PDA

Zobacz pełną wersję : zamina eos-a 350d na 50d



bogusogr
14-11-2009, 23:49
Witam,

Zastanawiam się nad zamianą puszki 350d na 50d czy to jest uzasadnione.
Jestem nowy na forum jeżeli był już taki temat to prosze o podanie linku ;).

mzdunek
15-11-2009, 01:36
Jeżeli pytasz się czy zamienić trzy cyfrowe body na dwu cyfrowe to stanowczo polecam ( mam możliwość używania 350 i dlatego kupiłem sobie 40D). Jedna uwaga, przed zakupem weź ten aparat do ręki, jest różnica w wielkości i masie.
Natomiast jeśli myślisz o kupnie nowego body bo stare ma już n-lat to się zastanów, według mnie jedyną istną nowinką której nie ma 350 jest czyszczenie matrycy.

bogusogr
15-11-2009, 11:07
Rozumiem, że lepiej zaiwestowaj w nowe szkło niż kupowaj nową puszkę?

fahrenheit
15-11-2009, 11:14
bogusogr , napisz co Ci się podoba w 350d a co Ci doskwiera to może łatwiej powiedzieć czy potrzebujesz bezsprzecznych zalet 50d (szybkość, większe LCD, czyszczenie matrcy, filmy, pomiar pkt, więcej krzyżowych pkt, lepsza ergonomia)

Klusek
15-11-2009, 11:23
bogusogr , napisz co Ci się podoba w 350d a co Ci doskwiera to może łatwiej powiedzieć czy potrzebujesz bezsprzecznych zalet 50d (szybkość, większe LCD, czyszczenie matrcy, filmy, pomiar pkt, więcej krzyżowych pkt, lepsza ergonomia)

Chciałbym, żeby mój 50D nagrywał filmy... :roll:

bogusogr
15-11-2009, 11:25
W 350d gubi mi często ostrość pomimo ręcznego ustawienia (obiektyw C 28-105), czytałem, że 50d można to ustawić pod konkretny obiektyw. Zaczyna to być wkurzające pstrykanie w plenerze na wyświetlaczu wyglada wszystko OK, po wczytaniu na kompa połowa zdjęć do wyrzucenia.

Klusek
15-11-2009, 11:29
W 350d gubi mi często ostrość pomimo ręcznego ustawienia (obiektyw C 28-105), czytałem, że 50d można to ustawić pod konkretny obiektyw. Zaczyna to być wkurzające pstrykanie w plenerze na wyświetlaczu wyglada wszystko OK, po wczytaniu na kompa połowa zdjęć do wyrzucenia.

Jeśli mówimy o FF/BF, to jest mikroregulacja, która działa...średnio. Poza tym w zasadzie najlepiej używać jej ze stałkami, bo przy zoom'ach lepiej wysłać do serwisu, bo jak np. na krótkim końcu jest dobrze, a długi koniec nie trafia, to po mikrokorekcie może być przypadek, że krótki koniec przestanie trafiać. No ale to już taka natura...

bogusogr
15-11-2009, 12:03
Serwis nic nie pomaga przy kilku używanych obiktywach jeden ustawią reszta nie trzyma.

Reasumując zamian 350d na 50d nie ma sensu.

cobra MC
15-11-2009, 12:20
W 350d gubi mi często ostrość pomimo ręcznego ustawienia (obiektyw C 28-105), czytałem, że 50d można to ustawić pod konkretny obiektyw. Zaczyna to być wkurzające pstrykanie w plenerze na wyświetlaczu wyglada wszystko OK, po wczytaniu na kompa połowa zdjęć do wyrzucenia.

w 350d ciężko ustawić ręcznie ostrość z powodu malutkiego wizjera. w 50d jest większy i można jeszcze się wspomagać live view. poza tym af w 50 jest dużo pewniejszy, ma więcej punktów i do tego krzyżowych. lcd większe i lepszej jakości, więc łatwiej ocenić ostrość. moim zdaniem te puszki baaaardzo się od siebie różnią. jednak przez te kilka lat wiele rzeczy poprawiono i usprawniono.

