznie jak ST-E2

Kolaj
21-11-2009, 00:05
nie rozumiem o co Ci chodzi? przeciez to działa tak samo jak ST-E2, ktory tez blyska, jak zaslonisz wbudowana lampe czerwony plastykiem od jakiegos pilota np, bedzie identycznie jak ST-E2Chyba sobie coś takiego na stałe zamontuję.

sebcio80
21-11-2009, 00:07
Chyba sobie coś takiego na stałe zamontuję.

moze jakas folia naklejona na lampe? swobodnie mogla by sie wtedy chowac