PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych



FotofabrykA
17-11-2009, 11:16
W dniu 12 października br. zostało zarejestrowane Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych z siedzibą w Poznaniu.

Stowarzyszenie powstało jako odpowiedź na potrzeby środowiska fotografów ślubnych, które dotąd nie posiadało możliwości zrzeszenia się oraz podejmowania wspólnych działań w sposób zorganizowany. Powstało, aby reprezentować fotografów ślubnych prezentujących najwyższy poziom zawodowy oraz ich twórczość. Powstało, aby promować polską fotografię ślubną znajdującą się na wysokim poziomie artystycznym, aby budować wizerunek tej fotografii jako sztuki, aby przybliżyć społeczeństwu pracę fotografa ślubnego. Stowarzyszenie stwarza fotografom ślubnym możliwość podejmowania wspólnych działań promocyjnych, wspólnych działań mających na celu poszanowanie ich praw autorskich osobistych i praw autorskich majątkowych, a także działań na rzecz wspólnego uzyskiwanie rabatów w zakresie towarów, produktów i czynności zawodowych fotografów ślubnych.

Stowarzyszenie poprzez swój autorytet i dorobek zawodowy członków ma nadzieję być miarodajnym reprezentantem polskiej fotografii ślubnej w jej najlepszym wydaniu.

Więcej na stronie: www.psfs.pl

gervee
17-11-2009, 11:31
Zauważyłem kilka dni temu, że takowe powstało ... no cóż :) każdy możne założyć stowarzyszenie (patrz Dziennik Ustaw z 2001 r. Nr 79 poz. 855).

Życzę jednak powodzenia ... podobają mi się kryteria przyjęcia, w tym punkty ujemne za:
" - stosowanie lokalnego koloru na zdjęciach czarnobiałych,
- używanie takich zabiegów jak blurowanie, biała winieta, tandetne ramki,
- zdjęcia studyjne na tle fototapety, ręcznie malowanego tandetnego tła,
- rażąco banalne i pospolite zdjęcia plenerowe - np. ławeczka w parku, koszyk piknikowy itp."

Ps. Są chętni do stworzenia Stowarzyszenia Fotografów Ślubnych w Polsce lub Stowarzyszenia Polskich Fotografów Ślubnych .... i tysiąca innych mutacji?

gervee
17-11-2009, 11:33
Krzychu skąd wiesz, że Cie przyjmą? Jeśli nie przejdziesz selekcji to nici z płacenia ... ;). No chyba, że tak jak napisałem w poprzednim poście ktoś założy konkurencyjne stowarzyszenie, w którym bardziej znaczącym kryterium będzie kto i ile zapłacił ;).

FotofabrykA
17-11-2009, 11:35
Wszystkie zapytania proszę kierować bezpośrednio na adres stowarzyszenia

Krzychu
17-11-2009, 11:36
Krzychu skąd wiesz, że Cie przyjmą? Jeśli nie przejdziesz selekcji to nici z płacenia ... ;). No chyba, że tak jak napisałem w poprzednim poście ktoś założy konkurencyjne stowarzyszenie, w którym bardziej znaczącym kryterium będzie kto i ile zapłacił ;).

Już doczytałem regulamin ;-) Zresztą ja ze ślubami nie mam (prawie) nic wspólnego więc nie pytałem w swoim kontekście...

Sergiusz
17-11-2009, 15:23
Wszystkie zapytania proszę kierować bezpośrednio na adres stowarzyszenia



Skoro pytania należy kierować na adres stowarzyszenia to po co zakładać na Forum wątek?

Alde
17-11-2009, 15:43
... Więcej na stronie: www.psfs.pl

Fajnie ze stronka w Joomli robiona ale ikonke wypada zmienić chyba że ma to być test na zabezpieczenia ... :-?