tomik23
15-11-2009, 12:46
Ja tam nie narzekam, przeszedłem właśnie z 350D na 50D myślałem również o 40D ale ostatecznie trafiło do mnie nowiutkie 50D.
50D dla mnie to spora zmiana w porównaniu do 350D.
Za:

rozmiary aparatu, wiem teraz co trzymam w dłoni nie muszę dokupywać gripa tak jak to zrobiłem w 350D -wielkie dłonie ;),
jakość wykonania,
jakość LCD - tego mi brakowało w 350D,
obiektywy dostały kopa, szybkość AF,
lepsza celność szczególnie w 50/1.4
sRAW
i wiele innych rzeczy które można znaleźć w internecie


Minusy:

LCD teraz czasami się łapię na tym że w 50D lepiej wygląda na lcd niż na kompie,
cena


Oczywiście nadal posiadam 350D, jako backup.

margo7355
15-11-2009, 13:08
Ja również dokonałem takiej zamiany -- różnica ogromna począwszy od celności autofocusa a skończwszy na jakości zdjęć

emczyk
15-11-2009, 13:46
witam, ja zamieniłem 450d na 50d , bo chciałem lepszy i szybszy autofokus, lepsze punkty boczne, ustawianie balansu bieli co 100 K , wiekszy zakres iso, lepszy wyswietlacz ( zdjecia lepsze niz na monitorze-wada) , mozliwosć sraw , dodatkowy podświetlany ekran ustawien na górze aparatu, lepsze wykonanie i lepiej trzyma sie w dłoni. Myslałem o 40d ale tam nie spodobał mi sie ekran lcd.
Wszystko zalezy co kto potrzebuje i do czego. Jedyny minus to do tej pory mam problem z sraw w ACR które zaltuja fioletem , a na DPP jest ok.

bigmaras
15-11-2009, 14:28
witam, ja zamieniłem 450d na 50d , bo chciałem lepszy i szybszy autofokus, lepsze punkty boczne, ustawianie balansu bieli co 100 K , wiekszy zakres iso, lepszy wyswietlacz ( zdjecia lepsze niz na monitorze-wada) , mozliwosć sraw , dodatkowy podświetlany ekran ustawien na górze aparatu, lepsze wykonanie i lepiej trzyma sie w dłoni. Myslałem o 40d ale tam nie spodobał mi sie ekran lcd.
Wszystko zalezy co kto potrzebuje i do czego. Jedyny minus to do tej pory mam problem z sraw w ACR które zaltuja fioletem , a na DPP jest ok.

Dokładnie taki sam scenariusz miałem ;)

Fumar
15-11-2009, 14:35
Mi to samo przeszkadza w 350d, za wyjątkiem wb. Dlaczego? Bo robię w rawach i mogę ustawić sobie na komputerze odpowiednią temperaturę. Co do wyświetlacza i wizjera - j/w, czyli totalne dno. Nie da się na nim nic ocenić. Dlatego zmieniam puszkę w przyszłym roku na wakacje i myślę tu o przeskoczeniu serii "xxD" i wejście od razu w "xD" najlepiej FF, czas jednak pokaże ;-)

mxw
15-11-2009, 15:03
W 350d gubi mi często ostrość pomimo ręcznego ustawienia (obiektyw C 28-105)
ile lat i ile zdjęć ma twój 350D?

mój mając prawie 5 lat i ponad 70 tys. zdjęć na liczniku wymagał przedmuchania czujników AF (te pod głównym lustrem) - i to nieco poprawiło działanie AF. poza tym to szkło 28-105 jest bardzo dobre, nie ma prawa gubić ostrości, choć wiadomo, eLka to nie jest (ostry od f/8 :lol:).

sam zastanawiam się nad przesiadką, ale tylko dlatego, że moje 350D już lekko się psuje (spust w body powiedział papa, farba zeszła, jest już cały poklejony taśmą, czasami się zawiesza).

ale dopiero 5DII lub 7D wchodzi w grę - bo kręcą filmy i .... obsługują RC-1, z którego bardzo często korzystam. zmian na 30D/40D/50D raczej nie rozważałem... 8-)



na wyświetlaczu wyglada wszystko OK, po wczytaniu na kompa połowa zdjęć do wyrzucenia.
no fakt, tunelik i wyświetlacz 1.8" są wqrzające :roll:
ale IMHO nie jest to powód na wywalanie większej kasy.

bogusogr
15-11-2009, 15:21
Co do ilości zdjęć to jest ponad 2tys., wlasnie się zastanawiam nad daniem puszki do serwisu na czyszczenie matrycy.

