PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Tamron zastosuje silnik ultradzwiękowy w swoich obiektywach



Regis
14-11-2009, 22:40
Stoję właśnie przed wyborem tele z zakresem 70 - 200, z elek stać mnie na te z f/4 (w sumie też dobrze) jednak wolałbym ze światłem 2,8, a tu jedynie Tamron, ale jego AF :-(, robię także sceny dynamiczne, i tu moje pytanie, czy ktoś z forumowiczów coś wie, czy ktokolwiek słyszał żeby Tamron planował zastosowanie w swoich obiektywach napędu ultrdzwiękowego (coś na kształt USM), no i kiedy ? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to nurtujace pewnie nie tylko mnie pytanie. Wdzieczny będę za konkretne odpowiedzi.

Cichy
14-11-2009, 22:49
Zastosuje, ale zanim wypuści nowe wersje szkieł to ho ho...

arrow
14-11-2009, 23:03
dokładnie cichy :) ja zanim jednak skaze na twoim miejscu na banicje szkło 70-200 tamiego potestowalbym, mnie akurat odpowiada ... a i sport zdarza mi sie cyknąć :)

gervee
14-11-2009, 23:35
Regis czy dla Ciebie to aż taka wielka różnica między 2.8 a 4.0? Czy nie wystarczy ci podniesienie ISO w przypadku np. 70-200/4?

Patryk_mirek
15-11-2009, 01:41
a może Ssssigma? ja rok temu kupiłem swoją, nówkę za niecałe 2400?
chciałem tamrona, ale zadecydował HSM....

Na chwilę obecną, największym osiągnięciem Tamrona jest IS, o ultradźwiękach to jeszcze nikt nic nie słyszał... może za 2-3 lata....

Kosmo
15-11-2009, 09:49
gervee Czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz Weź sobie szkło f/4 i potem f/2.8 i zobaczysz róźnicę Dla mnie to przepaść

Regis
15-11-2009, 09:58
Czy jest dla mnie różnica pomiędzy f/2,8 a f/4, odpowiedz jest typu filozoficznego :-), i tak i nie, zdarza się że robie zdjęcia pod wieczór i w kiepskich warunkach oświetleniowych wiec światła zaczyna brakować ( a mam tez krótki obiektyw z f/2,8 wiec wiem co mówie)
Co Sigmy to też mocna się zastanawiałem, ale szukam obiektywu który zapewni mi szybki AF i porządną ostrość, a jako że jestem amator to taki Tamron z USM .... :-) wydaje sie wymarzony, wiec sie pytam kiedy to marzenie mógłbym spełnić

WiatruMistrz
15-11-2009, 11:28
a może Ssssigma? ja rok temu kupiłem swoją, nówkę za niecałe 2400?
chciałem tamrona, ale zadecydował HSM....

Na chwilę obecną, największym osiągnięciem Tamrona jest IS, o ultradźwiękach to jeszcze nikt nic nie słyszał... może za 2-3 lata....

Nie może wprowadzić bo upadły by inne firmy sprzedające obiektywy:mrgreen:

krzysiek29
15-11-2009, 11:47
Pewnie zastosuje USM czy jak tam się ma nazywać ale w pierwszej kolejnośći z nazwą Sony. Sony jest większościowym udziałowcem Tamrona - przynajmniej tak mi się pamięta..

Szninkiel
15-11-2009, 12:28
gervee Czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz Weź sobie szkło f/4 i potem f/2.8 i zobaczysz róźnicę Dla mnie to przepaść

Przepaścią jest AF Canona i Tamrona w tych modelach, trzeba sobie odpowiedzieć do czego potrzebny ten obiektyw, inny aspekt - jakość wykonania, jeszcze inny, sposób przełączania AF-MF. Mam dwa różne Tamrony i szybkość AF jest słaba, mam tą eLkę i polecam. Dodatkowo problemy z ewentualnym konwerterem.
Bierz eLkę.

Potrzebujesz do reporterki to zbierać trzeba na 70/200 2,8L IS, potrzebujesz do dobrych zdjęć i satysfakcji z fotografowania? Warto kupić tańszą pancerną 70-200 4L

milinet
15-11-2009, 12:43
Zanim wprowadzą napęd ultradźwiękowy wydaję mi się że najpierw skuszą się na dołożenie VC chyba że już sobie policzyli że będzie za drogi i nikt nie kupi. Natomiast Sigma wstawia swoje OS gdzie popadnie to i może do 70-20 HSM też niedługo dadzą :)

airhead
15-11-2009, 15:42
Canon już zastosował, a jeszcze nie we wszystkich szkłach stosuje...

HuleLam
15-11-2009, 21:26
Pewnie zastosuje USM czy jak tam się ma nazywać ale w pierwszej kolejnośći z nazwą Sony.

Ditto. Jak Sony zapłaci, to może i my dostaniemy ;)
zdRAWki

Kolekcjoner
16-11-2009, 01:20
Wątpię żeby Sony miało w tym interes, bo by strzelali do własnej bramki - przecież SSM-na już mają.


Sony jest większościowym udziałowcem Tamrona - przynajmniej tak mi się pamięta..

11% więc słabo z tą większością ;).

Regis
18-11-2009, 19:22
Miałen nadzieje :-) że może jednak ktos z forumowiczów coś wie na ten temat. Szkoda. Potwierdza sie stare przekadło, że znajomości są przydatne. Ale skoro nik nie ma nikogo znajomego w chocby niemieckim serwisie Tamrona. Przynajmiej zapytałem :-). Sądzę że to koniec wątku.