PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcie-z zamazanym tłem



chaberek
12-11-2009, 14:50
Witam
Bardzo potrzebuję pomocy ( o ile coś takiego da się zrobić moim aparatem powershot a520) a mianowicie, chciałabym zrobić zdjęcie w którym dalszy plan bedzie powiedzmy że zamazany a widoczna będzie tylko rzecz której robie zdjęcie. Nie wiem czy wyraziłam się w miarę jasno ale inaczej nie potrafię. Będę bardzo wdzięczna bo nie daje mi to spokoju a bardzo bym chciała zrobić takie zdjęcie:))

wojkij
12-11-2009, 14:54
Się nie da, za mała matryca, za krótkie ogniskowe. Chyba że makro.

Polecam wygrzebanie z szafy rodziców zenita.

MarcinG
12-11-2009, 15:06
Kompakty mają za dużą głębię ostrości żeby to dobrze wyszło.
Można to sztucznie dorobić :P Alen Skin Bokeh (http://www.alienskin.com/bokeh/examples-accurate-lens.aspx) potrafi zrobić z małpki 85mm f/1.2L jak dla mnie z dość dobrym efektem :)

chaberek
12-11-2009, 15:12
no właśnie o coś takiego mi chodziło. Spróbuje zrobić makro. mam jeszcze pytanie jaki byście polecili canon który takie cuda robi i inne też?:razz:

aptur
12-11-2009, 15:17
no właśnie o coś takiego mi chodziło. Spróbuje zrobić makro. mam jeszcze pytanie jaki byście polecili canon który takie cuda robi i inne też?:razz:

jakakolwiek lustrzanka z odpowiednim obiektywem

Selena
12-11-2009, 15:21
Proponuję przestawić aparat w tryb AV, przysłonę na 2,6 i zobaczyć ... i może to wystarczy na początek.

MarcinG
12-11-2009, 15:25
aparat w tryb AV, przysłonę na 2,6
i wziąć jak najdłuższą ogniskową

szuler
12-11-2009, 21:18
przy twojej matrycy tak jak pisali poprzednicy musisz jak najbliżej podejść z aparatem do fotografowanego obiektu, przy jednoczesnym jak największym oddaleniu tła

zonk
12-11-2009, 22:41
przy twojej matrycy tak jak pisali poprzednicy musisz jak najbliżej podejść z aparatem do fotografowanego obiektu, przy jednoczesnym jak największym oddaleniu tła

do tego dodać



i wziąć jak najdłuższą ogniskową

i jakiś efekt powinien wyjść ;-)

manfred1
13-11-2009, 08:26
Rozumiem że nie interesuje Ce ten efekt uzyskany za pomocą programu graficznego. Ale jeśli tak to w tym przypadku jesli dobrze pamietam robisz kopie tła -rozmycie soczewkowe- maska- do tego gradient i odsłaniasz to co potrzebujesz. Dodatkowo za pomocą pedzla robisz cuda tam gdzie chcesz. Pozdrawiam