Może mxw masz rację żeby przeszkczyć xxd i kupić xd.

mzdunek
15-11-2009, 16:13
2tyś zdjęć to bardzo mało. Oddaj do serwisu niech go wyczyszczą i ciesz się nim dopóki się nie rozpadnie, lub nie upadnie ;) . Przy tak małej ilości robionych zdjęć myślę, że wymieniać warto
tylko w dwóch przypadkach .
1.Bo stać cie na nowy aparat, masz na tyle duże dochody, że możesz sobie kupić najnowszy model bez wyrzeczeń.
2. Zmieniło się twoje podejście do fotografii i potrzebujesz możliwości serii xxD wtedy jeśli cie nie stać kup model n-1 ( na dziś to 40D) jeśli cię stać kup najnowszy ( dziś to 50D)
Miałem kilka razy w ręku 5D, fajny sprzęt tylko jak dla mnie zbyt profesjonalny, kosztuje nie tylko body ale i obiektywy. Gdybym miał nieograniczony budżet pewnie bym taki kupił + karton obiektywów serii L, ale żyjemy w realnym świecie.

Matsil
15-11-2009, 17:44
Przy ilości zdjęć jakie robisz, to nie rozumiem tematu, 2 tys. to bardzo często jedna impreza :). Zastanawianie sie nad przejściem na xD, to moim zdaniem tylko w przypadku za dużej ilości gotówki w kieszeni i braku pomysłu co z nią zrobić.
Miałem 350D, już przy przesiadce na 30D różnica jest bardzo duża, 50D jak najbardziej można polecić, to świetny aparat dla zaawansowanego amatora.
5D niewiele różni się obsługą w stosunku do serii xxD i nie napisałbym, że jest zbyt profesjonalny. To aparat do czego innego, z nim nie pójdziesz na rajd, bo jest za wolny, to typowa puszka do koscioła, pleneru i studia.

bogusogr
15-11-2009, 19:43
Mała pomyłka zrobinych mam 10 tys. zdjęć, myślę że oddam w tym tygodniu puszkę do czysczenia jeżeli to nic nie pomoże to wymienię puszkę na xxd z Waszych opinii widać, że warto.

Matsil
15-11-2009, 22:48
wymienię puszkę na xxd z Waszych opinii widać, że warto.
Zawsze warto wymienić puszkę na lepszą o ile Cię na to stać :).

Kolekcjoner
15-11-2009, 23:27
no fakt, tunelik i wyświetlacz 1.8" są wqrzające :roll:
ale IMHO nie jest to powód na wywalanie większej kasy.
Tyle że tu na prawdę widoczny postep to jest dopiero w serii jednocyfrowej.


Mała pomyłka zrobinych mam 10 tys. zdjęć, myślę że oddam w tym tygodniu puszkę do czysczenia jeżeli to nic nie pomoże to wymienię puszkę na xxd z Waszych opinii widać, że warto.
No właśnie to czy warto to zależy co dla kogo jest ważne. To musisz sam ustalić. Jakość obrazka wychodzącego z 350D jest nadal niesamowita - jak jest tandetny ;) tak nie przestaje mnie pod tym względem zaskakiwać :smile:.

Fumar
16-11-2009, 14:59
Dlatego jeżeli już zmieniać to na "xD" i ja bym celował w 5d albo 5d II mimo wszystko.

thedoc
16-11-2009, 15:08
A ja osobiście bym się spiął i przeszedł od razu na FF (5d) - co osobiście uczyniłem. Skok jakościowy w obrazku jest ogromny, czego nie dostrzeżesz w takim stopniu na xxD. Oczywiście różnica pomiędzy xxxD i xxD w użytkowaniu i AF jest potężna jednak liczy się przede wszystkim jakość obrazka.

bogusogr
17-11-2009, 20:25
Dzięki wszystkim za pomoc?
Na koniec mam pytanie czy 5d przy pełnym manualu najlepszą ostrość ma na środku tak jak 350d?

bogusogr
27-11-2009, 18:00
OK, dzięki wszystkim za wypowiedzi, ale nie będzie zmiany puszki będzie nowe szkło zgodnie z zasadą napierw dobre szkło potem puszka.

Mirek517
28-11-2009, 23:39
Polecam Ci wątek, który kieyś wrzucilem na forum 'Ostrość w C50D'. Dużo ciekawych spostrzeżeń.