PDA

Zobacz pełną wersję : Wielka Zagadka!??



emil
20-09-2005, 12:38
Posiadam Eos 33v.
Fotografowałem Pewien Reportaż Zmieniłem Film {dokładnie Pamiętam Ten Moment} Zrobiłem Go Do Końca Aparat Zwinoł Aut. Fil Do Kasety Zmieniłem Na Następny. Na 8 Naświetlonych Filmów Tego Dnia Po Wywołaniu Okazało Się że Jeden Film Jest Zupełnie Pusty - Czysty.dokładnie Wiem Z Którego Momentu Brakuje Mi Zdjęć .wiem że Film Był Dobrze Założony Do Aparatu. Pamiętam Jak Kontrolowałem Ilość Zrobionych Klatek .więc Dlaczego Jest Pusty???napewno Nie Pomyliłem Filmów. Zastanawia Mnie Jednak To że Po Wywołaniu Początek Tego Filmu Ma Krótsze Zaświetlenie Od Pozostałych Filmów.dokładnie Tak Jakby Wyciągnąć Film Prosto Z Pudełka I Wywołać.więc Nawet Jeśli Bym Tylko Włorzył Kasetę Do Aparatu A Nie Naciągną Filmu To Aparat I Tak Nie Zrobi Zdjęcia!!!
W Kwietniu Miałem Podobną Sytuacje ! Dodam Jeszcze że Tygodniowo Robię Od 30 Do 50 Rolek I Wołam To Osobiście Więc Nie Jest Możliwe że Jest To Jakaś Pomyłka Ze Strony Labolatorium Foto.więc Jak To Możliwe????

Fotos
20-09-2005, 12:44
Moze nacisnelo sie zwijanie przed skonczeniem ? Wydaje mi sie, ze EOS moze cykac zdjecia nawet jak nie ma filmu, o ile tego sie nie zablokuje.

mxw
20-09-2005, 12:44
jak masz ustawiony aparat: zwija film do kasety w całości, czy pozostawia wystającą końcówkę filmu?

Silent Planet
20-09-2005, 12:48
Pozwolę sobie zażartować w tamach offtopicu: a zdjąłeś dekielek z obiektywu?
:wink: :mrgreen:

Ze źle założonym filmem aparat zrobi zdjęcie.
Nienaświetlona rozbiegówka jest argumentem za tym scenariuszem.

emil
20-09-2005, 12:52
Napewno Nie Nacisneło Mi Się Zwijanie Dokładnie Pamiętam Jak Sprawdzałem Ile Klatek Zrobiłem Na Dany Moment Licznik Pokazywał 22 Klatki Więc Popstrykałem Do Końca I Aparat Zwiną Film I Założyłem Następny.aparat Mam Ustawiony Tak że Po Zwinęciu Filmu Końcówka Chowa Się Do środka .

emil
20-09-2005, 12:56
Pozwolę sobie zażartować w tamach offtopicu: a zdjąłeś dekielek z obiektywu?
:wink: :mrgreen:

Ze źle założonym filmem aparat zrobi zdjęcie.
Nienaświetlona rozbiegówka jest argumentem za tym scenariuszem.


NIE ZROBI ZDJĘCIA SPRAWDZAŁEM !!! WYŚWIETLACZ WTEDY JEST PUSTY I MIGA TYLKO PUSTE OKIENKO KTÓRE POKAZUJE ILOŚĆ KLATEK I SPUST JEST ZABLOKOWANY!

Silent Planet
20-09-2005, 15:00
To dlaczego naświetliło się mniej filmu niż powinno przy prawidłowym nawinięciu...?

mxw
20-09-2005, 19:59
Napewno Nie Nacisneło Mi Się Zwijanie Dokładnie Pamiętam Jak Sprawdzałem Ile Klatek Zrobiłem Na Dany Moment Licznik Pokazywał 22 Klatki Więc Popstrykałem Do Końca I Aparat Zwiną Film I Założyłem Następny.aparat Mam Ustawiony Tak że Po Zwinęciu Filmu Końcówka Chowa Się Do środka .
no to rzeczywiście dziwne i niby odpada to, że w torbie/kieszeni pomyliłeś kasety z filmami - bo opisane efekty wołania wskazują na to, że pusty film w ogóle nie dotykał aparatu...

no bo co może być innego?

gdyby migawka nie klapała sobie przez cały film, to od razu byś to usłyszał/odczuł/poczuł (inny dźwięk).
tak samo, jak inaczej brzmi analog z filmem i bez...

więc zagadka jest... mimo wszystko ja obstawiam pomyłkę w organizacji negatywów :wink:

Coronado
20-09-2005, 19:59
NIE ZROBI ZDJĘCIA SPRAWDZAŁEM !!! WYŚWIETLACZ WTEDY JEST PUSTY I MIGA TYLKO PUSTE OKIENKO KTÓRE POKAZUJE ILOŚĆ KLATEK I SPUST JEST ZABLOKOWANY!
Ale dlaczego od razu krzyczysz? Poza tym masz chyba jakiegos "wirusa" co zamienia ci literki z malych na duze na poczatku wyrazu - tragicznie to wyglada.