Dilbercik
17-11-2009, 15:55
punkty ujemne wiadomo tandeta ale kurde klient nasz pan...

to moze ktos chetny do Stowarzyszenia Europejskich Fotografów Ślubnych ? :)

sefs.eu :)

mamiyka
17-11-2009, 16:00
Życzę jednak powodzenia ... podobają mi się kryteria przyjęcia, w tym punkty ujemne za:
" - stosowanie lokalnego koloru na zdjęciach czarnobiałych,
- używanie takich zabiegów jak blurowanie, biała winieta, tandetne ramki,
- zdjęcia studyjne na tle fototapety, ręcznie malowanego tandetnego tła,
- rażąco banalne i pospolite zdjęcia plenerowe - np. ławeczka w parku, koszyk piknikowy itp."



Wystarczy,że studyjne fototapety,ręcznie malowane tła zastąpimy ścianą z pękającym tynkiem i odpadającą farbą; park i wszystkie ławeczki w nim zastapimy nieczynną fabryką lub innym postindustrialnym kiczem :mrgreen:
Łatwo jest wpaść z jednej maniery w drugą.:idea:
Swoją drogą ciekaw jestem,czy przyjmą do tego stowarzyszenia np.oskarkowego :?:
...bo ojcom założycielom chyba chodziło o "Polskie Stowarzyszenie Artystycznych Fotografów Ślubnych ...

gervee
17-11-2009, 16:04
No popatrz faktycznie może trzeba zarejestrować takie? Kto chętny - potrzeba co najmniej 15 osób :).

Kolaj
17-11-2009, 16:08
No popatrz faktycznie może trzeba zarejestrować takie? Kto chętny - potrzeba co najmniej 15 osób :).Zarejestrować to nie kłopot oczywiście. Ale to tutaj tym się wyróżnia, że już na dzień dobry skupia przynajmniej kilkoro uznanych, dobrych "ślubniaków". Znalezienie się w takim gronie może być nobilitujące a prestiż z tego wynikający może przekładać się realnie na dochody. Zatem widzę szansę powodzenia dla tej inicjatywy.

Można mnożyć byty prawne, ale ten wydaje się nieco bardziej przemyślanym działaniem.

Powodzenia!

Sergiusz
17-11-2009, 16:14
Wystarczy,że studyjne fototapety,ręcznie malowane tła zastąpimy ścianą z pękającym tynkiem i odpadającą farbą; park i wszystkie ławeczki w nim zastapimy nieczynną fabryką lub innym postindustrialnym kiczem :mrgreen:
Łatwo jest wpaść z jednej maniery w drugą.:idea:
Swoją drogą ciekaw jestem,czy przyjmą do tego stowarzyszenia np.oskarkowego :?:
...bo ojcom założycielom chyba chodziło o "Polskie Stowarzyszenie Artystycznych Fotografów Ślubnych ...



Wystarczy przeczytać parę zdań z linka aby przekonać się, że ktoś kto to napisał nie ma pojęcia o fotografowaniu a co dopiero o fotografii ślubnej. Zresztą to pierwsze wyklucza drugie. Wystarczy zadać sobie pytanie jaką rolę spełnia tło w studio? I znać prawidłową odpowiedź. Dla mnie to takie piardy z halabardy o nadęciu artystycznym. Ale na nadęciu się kończącym.

gervee
17-11-2009, 16:21
Zarejestrować to nie kłopot oczywiście. Ale to tutaj tym się wyróżnia, że już na dzień dobry skupia przynajmniej kilkoro uznanych, dobrych "ślubniaków". Znalezienie się w takim gronie może być nobilitujące a prestiż z tego wynikający może przekładać się realnie na dochody. Zatem widzę szansę powodzenia dla tej inicjatywy.

Można mnożyć byty prawne, ale ten wydaje się nieco bardziej przemyślanym działaniem.

Powodzenia!

