PDA

Zobacz pełną wersję : fotki przez szybe - odbicia



PhotoDancer
21-09-2005, 16:53
Zna ktos moze jakis soft lub plugin do pozbywania sie odbic przy robieniu zdjec przez szybe (np. z autobusu)?

Pszczola
21-09-2005, 16:57
Jest taki plugin co sie zaklada na obiektyw i nazywa sie filtr polaryzacyjny. ;-)

McKane
21-09-2005, 16:57
Generalnie najlepszym pluginem jest filtr polaryzacyjny :)

Cholera na starosc spada mi refleks ;)

Ramirez
21-09-2005, 17:09
Obróbką na kompie niewiele zdziałasz. Refleks na szybie oznacza, że na zdjęciu zarejestrował Ci się obraz odbity od szyby i ciężko wymagać, żeby w "magiczny" sposób usunąc go i odsłonić to, co jest za nim.
Tak jak koledzy wspomnieli - tylko filtr polaryzacyjny.

PhotoDancer
22-09-2005, 08:22
Dzieki

canis_lupus
22-09-2005, 09:04
Czy juz nikt nie potrafi robić zdjęć bez pomocy komputera?! Czy mi sie wydaje czy ludzie zaczynają mysleć ze wszystko w fotoszopie nie naprawi? :/

C41photocrew
22-09-2005, 09:15
no niestety:/ wystepuje coraz wiekszy brak myslenia przed nascisnieciem spustu migawki......a najbardziej mnie wkurza np moj kumpel "a w photoshopie sie wytnie..."

zabol
22-09-2005, 09:57
a jak niedawno pisałem o tym na forum to wiekszość z was stwierdziła ze 'jestem osobnikiem ktory nie potrafi posługować sie PS-em i że przemawia przezemnie zazdrość' .... a jednak nie jest dobrze z naszą PRAWDZIWĄ fotografią... :(

DoMiNiQuE
22-09-2005, 10:04
a jak niedawno pisałem o tym na forum to wiekszość z was stwierdziła ze 'jestem osobnikiem ktory nie potrafi posługować sie PS-em i że przemawia przezemnie zazdrość' .... a jednak nie jest dobrze z naszą PRAWDZIWĄ fotografią... :(

Eee nie przesadzaj. Co innego umiejetnosc obslugi PSa i obrobka zdjec z cyfry (raczej koniecznosc) a co innego ratowanie sie za kazdym razem PSem. Z drugiej strony nie wiedomo w jakiej sytuacji autor watku wykonal zdjecie. Moze nie posiada polara a zalezy mu na tym aby bylo cos wiecej widac na fotce. Choc z drugiej strony dziwne pytanie ;)

KMV10
22-09-2005, 10:25
Czy juz nikt nie potrafi robić zdjęć bez pomocy komputera?! Czy mi sie wydaje czy ludzie zaczynają mysleć ze wszystko w fotoszopie nie naprawi? :/
A załamiesz się dopiero gdy zdasz sobie sprawę, że większość ludzi nie potrafi zrobić nic (np. zdjęcia) bez prądu ;)

McKane
22-09-2005, 15:14
Czy juz nikt nie potrafi robić zdjęć bez pomocy komputera?! Czy mi sie wydaje czy ludzie zaczynają mysleć ze wszystko w fotoszopie nie naprawi? :/

Troche przesadzasz chociaz nie sposob sie nie zgodzic przynajmniej w minimalnym stopniu. Ja kiedys nie majac polara musialem robic w muzem zabytki zza szyby a potem wszystko korygowalem w PS. Nie bylo innego wyjscia i gdyby byl plugin usuwajacy tego typu problemu chetnie bym sie nim posluzyl.

thorin
22-09-2005, 16:03
A załamiesz się dopiero gdy zdasz sobie sprawę, że większość ludzi nie potrafi zrobić nic (np. zdjęcia) bez prądu ;)


no co wy, fotogfrafia otworkowa forevor :)

PhotoDancer
23-09-2005, 11:52
']Eee nie przesadzaj. Co innego umiejetnosc obslugi PSa i obrobka zdjec z cyfry (raczej koniecznosc) a co innego ratowanie sie za kazdym razem PSem. Z drugiej strony nie wiedomo w jakiej sytuacji autor watku wykonal zdjecie. Moze nie posiada polara a zalezy mu na tym aby bylo cos wiecej widac na fotce. Choc z drugiej strony dziwne pytanie ;)

odpowiem.. :)
moze wyraze sie jasniej

Bylo piekne popoludnie ..
Jechalem autobusem z Granady do Sevilli, gdy w miejscwym radiu podali.. ze jakis wypadek jest na naszej trasie (cysterna z jakims niebezpiecznym plynem). Autobus zjechal z drogi tak jak wiekszosc samochodow. Jechalismy 2 metry od autostrady piaszczysta droga. Przyszykowalem wiec aparat.. niestety nigdy w zyciu nie uzywalem filtrow i nie posiadam takowych.. Nie mialem rowniez takiej mozliwosci zeby wysiasc z autobusu..
Jednak strzelilem kilka fotek... przez szybe..

no i widac na nich "ladne" odbicia.. i zastanawiam sie czy mozna sie ich pozbyc.. Jak widze z wypowiedzi innym uzytkownikow.. raczej nie..

pozdrawiam