Pozdrawiam
Coronado

minek
20-09-2005, 20:23
Może film cały (z kasetą) wpadł kiedyś to utrwalacza, potem został wysuszony ... ?
Skoro wszystko wskazuje na to, że filmu nie było w aparacie, to może go tam rzeczywiście nie było? A to, że był zwinięty do końca - może ktoś się bawił i zwinął zanim cokolwiek się z filmem działo?

Krakers
20-09-2005, 20:50
Posiadam Eos 33v.
Fotografowałem Pewien Reportaż Zmieniłem Film {dokładnie Pamiętam Ten Moment} Zrobiłem Go Do Końca Aparat Zwinoł Aut. Fil Do Kasety Zmieniłem Na Następny. Na 8 Naświetlonych Filmów Tego Dnia Po Wywołaniu Okazało Się że Jeden Film Jest Zupełnie Pusty - Czysty.dokładnie Wiem Z Którego Momentu Brakuje Mi Zdjęć .wiem że Film Był Dobrze Założony Do Aparatu. Pamiętam Jak Kontrolowałem Ilość Zrobionych Klatek .więc Dlaczego Jest Pusty???napewno Nie Pomyliłem Filmów. Zastanawia Mnie Jednak To że Po Wywołaniu Początek Tego Filmu Ma Krótsze Zaświetlenie Od Pozostałych Filmów.dokładnie Tak Jakby Wyciągnąć Film Prosto Z Pudełka I Wywołać.więc Nawet Jeśli Bym Tylko Włorzył Kasetę Do Aparatu A Nie Naciągną Filmu To Aparat I Tak Nie Zrobi Zdjęcia!!!
W Kwietniu Miałem Podobną Sytuacje ! Dodam Jeszcze że Tygodniowo Robię Od 30 Do 50 Rolek I Wołam To Osobiście Więc Nie Jest Możliwe że Jest To Jakaś Pomyłka Ze Strony Labolatorium Foto.więc Jak To Możliwe????
Wiec teraz sluchaj uwaznie taki pusty film to patent zakladow fotograficznych na spartolenie roboty:) oddaje sie pusty film nic niemowiac jak gdyby nigdy nic i klient ma lamoglowke bo mysli ze to jego wina , dowodem na to jest inna rozbiegowka inna seria albo inne znaki na niebie , pracowalem na labie to wiem jak to dziala:) stawiasz pizze za to info

chomsky
20-09-2005, 22:27
Emil moze ten film co był w aparacie siedzi gdzieś w torbie na dnie, a Ty wołałeś pustą rolke, która nawet nie byla w aparacie tylko leżala w zapasie? Tak kiedyś madry zrobiłem, a zrobiony film wlazł pod wysciółkę torby na dnie, innym razem zostal w kieszeni marynarki, innym kurtki. Takie tam- skleroza.
cześć,ch.

Krakers
21-09-2005, 07:58
Dowodem na to ze mam racjie zaznaczaj swoje filmy na rozbiegowce znanym sobie sposobem nierzucajacym sie w oczy a zobaczysz ze dostaniesz nie swoj film i ten film bedzie na sztuke:)

Scaramanga
21-09-2005, 10:12
Posiadam Eos 33v.
Fotografowałem Pewien Reportaż Zmieniłem Film {dokładnie Pamiętam Ten Moment} Zrobiłem Go Do Końca Aparat Zwinoł Aut. Fil Do Kasety Zmieniłem Na Następny. Na 8 Naświetlonych Filmów Tego Dnia Po Wywołaniu Okazało Się że Jeden Film Jest Zupełnie Pusty - Czysty.Którego .wiem że Film Był Dobrze Założony Do Aparatu. Pamiętam Jak Kontrolowałem Jak To Możliwe????

Cha,cha,cha...
Mialem to samo.Tez dal bym glowe,ze nie popelnilem bledu...
Podejrzewam lab,ze spieprzyl Ci film i aby uniknac problemow wywolali swoj
prosto z lodowki i podlozyli,ze niby Ty sie "rabnales"...
Ciezko to udowodnic,chyba,ze masz filmy z tej samej serii,o podobnej numeracji...
Polecam zmienic lab i to szybko.
Pozdro!

Silent Planet
21-09-2005, 12:42
Przecież on pisze, że sam woła, a nie labuje.

Scaramanga
21-09-2005, 13:12
Przecież on pisze, że sam woła, a nie labuje.
To wychodzi,ze sam sobie podlozyl...swinie. ;)