Ja to wszystko piszę w formie żartobliwej... nie całkiem na serio ;). Można jednak odnieść wrażenie, że stowarzyszenie ma za zadanie dorobienie "ważności" jego członkom. Ostatnio w czasie rozmowy ze znajomymi przedstawiłem wizję jak to można w ten sposób budować pozory tej ważności. Kilka grup zakłada stowarzyszenia (różne) ale "mądrze" brzmiące ... następnie wzajemnie przyjmują swoich członków w swoje szeregi. mamy w ten sposób grupę ludzi, która należy do wielu mądrych stowarzyszeń. Może się tym chwalić i uchodzić za "bardziej" ... szczególnie w oczach postronnych (potencjalnych klientów). To, że nie będą dobrzy może nie być istotne - wszak można opracować "swoje standardy" ... i promować je jako profesjonalne zalecane przez stowarzyszenia. W ten sposób idea zrzeszenia się w celu tworzenia jakości przeradza się w twór tworzenia bylejakości.
To tak na marginesie.

mamiyka
17-11-2009, 16:21
Ja to widzę inaczej.
Nie po to mojego ojca za komuny pałowali,
żeby ktoś mi teraz zabraniał używać "blura".:mrgreen:
To taka metafora oczywiście,w odniesieniu do niczym nieskrępowanej wolności i swobody działania...

gervee
17-11-2009, 16:25
Ja to widzę inaczej.
Nie po to mojego ojca za komuny pałowali,
żeby ktoś mi teraz zabraniał używać "blura".:mrgreen:
To taka metafora oczywiście,w odniesieniu do niczym nieskrępowanej wolności i swobody działania...

No wiesz... nikt ci nie zabrania stosowania blura ... no ale coś za coś. Do stowarzyszenia nie dostaniesz się bo braknie ci punktów ... ;).

No ale przewalone będzie mieć ten co tylko w b&w działa ... nie dostanie punktów za obróbkę zdjęć kolorowych :(.

mamiyka
17-11-2009, 16:47
No wiesz... nikt ci nie zabrania stosowania blura ... no ale coś za coś. Do stowarzyszenia nie dostaniesz się bo braknie ci punktów ... ;).

Historia lubi się powtarzać;kiedyś dawali punkty za pochodzenie:lol:


No ale przewalone będzie mieć ten co tylko w b&w działa ... nie dostanie punktów za obróbkę zdjęć kolorowych :(.

A monidła też dyskwalifikują?
Może jest jakaś szansa?;-)

Kolaj
17-11-2009, 16:53
To, że nie będą dobrzy może nie być istotne - wszak można opracować "swoje standardy" No, spoko, tylko, że to trochę nie ten przypadek, bo właśnie tutaj na dzień dobry jest kilkoro utalentowanych fotografów, których portfolio potwierdza, że nie muszą się w taki sposób dowartościowywać.

System punktowania - zdaje się, że tam jednak jest jakiś wytrych, który pozwala w sensownych przypadkach stosować inne kryteria.

Ja będę to tylko obserwował z boku, jako, że nie jestem z branży, ale idea i podejście wydają mi się sensowne.

michal_sokolowski
17-11-2009, 17:14
a jak blura troszkę zaszumimy ? to przejdzie ?

:-)

sluzalekmichal
31-05-2010, 08:34
Witam

Mam pytanie do członków/założycieli Stowarzyszenia.

Czy Stowarzyszenie przekazuje jakieś środki finansowe na UNICEF?

M.S.

sluzalekmichal
01-06-2010, 11:49
.... i cisza ....

Vitez
01-06-2010, 22:00
Nie rozumiem czemu to pytanie zadajesz u nas na forum?
Na stronie stowarzyszenia są podane różne sposoby kontaktu.
To jakaś zorganizowana akcja?

MM-architekci
02-06-2010, 08:22
.... i cisza ....

człowieku no a od czego jest mail i kontakt do stowarzyszenia ? :shock:

po co mieli by tu na forum przesiadywać....