PDA

Zobacz pełną wersję : Sunpak PZ42X



bRUNO26
19-11-2009, 00:20
Witajcie zakupiłem Sunpaka PZ42X do mojego canona 400d i niestety mam problem z diodą wspomagającą AF - a dokładnie po prostu nie działa a podobno powinna się włączyć automatycznie. Ale zanim złożę reklamacje chce się potwierdzić w słuszności mojego myślenia, a może ona działa tylko w jakimś konkretnym ustawieniu.

Uprzedzę odpowiedzi, sprawdziłem lampę w ciemnych pomieszczeniach, sprawdziłem również w zupełnie ciemnej łazience :)

romero
22-11-2009, 17:44
Witaj!

U mnie dioda wspomgająca AF załącza się automatycznie tylko gdy jest potrzebna. Działa we wszystkich trybach oprócz trybu zdjęć nocnych i sportowych. Wg instrukcji nie ma możliwości jej wyłączenia.

Mam natomiast inną przypadłość. Lampa błędnie wskazuje ogniskową.
Na obiektywie 18 - lampa 16, przy 35 - 20, przy 45 - 30, przy 55 - 38... :?:

Też tak masz??

bRUNO26
23-11-2009, 08:50
o ile pamietam to też tak mam, za to, jak przestawie na 13 mm (nie Digital) to dobrze pokazuje ciezko mi teraz potwierdzic w 100% bo swoja lampe oddalem do serwisu

Ale to nie jest błąd, moim zdaniem, z tego co mi sie wydaje to spowodowane jest to, tym że nie mamy pelnej klatki i lampa przelicza na rzeczywistą skale, bo to co jest napisane na skali obiektywu jest skalą do pełnej klatki. Ale dobrze by było, zeby potwierdzil moje przypuszczenia ktos bardziej zaawansowany

adamowski1
23-11-2009, 10:32
O ile wiem to wspomaganie AF należy mieć włączone w body,jeżeli tak nie jest to lampa nie będzie załączała diody wspomagającej.Tak bynajmniej mam w Metzu i miałem w Tumaxie.

romero
23-11-2009, 11:22
bRUNO26
Dzięki za info. Jesteś drugą osobą, która potwierdziła mi takie właśnie działanie sunpaka więc myślę, że nie ma się co przejmować bo jest to "normalne" ;-)


O ile wiem to wspomaganie AF należy mieć włączone w body,jeżeli tak nie jest to lampa nie będzie załączała diody wspomagającej.Tak bynajmniej mam w Metzu i miałem w Tumaxie.

Sprawdzałem to i wyłączenie wspomagania AF w body nie ma wpływu na działanie diody AF w lampie. (D80 + sunpak)