PDA

Zobacz pełną wersję : 5D MKII - czy warto i za jaką cenę?



ferrari_alex
15-11-2009, 18:07
Cześćwszystkim. Jest to mój pierwszy post. Planuje zainwestować w FF i rozważałem 5D MKII vs D700. Serce mi bardziej leży do D700 z kilku powodów, ale mam już 70-200 F/4 IS i nie chcę mi się tracić pieniędzy na wymianie systemu.

Więć chyba 5D MKII....ale dręczy mnie to, że ludzie mają miezane uczucia i że 9000 PLN to może być zbyt sporo jak na to, co daje ten sprzęt.

Czy ktoś ma doświadczenie jak się kształtują ceny w Polsce? Czy Canon będzie miał jakieś rabaty przed świętami, coś w stylu cash back?

Czy ktoś wie jak będą spadać ceny na ten sprzęt, kiedy już będzie używany? Jaka jest jego fair cena?

Dzięki za sugestie

mariokrak
15-11-2009, 18:50
W Krakowie 5DmkII można kupić za 8300 brutto z fakturą - oczywiście samo body.
Czy warto? Zdaje się, że w tej cenie innego Canona o podobnych parametrach nie bardzo znajdziesz... 1DmkIV, no ale to inna zupełnie cena :)
Pozdrawiam

ferrari_alex
15-11-2009, 18:53
W Krakowie 5DmkII można kupić za 8300 brutto z fakturą - oczywiście samo body.
Czy warto? Zdaje się, że w tej cenie innego Canona o podobnych parametrach nie bardzo znajdziesz... 1DmkIV, no ale to inna zupełnie cena :)
Pozdrawiam

Dzięki:-) Dlaczego porównanie z 1D MKIV? Nie ma go jeszcze w sprzedarzy:-)
No i 1D nie jest FF, ale ma mega nowoczesny AF i 10 klatek na sekundę. Nie wiem, jak można porównać jeden do drugiego:-0)

Mówię o D700 i ogólnie o tym jak może się ksztaltować cena na 5D MKII. Czy ktoś pamięta jaka była cena, kiedy się pojawił?

JaBlam
15-11-2009, 19:29
Cześćwszystkim. Jest to mój pierwszy post. Planuje zainwestować w FF i rozważałem 5D MKII vs D700. Serce mi bardziej leży do D700 z kilku powodów, ale mam już 70-200 F/4 IS i nie chcę mi się tracić pieniędzy na wymianie systemu.


Heh, z tego pisania rozumiem ze chcesz kupic aparat, ale do konca nie wiesz jaki, ale masz za to 70-200 F4

Jako uzytkownik Canona i Nikona (tez mialem dylemat zmiany systemu, uwierz , to nie jest az takie poswiecenie) powiem Ci tak:

1. Jesli fascynuje CIe obrazek z 35 L 1.4 , Chcesz miec dobre szkla ale nie masz za duzo kasy - zostan z Canonem. W Nikonie na razie nie znajdziesz odpowiednika tego szkla, dla ktorego wiele osob chcialo zmienic system i powstrzymalo sie.

2. W Nikonie nie uswiadczysz szkiel F4 w zoomach typu 24-70 czy 70-200. , wiec bedzie to oznaczalo zakup potwornie drogich nikkorow, albo bawienie sie w obiektywy trzecich producentow.

3. Po uzytkowaniu rok NIkona, stwierdzam, ze szkla Canona sa solidniej wykonane. SMialem sie kiedys z mitu o odklejajacych sie gumach nikona, a 2 tygodnie temu okazalo sie ze piekielnie drogi nikkor 24-70 dostal wybrzuszen na gumie pierscienia zooma... na razie specjalnie sie nie odczuwa, ale juz niefajne uczucie... zwlaszcza z tak drogim szklem. Natomiast co do jakosci - moze to szczescie ale tak jak w Canonie sprawdzalo sie szkla, testy itd, tak kazde szklo jakie dostalem do reki albo kupilem chodzilo tak, jak trzeba, trafialo tam gdzie powinno.

Kazdy system ma swoje wady i zalety, D700 to tez nie taki super aparat - lekarstwo na wszystko, jak wydaje sie z poczatku. Decyzje podejmij sam. Ja w chwili obecnej dalej nie zaluje przesiadki na Nikona.

Kolekcjoner
15-11-2009, 20:11
Więć chyba 5D MKII....ale dręczy mnie to, że ludzie mają miezane uczucia i że 9000 PLN to może być zbyt sporo jak na to, co daje ten sprzęt.


Też uważam że ta cena (obecnie za ok. 8 można wyrwać) jest nierozsądna - w odniesieniu w szczególności do tego co dostajemy - w sumie amatorskie body. Oczywiście to rzecz indywidualna ale na pytanie czy warto - ja odpowiem że nie.

tezmarek
15-11-2009, 20:14
...

Mówię o D700 i ogólnie o tym jak może się ksztaltować cena na 5D MKII. Czy ktoś pamięta jaka była cena, kiedy się pojawił?

Ja pamiętam - 5DMKII kosztował 7500 zł - to była oficjalna cena CP. ;)

Viqy
15-11-2009, 20:33
Więć chyba 5D MKII....ale dręczy mnie to, że ludzie mają miezane uczucia i że 9000 PLN to może być zbyt sporo jak na to, co daje ten sprzęt.


A o 5D MkI nie myślałeś ? Co prawda nowego chyba nie dostaniesz, ale ludzie często sprzedają egzemplarze z symbolicznym przebiegiem. Jakość obrazka w wersji I i II praktycznie taka sama.

ferrari_alex
15-11-2009, 21:05
A o 5D MkI nie myślałeś ? Co prawda nowego chyba nie dostaniesz, ale ludzie często sprzedają egzemplarze z symbolicznym przebiegiem. Jakość obrazka w wersji I i II praktycznie taka sama.

Z zasady nie kupuję rzeczy używanych....więc chyba zostaje przy opcji MKII, ale nie jestem jakoś zachwycony tym....bardziej to robię z konieczności...

Vitez
16-11-2009, 23:52
:arrow: http://canon-board.info/showthread.php?t=41374