PDA

Zobacz pełną wersję : Canon G11 i EOS Utility



werkowicz
20-11-2009, 12:37
Witam, czy posiadacie doświadczenie w pracy z takim zestawieniem sprzętowo programowym? Możliwe że znacie jakieś alternatywne rozwiązania umożliwiające np. sterowanie zoom'em przez usb z poziomu komputera, serdeczne dzięki!

Bahrd
20-11-2009, 13:02
Myślałem o serii G, ale w tamtym roku, w listopadzie, Canon ogłosił oficjalnie, że przestaje rozwijać SDK dla PowerShotów:

Date: 2008-11-12

The new Canon PowerShot RemoteCapture Software Development Kit (PS-ReC-SDK v1.1.0e) is now available to download, with added support for the PowerShot G10 and PowerShot SX110 IS.

For further details, please refer to the Developers Guide document that is provided with the SDK.

PowerShot SDK Announcement

As informed on this web site, and in the communication of the last PS-Rec SDK release, this will be the FINAL SDK version released for PowerShot digital cameras. It will be available for download until further notice (while the product is onsale, at minimum).

We would like to apologise to developers, who are currently supporting PowerShot digital cameras, for the inconvenience. Please note that an SDK for our Digital EOS range of cameras will continue to be developed next year.

Markeos
30-12-2009, 11:12
Witaj werkowicz!

Pozwól, że Ci w ten sposób odpowiem:

Mam Canon EOS 50D i zainstalowane oprogramowanie do niego:
EOS Utility, Picture Styles Editor i resztę.
Kilka tygodni temu kupiłem PowerShot G11 i też zainstalowałem kompletne oprogramowanie do niego.

Oba programy "widzą" jedynie swoje aparaty. Czyli EOS Utlility - jedynie 50D a Canon G11 - jedynie "swój" program. Programik dodany do G11 jest prosty i służy głównie do transmisji zdjęć z aparatu do komputera. Można jedynie zmieniać obrazek ukazujący się po włączeniu aparatu oraz wymienić dźwieki towarzyszące pracy aparatu na inne. Nie ma innych funkcji sterowania aparatu z komputera.

Tak więc - nie znalazłem możliwości sterowania G11 przy pomocy EOS Utility.


Markeos