PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw-nietypowe pytanie. Zakup



eMpi
17-11-2009, 18:28
Witam otwiera mi się perspektywa pracy związanej z fotografią.
Mianowicie mam zostać nadwornym fotografem jednego z Krakowskich klubów muzycznych. Tutaj pytanie jakie szkło? zaznaczę, że posiadam lampkę Canona 580 Ex II, ale ze szkłem kiepsko. Co polecacie? Mam być przede wszystkim tanie i dobre. W jednym zdaniu ma dać radę na początek.

sprecyzuję chodzi o eventy np singles party or smth. głownie imprezy.

mmlolek
17-11-2009, 18:50
Może moja podpowiedź niewiele Ci powie,ale na twoim miejscu kupił bym coś szerokiego i jasnego:mrgreen:.

jack070
17-11-2009, 18:56
Może moja podpowiedź niewiele Ci powie,ale na twoim miejscu kupił bym coś szerokiego i jasnego:mrgreen:.

Pytanie brzmi, czy musie być jasne, jeśli w klubach i tak będzie robił z lampą...?

Sprecyzuj jeszcze, jaki korpus i co znaczy 'tanie'...

Andy_
17-11-2009, 19:17
Bo gdy zdecyduję się oddać prawdziwą atmosferę panującą w klubie i wyłączy lampę, wtedy ta jasność mu się przyda:)

No a co do taniości, to podstawowe pytanie brzmi: ile jest tanio? :)

zaitsev
17-11-2009, 19:36
Witam otwiera mi się perspektywa pracy związanej z fotografią.
Mianowicie mam zostać nadwornym fotografem jednego z Krakowskich klubów muzycznych. Tutaj pytanie jakie szkło? zaznaczę, że posiadam lampkę Canona 580 Ex II, ale ze szkłem kiepsko. Co polecacie? Mam być przede wszystkim tanie i dobre. W jednym zdaniu ma dać radę na początek.

sprecyzuję chodzi o eventy np singles party or smth. głownie imprezy.
Jeśli chcesz tanie i dobre, to musisz kupić dwa: jedno tanie, drugie dobre. :mrgreen:
Ile masz kasy i jakie body?

jack070
17-11-2009, 19:40
Bo gdy zdecyduję się oddać prawdziwą atmosferę panującą w klubie i wyłączy lampę, wtedy ta jasność mu się przyda:)

No a co do taniości, to podstawowe pytanie brzmi: ile jest tanio? :)

Właśnie w tym sęk, że za takie szeroko pojęte 'tanio' nie kupi nic wystarczająco jasnego.

APP
17-11-2009, 19:42
[QUOTE]Bo gdy zdecyduję się oddać prawdziwą atmosferę panującą w klubie i wyłączy lampę (...)[/ QUOTE]

Do tego nie trzeba wyłączać lampy -jasne szkło także z lampą się przydaje (balans zastane vs flash), no i kontrola GO ;-)

akustyk
17-11-2009, 21:44
Jeśli chcesz tanie i dobre, to musisz kupić dwa: jedno tanie, drugie dobre. :mrgreen:
e no... nie... tanie wina sa dobre, bo sa dobre i tanie ;)

to zeby nie bylo, ze nie da sie jednego z drugim polaczyc



Ile masz kasy i jakie body?
i to jest bardzo dobre pytanie.

ale jakby nie kombinowal, wychodzi mi 50/1.4 wzglednie 85/1.8 - w zaleznosci od korpusu

_igi
17-11-2009, 21:53
Mi bardziej 28/1,8, ale to już mniejsza. Jakoś tak do klubów, na szeroko trochę bardziej to lepiej, niż na ekw. 80/130mm ;)

zaitsev
17-11-2009, 21:59
ale jakby nie kombinowal, wychodzi mi 50/1.4 wzglednie 85/1.8 - w zaleznosci od korpusu
Myślę, że takie rozważania bez głosu autora wątku są bezsensowne. :D Co do zaproponowanych szkieł - zależy jaki to klub. W wielu przypadkach 50/85 może być duuużo za wąskie. Szczerze mówiąc chciałem proponować coś typu stałki 20/24/28 (nie-L) lub 24/35/16-35/24-70... Zależy ile kasy, jakie body i... jaka ogniskowa... ;)

eMpi
17-11-2009, 22:17
dziękuję wszystkim za szybki odzew i pomoc.
Puki co 350d ale po gwiazdce prawdopodobna przesiadka na 40d.

Sądząc po Waszych propozycjach niestety będę musiał odmówić i pozostawić robotę majnajtowi ;/
Uczę się jeszcze w LO stąd myślałem, że w miarę szybko i przyjemnie dorobię sobie w weekendy, ale niestety koszty chyba mnie przerosną no chyba że coś do 500pln wejdzie w grę?
Mam plastic fantastic ale czy nie będzie za wąski?

zaitsev
17-11-2009, 22:47
Mam plastic fantastic ale czy nie będzie za wąski?
Plastic fantastic co? 50/1.8? Może być ciasno... Masz kit'a? To próbuj kit+50/1.8+lampa (tym bardziej, że lampa nie bylejaka).
Zamiast zmiany body zainwestuj w szkła. Nowe body oprócz ergonomii (xxxD vs xxD) raczej nic Ci nie da. Obiektywy są bardzo ważne. Szklarnia, szklarnia, szklarnia!

Merauder
18-11-2009, 21:15
dziękuję wszystkim za szybki odzew i pomoc.
Puki co 350d ale po gwiazdce prawdopodobna przesiadka na 40d.

Sądząc po Waszych propozycjach niestety będę musiał odmówić i pozostawić robotę majnajtowi ;/
Uczę się jeszcze w LO stąd myślałem, że w miarę szybko i przyjemnie dorobię sobie w weekendy, ale niestety koszty chyba mnie przerosną no chyba że coś do 500pln wejdzie w grę?
Mam plastic fantastic ale czy nie będzie za wąski?
500 zl? Z czym do ludu. A tanio i dobrze to tylko w Erze, a napewno juz jak ma byc tak tanio.

jack070
18-11-2009, 21:29
Do 500zł? Manualna 24mm (+doświetlanie lampą) i dużo ćwiczeń, żeby rączka chodziła jak USM :P

eMpi
19-11-2009, 22:57
closed.